Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helft regionaal treinverkeer in Frankrijk plat door staking

Helft regionaal treinverkeer in Frankrijk plat door staking

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Door stakingen in Frankrijk is het regionale treinverkeer voor ongeveer de helft verstoord, meldt spoorwegmaatschappij SNCF. Meerdere vakbonden hebben een nationale stakingsdag uitgeroepen uit onvrede over onder andere de oplopende kosten van levensonderhoud. Het internationale spoorwegbedrijf Eurostar meldt dat het treinritten heeft moeten schrappen tussen Parijs en Londen.

De stakingen vinden met name plaats in de publieke sector. Ook op sommige scholen wordt het werk neergelegd. Nog geen 10 procent van de leerkrachten in het middelbaar onderwijs doet echter mee aan de stakingen, en op de basisscholen is dat percentage nog lager. Op meerdere plekken, waaronder Parijs, Marseille, Rennes, Toulon, Le Havre en Straatsburg, worden demonstraties gehouden.

Op station Gare de Lyon in Parijs kwam dinsdagochtend om de 15 à 20 minuten een overvolle trein aan; de topdrukte werd veroorzaakt door het uitvallen van andere ritten. Volgens een van de vakbondsleiders zijn de stakende spoorwegmedewerkers vastbesloten om reële loonsverhogingen te krijgen. In de regio van de Franse hoofdstad is ook het busverkeer ontregeld, maar de metro rijdt er zo goed als normaal. Ook bij een deel van de kerncentrales in Frankrijk wordt gestaakt.

Tegenvallende steun

De nationale stakingsdag volgt op de stakingen die al langer plaatsvinden bij brandstofdepots van olie- en gasconcern TotalEnergies, waardoor een deel van de pompstations zonder brandstof zit. De Franse regering vindt de stakingen daar buitenproportioneel en gaf werknemers de opdracht om in ieder geval op twee locaties van TotalEnergies deze week hun werk te hervatten.

De vakbonden hadden gehoopt dat daardoor de bereidheid tot staken in andere sectoren zou toenemen, maar dat lijkt tegen te vallen. Nieuwszender BFMTV meldt op basis van een opiniepeiling dat 39 procent van de bevolking de oproep tot een nationale stakingsdag steunt. Ongeveer de helft is tegen. Ook groeit de onvrede over de stakingen in de olie-industrie. De grootste vakbond van Frankrijk, CFDT, had vooraf al aangekondigd zijn leden niet te zullen oproepen om te gaan staken.

Meer uit Buitenland

België krijgt Britse militaire hulp na drone-incidenten

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk komt NAVO-bondgenoot België te hulp na herhaaldelijke drone-incidenten in het Belgische luchtruim. De Britse omroep BBC bericht dat Britse militairen en materieel naar België gaan om de verdediging daar te versterken.

1 uur geleden
Hamas kondigt teruggave lichaam Israëlische militair aan

CAÏRO (ANP/RTR) - De gewapende tak van Hamas heeft aangekondigd Israël een militair terug te geven die is gedood in 2014. Het lichaam van Hadar Goldin zou zijn gevonden in een tunnel in Rafah, in het zuiden van de Gazastrook.

2 uur geleden
Luchtvaartautoriteit VS neemt maatregelen na crash MD-11

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit heeft na een dodelijke crash opdracht gegeven vrachtvliegtuigen van het type MD-11 en MD-11F voorlopig aan de grond te houden. De FAA stelt dat verdere vluchten verboden zijn "totdat het vliegtuig is geïnspecteerd en alle noodzakelijke correctieve maatregelen zijn uitgevoerd."

2 uur geleden
Honderdduizenden mensen geëvacueerd op Filipijnen om supertyfoon

MANILLA (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Filipijnen zetten zich schrap voor de komst van de supertyfoon Fung-wong. De autoriteiten melden dat meer dan 900.000 mensen risicogebieden hebben verlaten.

5 uur geleden
Energievoorziening Oekraïne 'nul' door Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - Russische aanvallen op energie-infrastructuur in heel Oekraïne brachten de capaciteit daarvan dit weekend "tot nul", aldus het staatsenergiebedrijf Centerenergo. Rusland lanceerde zaterdag honderden drones om de installaties te saboteren.

6 uur geleden
Doden bij instorten elektriciteitscentrale in Zuid-Korea

ULSAN (ANP) - Bij het instorten van een elektriciteitscentrale in Zuid-Korea zijn zondag zeker drie doden gevallen. Ze werden door reddingswerkers in het puin gevonden.

8 uur geleden
ByHeart in VS roept babymelkpoeder terug

NEW YORK (ANP) - ByHeart Inc., producent van babyvoeding, roept babymelkpoeder terug in de Verenigde Staten. Aanleiding is dat bij dertien baby's die de melk hadden gedronken botulisme is geconstateerd. Ze zijn allemaal in het ziekenhuis opgenomen.

9 uur geleden