Helft Overijsselaars terughoudend met melden drugscriminaliteit
ZWOLLE (ANP) - Een kwart van alle inwoners van Overijssel (24 procent) is wel eens geconfronteerd met drugsproductie of dumping van drugsafval in hun omgeving, maar met het melden van verdachte situaties bij panden is ruim de helft terughoudend. Dat komt naar voren uit een peiling onder 1850 mensen die in het buitengebied van de oostelijke provincie wonen, werken of er op een andere manier bij betrokken zijn.
Het onderzoek is uitgevoerd in opdracht van de provincie Overijssel en is de opmaat voor een nieuwe campagne van Meld Misdaad Anoniem tegen de productie van synthetische drugs.
Hoewel bijna iedereen het belangrijk vindt melding te maken van situaties die op drugscriminaliteit zouden kunnen duiden, is ruim de helft (53 procent) daarmee terughoudend. Van die groep vragen velen zich af of ze als melder wel voldoende worden beschermd. Sommigen zijn ook terughoudend, omdat ze niemand vals willen beschuldigen. Daarnaast vragen deelnemers aan het onderzoek zich af of er wel iets met de meldingen wordt gedaan.
"De resultaten uit de peiling bevestigen onze vermoedens dat veel informatie nu niet op de juiste plek terechtkomt, terwijl de informatie een waardevol puzzelstuk kan zijn bij de opsporing van criminaliteit", reageert commissaris van de Koning Andries Heidema.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
1 dag geleden