Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helft Overijsselaars terughoudend met melden drugscriminaliteit

Helft Overijsselaars terughoudend met melden drugscriminaliteit

ZWOLLE (ANP) - Een kwart van alle inwoners van Overijssel (24 procent) is wel eens geconfronteerd met drugsproductie of dumping van drugsafval in hun omgeving, maar met het melden van verdachte situaties bij panden is ruim de helft terughoudend. Dat komt naar voren uit een peiling onder 1850 mensen die in het buitengebied van de oostelijke provincie wonen, werken of er op een andere manier bij betrokken zijn.

Het onderzoek is uitgevoerd in opdracht van de provincie Overijssel en is de opmaat voor een nieuwe campagne van Meld Misdaad Anoniem tegen de productie van synthetische drugs.

Hoewel bijna iedereen het belangrijk vindt melding te maken van situaties die op drugscriminaliteit zouden kunnen duiden, is ruim de helft (53 procent) daarmee terughoudend. Van die groep vragen velen zich af of ze als melder wel voldoende worden beschermd. Sommigen zijn ook terughoudend, omdat ze niemand vals willen beschuldigen. Daarnaast vragen deelnemers aan het onderzoek zich af of er wel iets met de meldingen wordt gedaan.

"De resultaten uit de peiling bevestigen onze vermoedens dat veel informatie nu niet op de juiste plek terechtkomt, terwijl de informatie een waardevol puzzelstuk kan zijn bij de opsporing van criminaliteit", reageert commissaris van de Koning Andries Heidema.

Meer uit Politiek

Stoffer heeft voorkeur voor 'centrumrechts meerderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.

1 uur geleden
Dassen staat open voor gedogen, mits het voldoet aan wensen Volt

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen staat open voor het gedogen van een minderheidsregering, mits de plannen van dat kabinet voldoen aan de wensen van Volt. Hij noemde een kabinet met JA21 "erg moeilijk" voorafgaand aan zijn gesprek met informateur Sybrand Buma.

2 uur geleden
Van Weel teleurgesteld over reactie Rusland op vredesplan

BRUSSEL (ANP) - Buitenlandminister David van Weel is teleurgesteld over de afhoudende reactie van Rusland op de Amerikaanse vredesvoorstellen. "Dat is niet geheel onverwacht. Wel teleurstellend", zei Van Weel bij aankomst voor overleg met NAVO-collega's in Brussel.

3 uur geleden
Nederlandse overheidsorganisaties gebruiken vaker AI, meldt TNO

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse overheidsorganisaties maken steeds meer gebruik van AI, zo blijkt uit onderzoek door onderzoeksinstituut TNO. Waar bij ministeries, gemeenten, provincies en agentschappen vorig jaar nog slechts 8 AI-toepassingen werden geteld, zijn dat er dit jaar 81.

4 uur geleden
BBB vindt formatiestuk van D66 en CDA 'blind voor de regio'

DEN HAAG (ANP) - D66 en het CDA hebben in hun formatiestuk te weinig oog voor de regio, vindt BBB-leider Caroline van der Plas. Volgens haar "ademt het verhaal een grootstedelijke eurofiele koers" en zijn "boeren en vissers het haasje". "Zicht op de wereld, blind voor de regio", aldus de partij.

15 uur geleden
Karremans niet in december naar China voor gesprek over Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) gaat toch niet deze maand naar China om daar te praten over de kwestie-Nexperia. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat hij dit van plan was, maar dat de Chinese ministers met wie hij zou spreken dan geen tijd hebben: zij zijn dan op de 'Central Economic Work Conference'. Volgens Karremans is "in goed overleg besloten te kijken naar een nieuwe datum" en gaat hij indien de situatie daarom vraagt alsnog snel naar China.

15 uur geleden
Kamer wil weten wanneer Wiersma nu eens stroomstootverbod invoert

DEN HAAG (ANP) - In het debat over het verbod op het gebruik van stroomstootapparatuur in de veehouderij heeft de Kamer collectief een vraag voor landbouwminister Wiersma: wanneer komt dat verbod er nu eindelijk? Kamerleden van Partij voor de Dieren, D66, SP, GroenLinks-PvdA, CDA en VVD willen weten waarom het verbod er nog altijd niet is.

16 uur geleden