Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helft nieuwe elektrische auto's gaat nu naar consumenten

Helft nieuwe elektrische auto's gaat nu naar consumenten

AMSTERDAM (ANP) - Een steeds groter deel van de nieuw aangeschafte elektrische auto’s gaat naar consumenten. De afgelopen drie maanden was ruim de helft van alle nieuwe elektrische auto’s voor particulier gebruik en de andere helft voor zakelijk. Consumenten waren dezelfde periode een jaar eerder nog goed voor ongeveer een derde van de nieuwe elektrische auto’s, melden brancheverenigingen BOVAG en RAI Vereniging op basis van een eigen analyse.

Van alle afgeleverde nieuwe auto’s was 16 procent begin dit jaar, tot en met eind maart, elektrisch. Er werden ruim 12.000 auto’s met een stekker op kenteken gezet, tegenover ongeveer 4500 een jaar eerder. Toen was bijna 6 procent van de nieuwe auto’s elektrisch. Een woordvoerder van BOVAG zegt dat dat komt doordat autofabrikanten steeds vaker betaalbare modellen maken en er meer subsidie beschikbaar is.

Volgens de brancheclubs ligt het aantal bestelde elektrische auto’s nog wat hoger. Zij zeggen dat het eerste kwartaal ongeveer 16.000 subsidie-aanvragen binnenkwamen vanuit particulieren, wat er volgens hen op wijst dat "het gros" nog geleverd moet worden. De subsidie is 3350 euro.

De Kia Niro was de vaakst gekochte elektrische auto met een marktaandeel van ruim 9 procent, gevolgd door de Fiat 500 en de Peugeot 208. Op de tweedehandsmarkt voor consumenten werden in de eerste drie maanden van dit jaar door vakhandels ongeveer 7500 elektrische auto’s verkocht, ruim drie keer meer dan een jaar eerder.

Meer uit Financieel

ABN AMRO stijgt fors in AEX na banenreductie

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.

15 minuten geleden
Zeeuwse havens geraakt door stakingen in België

GENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.

35 minuten geleden
Vivera dreigt boete te krijgen om gebruik woord 'gehakt'

AMSTERDAM (ANP) - Vivera dreigt een boete te krijgen van ruim 1000 euro omdat de producent van vleesvervangers het woord 'gehakt' gebruikt op de verpakkingen van zijn plantaardige producten. Het bedrijf heeft hierover een brief ontvangen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), die is ingezien door het ANP.

39 minuten geleden
Google-eigenaar Alphabet stijgt op Wall Street, Nvidia bij dalers

NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde dinsdag opnieuw tot de winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google profiteerde van een bericht dat Facebook-eigenaar Meta Platforms AI-chips van Google wil gebruiken. Volgens de technologienieuwssite The Information overweegt Meta om in 2027 door Google ontworpen chips in zijn datacenters te gebruiken. Bedrijven zoals Meta die AI-infrastructuur bouwen, zijn op zoek naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.

2 uur geleden
Brussel maant Nederland opnieuw minder uit te geven

STRAATSBURG (ANP) - Nederland geeft nog steeds te veel uit, oordeelt de Europese Commissie. Het kabinet moet in zijn begroting maatregelen nemen om te voldoen aan de afspraken van het Europese Groei- en Stabiliteitspact, stelt de Commissie in zijn dinsdag gepresenteerde najaarsprognose 2025.

2 uur geleden
Brussel hamert op meer onafhankelijkheid van Chinese grondstoffen

STRAATSBURG (ANP/AFP) - Zowel de Eurocommissaris voor de industrie, Stéphane Séjourné, als het Europees Parlement hamert er in een debat in Straatsburg op dat de EU minder afhankelijk moet worden van zeldzame grondstoffen uit China. Het gaat bijvoorbeeld om lithium en nikkel, die belangrijk zijn voor de productie van batterijen en accu's. Daarmee zijn ze essentieel voor de auto-, technologie- en defensie-industrie.

2 uur geleden
Europarlement stemt in met nieuwe veiligheidsregels speelgoed

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe veiligheidsregels voor speelgoed. De EU-lidstaten waren daar al eerder mee akkoord gegaan. Deze regels moeten kinderen beter beschermen tegen gevaarlijk speelgoed.

3 uur geleden