Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Helft Nederlanders ziet rekeningen niet aankomen'

'Helft Nederlanders ziet rekeningen niet aankomen'

AMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlanders moet jaarlijks een keer geld van een spaarrekening halen om onverwachte rekeningen te kunnen betalen. 77 procent van hen doet dat meerdere keren per jaar. Dat meldt ABN AMRO op basis van een onderzoek door Motivaction onder meer dan duizend Nederlanders.

Het gaat dan bijvoorbeeld om de gemeente- en waterschapsbelasting, maar ook periodieke afschrijvingen zoals abonnementen voor sportclubs en kranten, streamingdiensten en maaltijdservices zien Nederlanders vaak niet aankomen. "Veel Nederlanders houden blijkbaar onvoldoende rekening met deze terugkerende uitgaven of zijn ze vergeten", zegt ABN AMRO.

Ook zorgen de onvoorziene kosten voor mentale druk. Volgens het onderzoek ervaart 1 op de 6 mensen stress bij het krijgen van zo'n rekening.

Het Nibud berekende in 2019 dat Nederlandse huishoudens gemiddeld elf abonnementen hebben. Jongeren tot 25 jaar hebben er gemiddeld zestien. 91 procent van de mensen heeft abonnementen die ze nauwelijks gebruiken of vergeten zijn en een kwart vindt het een gedoe om een abonnement op te zeggen.

Meer uit Financieel

VEH heropent meldpunt voor misstanden bij bieden op koopwoningen

AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".

55 minuten geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

1 uur geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

4 uur geleden
Gratis beveiligingspakket voor Odido-klanten na datalek

DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.

5 uur geleden
Wall Street daalt scherp door AI-angst en hogere heffingen

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.

5 uur geleden
Amerikaans Anthropic wijst Chinese AI-bedrijven aan als dieven

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.

7 uur geleden
Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

10 uur geleden