'Helft Nederlanders ziet rekeningen niet aankomen'
AMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlanders moet jaarlijks een keer geld van een spaarrekening halen om onverwachte rekeningen te kunnen betalen. 77 procent van hen doet dat meerdere keren per jaar. Dat meldt ABN AMRO op basis van een onderzoek door Motivaction onder meer dan duizend Nederlanders.
Het gaat dan bijvoorbeeld om de gemeente- en waterschapsbelasting, maar ook periodieke afschrijvingen zoals abonnementen voor sportclubs en kranten, streamingdiensten en maaltijdservices zien Nederlanders vaak niet aankomen. "Veel Nederlanders houden blijkbaar onvoldoende rekening met deze terugkerende uitgaven of zijn ze vergeten", zegt ABN AMRO.
Ook zorgen de onvoorziene kosten voor mentale druk. Volgens het onderzoek ervaart 1 op de 6 mensen stress bij het krijgen van zo'n rekening.
Het Nibud berekende in 2019 dat Nederlandse huishoudens gemiddeld elf abonnementen hebben. Jongeren tot 25 jaar hebben er gemiddeld zestien. 91 procent van de mensen heeft abonnementen die ze nauwelijks gebruiken of vergeten zijn en een kwart vindt het een gedoe om een abonnement op te zeggen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
39 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
45 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.
2 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft een deal gesloten met Duitsland voor de export van 1 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) per jaar. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Canada zal de overeenkomst volgens de bronnen later op woensdag aankondigen.
2 uur geledenDELFT (ANP) - Het aantal miljoenenwoningen in Nederland is vorig jaar fors toegenomen, meldt marktonderzoeker Calcasa. In Nederland staan ruim 273.000 koopwoningen die minstens een miljoen euro waard zijn. Een op de zestien koopwoningen in Nederland is een miljoenenwoning. De meeste staan in Amsterdam, Den Haag en Utrecht.
2 uur geleden