Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Helft Nederlanders ziet rekeningen niet aankomen'

'Helft Nederlanders ziet rekeningen niet aankomen'

AMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlanders moet jaarlijks een keer geld van een spaarrekening halen om onverwachte rekeningen te kunnen betalen. 77 procent van hen doet dat meerdere keren per jaar. Dat meldt ABN AMRO op basis van een onderzoek door Motivaction onder meer dan duizend Nederlanders.

Het gaat dan bijvoorbeeld om de gemeente- en waterschapsbelasting, maar ook periodieke afschrijvingen zoals abonnementen voor sportclubs en kranten, streamingdiensten en maaltijdservices zien Nederlanders vaak niet aankomen. "Veel Nederlanders houden blijkbaar onvoldoende rekening met deze terugkerende uitgaven of zijn ze vergeten", zegt ABN AMRO.

Ook zorgen de onvoorziene kosten voor mentale druk. Volgens het onderzoek ervaart 1 op de 6 mensen stress bij het krijgen van zo'n rekening.

Het Nibud berekende in 2019 dat Nederlandse huishoudens gemiddeld elf abonnementen hebben. Jongeren tot 25 jaar hebben er gemiddeld zestien. 91 procent van de mensen heeft abonnementen die ze nauwelijks gebruiken of vergeten zijn en een kwart vindt het een gedoe om een abonnement op te zeggen.

Meer uit Financieel

Birkenstock wint zaak tegen Scapino over namaaksandalen

UTRECHT (ANP) - Birkenstock heeft een rechtszaak gewonnen van Scapino over het namaken van populaire sandaalmodellen van het Duitse merk. De rechter in Utrecht oordeelt dat de Nederlandse schoenwinkelketen met de verkoop van vergelijkbare sandalen inbreuk heeft gemaakt op het auteursrecht van drie Birkenstock-modellen.

1 uur geleden
AEX-index zakt verder weg na zware koersverliezen op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag verder weggezakt na de zware koersverliezen op Wall Street. Vooral de Nederlandse chipbedrijven stonden onder druk door de uitverkoop bij Amerikaanse chip- en techbedrijven. Veel techbedrijven zijn dit jaar flink in waarde gestegen door het optimisme over de kansen met kunstmatige intelligentie (AI).

2 uur geleden
Wolters Kluwer koopt Duitse AI-hulp voor juristen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Informatieleverancier Wolters Kluwer neemt een Duits bedrijf in kunstmatige intelligentie (AI) over. Deze onderneming, Libra Technology, levert een AI-hulp waarmee advocaten en juristen onderzoek kunnen doen. Het overnamebedrag kan oplopen tot 90 miljoen euro.

2 uur geleden
Google doet toezeggingen advertentiediensten na miljardenboete EU

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG/AFP/BELGA) - Google heeft aangekondigd dat het veranderingen aanbrengt in zijn advertentiediensten om te voldoen aan Europese mededingingsregels. De toezeggingen volgen op een miljardenboete die de Europese Unie in september oplegde aan het Amerikaanse techbedrijf voor het schenden van concurrentieregels.

3 uur geleden
Chinese economie vertraagt door lagere investeringen en productie

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economische activiteit is aan het begin van het vierde kwartaal van 2025 sterker afgezwakt dan verwacht. Dat komt door een ongekende terugval in investeringen en een tragere groei van de industriƫle productie in oktober. Ook de groei van de winkelverkopen liep vorige maand iets terug.

3 uur geleden
Duizenden ontslagen op komst, volgens CNV

UTRECHT (ANP) - Zeker een op de drie onderhandelaars bij CNV heeft te maken met een aanzienlijke ontslagronde. Dat meldt de vakbond op basis van een inventarisatie onder cao-onderhandelaars. "Duizenden banen staan momenteel op de tocht", stelt CNV-voorzitter Piet Fortuin.

4 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt met bijna 3 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in september verder gestegen. De groei was groter dan een maand eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, transportmiddelen en delfstoffen uitgevoerd. De uitvoer van chemische producten was echter lager dan een jaar eerder. De exportgroei kwam uit op 2,6 procent.

4 uur geleden