Helft Nederlanders maakt kosten buiten databundel op vakantie
DEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders (51 procent) maakt extra kosten buiten hun databundel wanneer ze op vakantie zijn in het buitenland. Dat meldt vergelijkingssite Pricewise, die daar drie belangrijke redenen voor geeft. Zo hanteren providers in andere EU-landen vaak wél een datalimiet waarmee unlimited ineens limited wordt.
Met een unlimited (onbeperkte) databundel, mag de provider in EU-landen buiten Nederland wél een datalimiet hanteren. Zonder gebruik van wifi loopt het internetgebruik via 4G/5G en dan kan het dataverbruik hard gaan, vooral bij het delen van vakantiefoto’s en het kijken van Netflix of YouTube.
Ook is het verschil tussen de EU en Europa voor veel mensen onduidelijk. Bij bellen en internetten in het buitenland gebruikt men het mobiele netwerk van een andere buitenlandse provider. Dit wordt roaming genoemd. Wanneer er sprake is van roaming, gelden er andere regels dan in Nederland. Binnen de EU zijn er geen extra kosten voor roaming.
Niet EU-landen
Maar landen als Andorra, Engeland, Gibraltar, Monaco, Noorwegen, Turkije en Zwitserland liggen in Europa maar horen niet bij de EU. Voor landen die buiten het roaming-gebied van de EU vallen, geldt dat voor bellen, sms’en en internetten geen gebruik wordt gemaakt van de standaard bundels. Hier worden internationale roaming tarieven voor gerekend en die kunnen flink oplopen.
Tot slot beseffen veel mensen niet dat als ze vanuit Nederland bellen of sms’en naar een buitenlands nummer, dit niet binnen hun bundel valt. "Er is veel onduidelijkheid over wat wel en niet binnen je bundel valt in het buitenland", aldus Hans de Kok, directeur van Pricewise.
Maximuprijzen
Volgens De Kok zijn de tarieven voor bellen en sms'en buiten je bundel in de EU sinds mei 2019 volgens EU-regels gebonden aan een maximum. Op dit moment mag het maximaal 19 cent per minuut kosten en 6 cent per sms. Maar voor dataverbruik buiten je bundel in en buiten de EU is er nog geen kostenmaximum. Ook verschillen de regels en kosten per provider. De Kok adviseert dan ook om de regels goed te checken bij je provider om zo onnodige kosten te voorkomen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
23 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
1 dag geleden