Helft minder bezoekers voor Open Monumentendag
DEN HAAG (ANP) - De Open Monumentendag heeft dit jaar met zo'n 500.000 fysieke bezoekers ongeveer de helft minder publiek getrokken dan tijdens de vorige editie, schat de organisatie. Meer dan 2500 monumenten openden afgelopen weekend fysiek of digitaal hun deuren voor het evenement, dat er door het coronavirus anders uitzag dan in andere jaren. Ook waren er wandel- en fietstochten georganiseerd.
Kastelen, boerderijen en musea, maar ook molens, woonhuizen en industriële erfgoedlocaties zoals monumentale sluizen, fabrieken en pakhuizen deden dit jaar mee aan het evenement, dat ieder jaar in het tweede weekend van september plaatsvindt en waarbij monumentaal erfgoed in heel het land de deuren opent voor publiek.
Er was grote belangstelling voor digitale bezoekjes aan een monument, aldus de organisatie van de Open Monumentendag. De halvering van de bezoekersaantallen ten opzichte van vorig jaar zou daar grotendeels door zijn gecompenseerd. Ook in volgende edities wordt een dergelijk monumentenbezoek op afstand waarschijnlijk weer mogelijk gemaakt.
Bezoekers werd gevraagd vooraf te reserveren en lokale monumenten te bezoeken. Volgens de organisatie leverde dat zover bekend geen incidenten op en hielden mensen zich aan de regels. De exacte bezoekersaantallen worden in het najaar gepresenteerd.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft eerder deze week vijf mannen opgepakt op verdenking van subsidiefraude rondom aardbevingsschade in Groningen. Ze zouden onterecht ruim driehonderd subsidieaanvragen hebben ingediend en daarmee meer dan 1 miljoen euro hebben ontvangen.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt een bedenktijd in te voeren voor mensen die grond willen kopen. Dat zou malafide grondspeculatie kunnen tegengaan, schrijft demissionair minister van Ruimtelijke Ordening Mona Keijzer in een brief aan de Tweede Kamer. Keijzer wil ook informatie over dubieuze grondhandel delen op overheidswebsites en sociale media.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Op het plein bij evenementencentrum Ahoy in Rotterdam demonstreren enkele tientallen leden van verschillende actiegroepen tegen de jaarlijkse wapenbeurs NIDV Exhibition for Defence and Security (NEDS).
47 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat zijn woensdag en in de nacht van woensdag op donderdag uitgerukt voor de eerste strooiactie van het najaar. Er is gestrooid in het noorden, het oosten en een deel van Limburg. In totaal gaat het donderdagochtend om 735.211 kilo strooizout.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat meer geld steken in de preventie van hiv-besmettingen. Dat laat zorgwethouder Alexander Scholtes weten in reactie op een bericht van Stichting hiv monitoring (SHM) van Amsterdam UMC. Daaruit blijkt dat het aantal nieuwe gevallen van hiv niet meer daalt en dat het mogelijk gaat stijgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De overheid moet meer geld steken in manieren om te voorkomen dat mensen hiv oplopen, het virus dat aids kan veroorzaken. Dat zegt Aidsfonds - Soa Aids Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel kinderen op de middelbare school hebben moeite om simpele Nederlandse teksten te schrijven. Ze halen het basisniveau niet, constateert de Inspectie van het Onderwijs donderdag in een onderzoek naar schrijfvaardigheid.
3 uur geleden