Helft minder bezoekers voor Open Monumentendag
DEN HAAG (ANP) - De Open Monumentendag heeft dit jaar met zo'n 500.000 fysieke bezoekers ongeveer de helft minder publiek getrokken dan tijdens de vorige editie, schat de organisatie. Meer dan 2500 monumenten openden afgelopen weekend fysiek of digitaal hun deuren voor het evenement, dat er door het coronavirus anders uitzag dan in andere jaren. Ook waren er wandel- en fietstochten georganiseerd.
Kastelen, boerderijen en musea, maar ook molens, woonhuizen en industriƫle erfgoedlocaties zoals monumentale sluizen, fabrieken en pakhuizen deden dit jaar mee aan het evenement, dat ieder jaar in het tweede weekend van september plaatsvindt en waarbij monumentaal erfgoed in heel het land de deuren opent voor publiek.
Er was grote belangstelling voor digitale bezoekjes aan een monument, aldus de organisatie van de Open Monumentendag. De halvering van de bezoekersaantallen ten opzichte van vorig jaar zou daar grotendeels door zijn gecompenseerd. Ook in volgende edities wordt een dergelijk monumentenbezoek op afstand waarschijnlijk weer mogelijk gemaakt.
Bezoekers werd gevraagd vooraf te reserveren en lokale monumenten te bezoeken. Volgens de organisatie leverde dat zover bekend geen incidenten op en hielden mensen zich aan de regels. De exacte bezoekersaantallen worden in het najaar gepresenteerd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
6 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
9 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.
20 uur geleden