Helft minder bezoekers voor Open Monumentendag
DEN HAAG (ANP) - De Open Monumentendag heeft dit jaar met zo'n 500.000 fysieke bezoekers ongeveer de helft minder publiek getrokken dan tijdens de vorige editie, schat de organisatie. Meer dan 2500 monumenten openden afgelopen weekend fysiek of digitaal hun deuren voor het evenement, dat er door het coronavirus anders uitzag dan in andere jaren. Ook waren er wandel- en fietstochten georganiseerd.
Kastelen, boerderijen en musea, maar ook molens, woonhuizen en industriële erfgoedlocaties zoals monumentale sluizen, fabrieken en pakhuizen deden dit jaar mee aan het evenement, dat ieder jaar in het tweede weekend van september plaatsvindt en waarbij monumentaal erfgoed in heel het land de deuren opent voor publiek.
Er was grote belangstelling voor digitale bezoekjes aan een monument, aldus de organisatie van de Open Monumentendag. De halvering van de bezoekersaantallen ten opzichte van vorig jaar zou daar grotendeels door zijn gecompenseerd. Ook in volgende edities wordt een dergelijk monumentenbezoek op afstand waarschijnlijk weer mogelijk gemaakt.
Bezoekers werd gevraagd vooraf te reserveren en lokale monumenten te bezoeken. Volgens de organisatie leverde dat zover bekend geen incidenten op en hielden mensen zich aan de regels. De exacte bezoekersaantallen worden in het najaar gepresenteerd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
2 uur geledenEPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - In Roemenië zijn de kunstschatten die vorig jaar waren gestolen in Nederland getoond aan de pers. Het ging dinsdagavond nog om een besloten presentatie. De historische objecten worden de komende anderhalve week aan het publiek getoond in het Nationaal Historisch Museum.
3 uur geledenOTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft dinsdag lagere celstraffen opgelegd dan geëist aan Peter S. (63) en Nancy D. (57) voor seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. S. kreeg acht jaar cel en tbs met dwangverpleging, D. kreeg een gevangenisstraf van veertien jaar en een toezichtsmaatregel.
7 uur geleden