Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helft minder bezoekers voor Open Monumentendag

Helft minder bezoekers voor Open Monumentendag

DEN HAAG (ANP) - De Open Monumentendag heeft dit jaar met zo'n 500.000 fysieke bezoekers ongeveer de helft minder publiek getrokken dan tijdens de vorige editie, schat de organisatie. Meer dan 2500 monumenten openden afgelopen weekend fysiek of digitaal hun deuren voor het evenement, dat er door het coronavirus anders uitzag dan in andere jaren. Ook waren er wandel- en fietstochten georganiseerd.

Kastelen, boerderijen en musea, maar ook molens, woonhuizen en industriële erfgoedlocaties zoals monumentale sluizen, fabrieken en pakhuizen deden dit jaar mee aan het evenement, dat ieder jaar in het tweede weekend van september plaatsvindt en waarbij monumentaal erfgoed in heel het land de deuren opent voor publiek.

Er was grote belangstelling voor digitale bezoekjes aan een monument, aldus de organisatie van de Open Monumentendag. De halvering van de bezoekersaantallen ten opzichte van vorig jaar zou daar grotendeels door zijn gecompenseerd. Ook in volgende edities wordt een dergelijk monumentenbezoek op afstand waarschijnlijk weer mogelijk gemaakt.

Bezoekers werd gevraagd vooraf te reserveren en lokale monumenten te bezoeken. Volgens de organisatie leverde dat zover bekend geen incidenten op en hielden mensen zich aan de regels. De exacte bezoekersaantallen worden in het najaar gepresenteerd.

Meer uit Binnenland

Rechtspraak waarschuwt voor wet afpakken crimineel vermogen

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak roept de minister van Justitie en Veiligheid "met klem" op het wetsvoorstel aan te passen dat het makkelijker moet maken om geld en goederen van criminelen af te pakken. Het Openbaar Ministerie kan onder deze wet waardevolle spullen confisqueren zonder vervolging of veroordeling, waarschuwt de Raad voor de rechtspraak in een wetgevingsadvies. Het wetsvoorstel gaat ten koste van de rechtsbescherming van burgers, stelt de Raad.

9 minuten geleden
Bliksemonderzoek in ziekenhuizen naar nicotinegebruik patiënten

LEIDEN (ANP) - Veel spoedeisendehulpafdelingen (SEH's) doen donderdag 24 uur lang onderzoek naar het nicotinegebruik van patiënten. Het doel is om informatie te krijgen over gebruik van sigaretten, snus en vapes in relatie tot klachten op de spoedeisende hulp.

1 uur geleden
Ramkraak bij winkelpand in Goes

GOES (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag heeft een ramkraak plaatsgevonden bij een winkel aan de Lange Kerkstraat in Goes. Een auto reed daarbij tegen het pand, meldt de politie.

4 uur geleden
Ook CZ houdt zorgpremie volgend jaar gelijk

TILBURG (ANP) - Ook zorgverzekeraar CZ houdt de premie van zijn meest gekozen basisverzekering volgend jaar gelijk. De polis kost 159,99 euro per maand, net als dit jaar.

8 uur geleden
Yerseke ziet af van sinterklaasintocht waar KOZP wilde komen

YERSEKE (ANP) - Het sinterklaascomité van Yerseke ziet af van de intocht van Sinterklaas omdat Kick Out Zwarte Piet (KOZP) er zaterdag wilde komen demonstreren. De organisatie zegt dat de intocht dit jaar niet op een veilige manier kan plaatsvinden.

10 uur geleden
Geschenkwoningen Watersnoodramp krijgen status van rijksmonument

OUWERKERK (ANP) - Van de 850 woningen die door andere landen aan Nederland zijn geschonken na de Watersnoodramp van 1953, kunnen er 45 en een dorpshuis de status van rijksmonument krijgen. Dat heeft demissionair cultuurminister Gouke Moes bekendgemaakt tijdens een bezoek aan het Watersnoodmuseum op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland.

18 uur geleden
The Voice start half januari, kijkers thuis stemmen niet meer

HILVERSUM (ANP) - De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van The Voice of Holland is op 16 januari te zien. Dat maakte RTL 4 woensdag bekend. Daarna is het programma zeventien weken op de vrijdagavond te zien. De finale staat gepland op 8 mei.

19 uur geleden