Helft lage inkomens doet geen beroep op steunfondsen kinderen
AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de gezinnen met een laag inkomen maakt geen gebruik van steun van maatschappelijke fondsen voor kinderen. Dat blijkt uit onderzoek dat ABN AMRO heeft uitgevoerd samen met het Jeugdfonds Sport & Cultuur.
Circa 1,2 miljoen mensen moeten rondkomen van een inkomen rond de armoedegrens. Zij komen daarom mogelijk in aanmerking voor steun bij extra uitgaven voor hun kinderen, bijvoorbeeld voor sport en culturele activiteiten. Bijna de helft maakt hier echter geen gebruik van.
Vooral mensen met werk en een laag inkomen zijn huiverig om steun te vragen. Onzekerheid over de aanvraagcriteria en schaamte om hulp te vragen, spelen daarbij volgens de onderzoekers een belangrijke rol. Ook vrezen veel ouders ingewikkelde procedures en denken ze dat het geld mogelijk terugbetaald moet worden. Mensen met een uitkering of in de bijstand vragen wel vaker steun.
Fondsen waar ouders een beroep op kunnen doen, zijn onder meer de Stichting Leergeld, het Jeugdfonds Sport & Cultuur en de Stichting Jarige Job. Opvallend is volgens de onderzoekers dat wanneer mensen eenmaal van een fonds gebruikmaken, de drempel om bij andere maatschappelijke fondsen aan te kloppen, lager wordt. Zo heeft 15 procent van de gezinnen bij twee, en 19 procent bij drie of meer fondsen een aanvraag voor een voorziening gedaan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met verlies begonnen en zakte bij opening onder het historische niveau van 1000 punten. Beleggers schrokken van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. De strafheffing gaat 1 februari in en geldt voor Nederland, Zweden, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Finland en Denemarken.
29 minuten geledenPARIJS (ANP) - Aan een te grote afhankelijkheid van kunstmatige intelligentie (AI) in het onderwijs kleven risico's. Daarvoor waarschuwt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een maandag verschenen rapport. Als er te veel wordt geleund op de technologie, kunnen studenten "passieve consumenten" worden en docenten "toezichthouders", stelt de in Parijs gevestigde denktank.
37 minuten geledenALMERE (ANP) - De orderontvangst van chiptoeleverancier ASM International (ASMI) is in het vierde kwartaal gestegen tot ongeveer 800 miljoen euro. Daarmee viel de orderontvangst van het bedrijf uit Almere flink hoger uit dan was verwacht door de onderneming. In het derde kwartaal bedroegen de bestellingen 637 miljoen euro en ASMI had voor het vierde kwartaal slechts een lichte toename voorspeld.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
7 uur geleden