Hele middag hinder op spoor in Randstad verwacht door storingen
UTRECHT (ANP) - Op meerdere trajecten in de Randstad rijden zondag nauwelijks of minder treinen door "meerdere defecte sporen", meldt NS. Volgens een woordvoerder leidt dat vooral rond Amsterdam tot hinder. Ook ProRail meldt dat er veel minder treinen rijden ten zuiden van Amsterdam en tussen Utrecht en Amsterdam.
Zo rijden er volgens de reisplanner van NS geen treinen tussen Amsterdam Zuid en Utrecht Centraal en geen intercity's tussen Schiphol en Leiden. Tussen Amsterdam Centraal en Utrecht rijden geen sprinters. De NS-woordvoerder zegt dat tussen die twee stations stopbussen worden ingezet. De hinder op het spoor in de Randstad is volgens hem "behoorlijk omvangrijk".
Naar verwachting duren de problemen tot 18.00 uur. De defecte sporen komen bovenop al geplande werkzaamheden op het spoor in de Randstad. Onder andere tussen Amsterdam Centraal en Hoofddorp en tussen Schiphol en Hilversum reden om die reden al minder treinen. Het spoor in de Schipholtunnel wordt vernieuwd.
Volgens spoorbeheerder ProRail zijn er twaalf storingen van sporen en wissels bij de Bijlmer. "We proberen dit snel op te lossen in verband met de wedstrijd van Ajax - AZ vanmiddag en de toestroom van reizigers", meldt een woordvoerder. De aftrap van die wedstrijd in de ArenA is om 16.45 uur. Reizigers kunnen met hun NS-vervoersbewijs gebruikmaken van de metro en tram in Amsterdam.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.
15 uur geledenMOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.
15 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.
16 uur geleden