Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hele late vluchten Eindhoven Airport in oktober 2020 in de ban

Hele late vluchten Eindhoven Airport in oktober 2020 in de ban

EINDHOVEN (ANP) - Op Eindhoven Airport mogen met ingang van het winterseizoen 2020-2021 geen geplande vluchten meer landen na 23.00 uur 's avonds. Dat staat in de nieuwe vergunning die de luchthaven heeft ontvangen van de overheid. De stap is bedoeld om de hinder voor omwonenden te verminderen.

De overheid wilde eigenlijk dat dit soort late vluchten op Eindhoven al eerder in de ban zouden gaan. Maar dit bleek geen haalbare kaart, in verband met opgebouwde rechten van betrokken luchtvaartmaatschappijen. Daardoor is er in het aankomende zomerseizoen, van 29 maart tot en met 24 oktober 2020, nog ruimte voor maximaal vier landingen per dag na 23.00 uur. Eindhoven Airport werkt momenteel in overleg met de maatschappijen aan het structureel verplaatsen van de late vluchten naar andere momenten op de dag.

Met de nieuwe vergunning, die loopt van 1 januari volgend jaar tot en met 31 december 2021, wordt invulling gegeven aan een eerder adviesrapport. In lijn met die aanbevelingen is het maximum aantal vliegbewegingen, dus landingen en vertrekken, vastgesteld op 41.500 per jaar. Dat is lager dan het huidige maximum van 43.000 bewegingen.

Het is de bedoeling dat het aantal toegestane landingen en vertrekken in de toekomst niet meer wordt bepaald aan de hand van een vast aantal slots, maar op basis van de hoeveelheid geluid die de luchthaven produceert. Aan de ontwikkeling van dit nieuwe systeem wordt nog gewerkt.

Meer uit Binnenland

Doodgeschoten man Schiedam was 19 jaar

SCHIEDAM (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten in Schiedam was 19 jaar oud en woonde in de Zuid-Hollandse plaats. Een tweede persoon werd gewond naar een ziekenhuis gebracht en is inmiddels buiten levensgevaar. Een derde slachtoffer raakte lichtgewond, meldde de politie zondag.

59 minuten geleden
Politie: niet ingeschakeld om in te grijpen bij bus De Graafschap

APELDOORN (ANP) - De politie is niet ingeschakeld om in te grijpen bij de blokkade van de spelersbus van De Graafschap. Een woordvoerder van de eenheid Oost-Nederland laat weten dat er geen ondersteuningsverzoek is gekomen vanuit de voetbalclub uit Doetinchem. Supporters van De Graafschap blokkeerden de spelersbus bij het stadion, om te voorkomen dat de bus naar Arnhem zou vertrekken voor de wedstrijd tegen Vitesse. De wedstrijd in de eerste divisie werd uiteindelijk afgelast.

1 uur geleden
Organisatie: zeker 200.000 mensen bij Rode Lijn-protest Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Aan de vierde Rode Lijn-demonstratie, opnieuw in Amsterdam, doen volgens een voorlopige schatting van de organisatie zeker 200.000 deelnemers mee. Dat meldt mede-initiatiefnemer Amnesty International. Het aantal is gebaseerd op onder andere crowdcontrolprogramma's en camerabeelden van bovenaf, legt een woordvoerder uit.

2 uur geleden
Demonstranten lopen mars om Vondelpark tegen Israëlbeleid kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Vanaf het Museumplein zijn de demonstranten van het massale Rode Lijn-protest begonnen aan hun mars. Daarmee vragen de deelnemers aandacht voor de oorlog in Gaza en laten ze weten niet achter het Israëlbeleid van het kabinet te staan. Ze roepen het kabinet op om maatregelen te nemen tegen Israël.

3 uur geleden
Rode Lijn-demonstratie begonnen op Museumplein

AMSTERDAM (ANP) - Op het Amsterdamse Museumplein is rond 13.00 uur het Rode Lijn-protest begonnen, waarmee deelnemers aandacht vragen voor de oorlog in Gaza en het kabinet oproepen om maatregelen te nemen tegen Israël. Het plein staat vol met mensen in rode kleding of met rode accessoires.

3 uur geleden
Geen treinen op traject Amsterdam CS en Utrecht en Hilversum

UTRECHT (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Centraal en Muiderpoort rijden momenteel geen treinen, nadat een voertuig tegen een spoorwegviaduct is gereden. Daardoor is het treinverkeer tussen Amsterdam en Utrecht en tussen Amsterdam en Hilversum verstoord, zegt een woordvoerder van de NS. Ook het treinverkeer tussen Amsterdam Centraal en Almere ondervindt problemen door de aanrijding. Spoorbeheerder ProRail verwacht dat de problemen tot ongeveer 13.45 uur duren.

4 uur geleden
Museumplein stroomt vol met Rode Lijn-demonstranten

AMSTERDAM (ANP) - Het Museumplein in Amsterdam stroomt vol met in het rood geklede demonstranten die aan het Rode Lijn-protest meedoen. ANP-verslaggevers schatten dat er rond het middaguur duizenden mensen op het plein staan voor de demonstratie, die om 13.00 uur begint. Sommigen hebben borden en spandoeken bij zich, met daarop teksten als 'Zionisme is racisme', 'Geen Nederlandse steun aan apartheid' en 'Palestina Vrij'.

5 uur geleden