'Hele jaar geen fans in Italiaanse voetbalstadions'
ROME (ANP) - De voetbalstadions in Italië blijven het hele jaar dicht voor toeschouwers. Dat meldden diverse Italiaanse media op basis van uitgelekte overheidsdocumenten. Vanwege het coronavirus is het vooralsnog onduidelijk wanneer er weer gevoetbald mag worden.
Italië is zwaar getroffen door het virus. Het was een tijdje het land met de meeste coronadoden in de hele wereld, maar inmiddels gelden de Verenigde Staten als epicentrum van de pandemie. In Italië stond het aantal doden zaterdag op 19.468.
De Serie A en alle andere voetbalcompetities liggen al weken stil. Ook trainen is niet mogelijk voor de clubs. De maatregelen van de overheid om verspreiding van het virus in te dammen, werden afgelopen week verlengd tot en met 3 mei. Mogelijk kunnen de clubs daarna voorzichtig de trainingen hervatten en zou er vanaf eind mei weer gevoetbald kunnen worden, suggereren Italiaanse media. Ze schrijven ook dat tot het einde van dit jaar geen toeschouwers in de stadions mogen komen bij de wedstrijden. Bevestiging daarvan ontbreekt vooralsnog.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
5 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
8 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
26 minuten geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
3 uur geleden