'Hele jaar geen fans in Italiaanse voetbalstadions'
ROME (ANP) - De voetbalstadions in Italië blijven het hele jaar dicht voor toeschouwers. Dat meldden diverse Italiaanse media op basis van uitgelekte overheidsdocumenten. Vanwege het coronavirus is het vooralsnog onduidelijk wanneer er weer gevoetbald mag worden.
Italië is zwaar getroffen door het virus. Het was een tijdje het land met de meeste coronadoden in de hele wereld, maar inmiddels gelden de Verenigde Staten als epicentrum van de pandemie. In Italië stond het aantal doden zaterdag op 19.468.
De Serie A en alle andere voetbalcompetities liggen al weken stil. Ook trainen is niet mogelijk voor de clubs. De maatregelen van de overheid om verspreiding van het virus in te dammen, werden afgelopen week verlengd tot en met 3 mei. Mogelijk kunnen de clubs daarna voorzichtig de trainingen hervatten en zou er vanaf eind mei weer gevoetbald kunnen worden, suggereren Italiaanse media. Ze schrijven ook dat tot het einde van dit jaar geen toeschouwers in de stadions mogen komen bij de wedstrijden. Bevestiging daarvan ontbreekt vooralsnog.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
4 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden