Hele dag geen treinen meer tussen Utrecht en Driebergen-Zeist
BUNNIK (ANP) - Het treinverkeer tussen Utrecht Centraal en Driebergen-Zeist ligt voor de rest van de dag stil door een aanrijding op een spoorwegovergang in Bunnik tussen een bouwkraan en een intercitytrein. Dat meldt de NS. Reizigers tussen Utrecht en Arnhem kunnen omreizen via Den Bosch, aldus het spoorwegbedrijf. Tussen Utrecht, Bunnik en Driebergen-Zeist rijden "zeer beperkt" bussen.
Volgens spoorbeheerder ProRail is de schade aanzienlijk en is veel herstelwerk aan het spoor nodig. Vooral de schade aan de bovenleiding is groot, meldt een woordvoerder. Ook de trein is beschadigd.
In de trein die van Utrecht naar Arnhem reed zaten volgens ProRail zeven passagiers, eerder werd nog gemeld dat het er zo'n 25 waren.
Stilgevallen
Volgens de politie was de kraan, een graafmachine, stilgevallen. De aanhangwagen van het voertuig bleef op het spoor staan en werd door de intercity geramd op de spoorwegovergang aan de Stationsweg. De machinist van de trein raakte volgens NS "heel licht gewond" en had geen medische hulp nodig. Hij was volgens zijn werkgever wel geschrokken.
Er waren volgens ProRail geen werkzaamheden aan het spoor in de buurt.
De aanrijding leidt er ook toe dat op de trajecten Schiphol-Utrecht, Schiphol-Leiden en Leiden-Den Haag minder intercity's rijden. Het gaat om treinen die normaal gesproken ook over het traject tussen Driebergen en Utrecht rijden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen gebruiken in hun verkiezingsprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen regelmatig letterlijke teksten van lobbyisten, zonder dit te vermelden, zegt de Open State Foundation. De organisatie onderzocht in samenwerking met NOS Bureau Regio ruim duizend verkiezingsprogramma's en zo'n 2300 lobbydocumenten uit 37 gemeenten via een geautomatiseerde tekstanalyse.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
13 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
14 uur geleden