Hele dag geen treinen meer tussen Utrecht en Driebergen-Zeist
BUNNIK (ANP) - Het treinverkeer tussen Utrecht Centraal en Driebergen-Zeist ligt voor de rest van de dag stil door een aanrijding op een spoorwegovergang in Bunnik tussen een bouwkraan en een intercitytrein. Dat meldt de NS. Reizigers tussen Utrecht en Arnhem kunnen omreizen via Den Bosch, aldus het spoorwegbedrijf. Tussen Utrecht, Bunnik en Driebergen-Zeist rijden "zeer beperkt" bussen.
Volgens spoorbeheerder ProRail is de schade aanzienlijk en is veel herstelwerk aan het spoor nodig. Vooral de schade aan de bovenleiding is groot, meldt een woordvoerder. Ook de trein is beschadigd.
In de trein die van Utrecht naar Arnhem reed zaten volgens ProRail zeven passagiers, eerder werd nog gemeld dat het er zo'n 25 waren.
Stilgevallen
Volgens de politie was de kraan, een graafmachine, stilgevallen. De aanhangwagen van het voertuig bleef op het spoor staan en werd door de intercity geramd op de spoorwegovergang aan de Stationsweg. De machinist van de trein raakte volgens NS "heel licht gewond" en had geen medische hulp nodig. Hij was volgens zijn werkgever wel geschrokken.
Er waren volgens ProRail geen werkzaamheden aan het spoor in de buurt.
De aanrijding leidt er ook toe dat op de trajecten Schiphol-Utrecht, Schiphol-Leiden en Leiden-Den Haag minder intercity's rijden. Het gaat om treinen die normaal gesproken ook over het traject tussen Driebergen en Utrecht rijden.
Meer uit Binnenland
OIRSCHOT (ANP) - De natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant woedt nu in een gebied van 500 bij 500 meter, meldt de veiligheidsregio. Eerder donderdag was dat nog in een gebied van 100 bij 100 meter.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - Een natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag uitgebroken toen militairen daar oefenden. Dat laat de Koninklijke Marechaussee weten. Of de oefening ook de oorzaak van de brand was, is volgens de woordvoerder nog niet vast te stellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa, Chris Jude (22), blijft langer voor observatie in het Pieter Baan Centrum. Dat werd donderdag bekend tijdens een nieuwe inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gezakt tot onder de 2000. Sinds eind januari is dat maar twee keer gebeurd. In de afgelopen weken zijn meerdere tijdelijke opvanglocaties geopend om de druk op het aanmeldcentrum te verminderen.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland is nog niet bedwongen. Her en der zijn zogenoemde hotspots, warme plekken in de grond, die kunnen oplaaien. Bovendien gaat het donderdagavond waarschijnlijk harder waaien, wat het vuur kan aanwakkeren. Een brandweerwoordvoerder noemt die combinatie "een zorgpunt" en zegt dat het sein brand meester daarom nog niet kan worden gegeven.
2 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - Op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag een natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De oorzaak is nog niet bekend. Het gebied dat in brand staat is momenteel ongeveer 100 bij 100 meter groot, vergelijkbaar met twee voetbalvelden.
2 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Het is nog niet duidelijk of de Defensieoefening op het legerterrein 't Harde heeft geleid tot de grote natuurbrand op de Veluwe. Dat zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. "Onderzoek ter plaatse is nog niet mogelijk zolang de brand niet geblust is. Uiteraard zijn we al wel gestart met het horen van betrokkenen en onderzoek dat zich niet in het natuurgebied afspeelt."
2 uur geleden