Hele dag geen treinen meer tussen Utrecht en Driebergen-Zeist
BUNNIK (ANP) - Het treinverkeer tussen Utrecht Centraal en Driebergen-Zeist ligt voor de rest van de dag stil door een aanrijding op een spoorwegovergang in Bunnik tussen een bouwkraan en een intercitytrein. Dat meldt de NS. Reizigers tussen Utrecht en Arnhem kunnen omreizen via Den Bosch, aldus het spoorwegbedrijf. Tussen Utrecht, Bunnik en Driebergen-Zeist rijden "zeer beperkt" bussen.
Volgens spoorbeheerder ProRail is de schade aanzienlijk en is veel herstelwerk aan het spoor nodig. Vooral de schade aan de bovenleiding is groot, meldt een woordvoerder. Ook de trein is beschadigd.
In de trein die van Utrecht naar Arnhem reed zaten volgens ProRail zeven passagiers, eerder werd nog gemeld dat het er zo'n 25 waren.
Stilgevallen
Volgens de politie was de kraan, een graafmachine, stilgevallen. De aanhangwagen van het voertuig bleef op het spoor staan en werd door de intercity geramd op de spoorwegovergang aan de Stationsweg. De machinist van de trein raakte volgens NS "heel licht gewond" en had geen medische hulp nodig. Hij was volgens zijn werkgever wel geschrokken.
Er waren volgens ProRail geen werkzaamheden aan het spoor in de buurt.
De aanrijding leidt er ook toe dat op de trajecten Schiphol-Utrecht, Schiphol-Leiden en Leiden-Den Haag minder intercity's rijden. Het gaat om treinen die normaal gesproken ook over het traject tussen Driebergen en Utrecht rijden.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
7 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren hoeven niet te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Demissionair landbouwminister Femke Wiersma had daartoe een verzoek ingediend bij Eurocommissaris Jessika Roswall (Milieu), maar dat is afgewezen. Dat meldt de BBB-bewindsvrouw aan de Tweede Kamer. "Ik vind dit besluit van de Europese Commissie zeer teleurstellend", schrijft zij.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zowel op maandag als op dinsdag zijn er vernielingen geweest bij de Britse ambassade in Den Haag, meldt de politie. Maandag rond 06.00 uur is een steen door een ruit aan de Lange Voorhout gegooid en is graffiti op het gebouw gespoten. Daarvoor is een 38-jarige man uit Den Haag aangehouden. Dinsdag zijn de deur en gevel met rode vloeistof beklad.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vier grote steden hebben sinds maandagavond extra opvangplekken voor dak- en thuislozen geopend, omdat de temperatuur de komende dagen flink daalt. In de nachten gaat het vriezen en overdag ligt de gevoelstemperatuur rond het vriespunt.
10 uur geleden