Helder wil af van sponsoring en reclames gokbedrijven in sport
DEN HAAG (ANP) - Sportminister Conny Helder wil zo snel mogelijk af van de huidige sponsoring en reclames van gokbedrijven in de sport. Ze vindt het niet wenselijk dat sport en gokken op deze manier met elkaar verweven zijn, zei ze tijdens een Kamerdebat. Vooral de SP en ChristenUnie dringen aan op een verbod, dat het kabinet al wel in de maak heeft maar nog op zich laat wachten.
Helder is ook positief over een verbod maar zit met een dilemma. Als minister van Sport snapt ze de financiële positie van sportclubs, maar als zorgminister heeft ze ook oog voor verslavingszorg en de geestelijke gezondheidszorg. Ze wil een goede overgangsperiode voor de sportclubs, omdat er al contracten waren afgesloten en omdat de clubs proberen met aanpassingen te komen.
Helder staat daar voor open maar ze wil "zéker niet doorgaan met de huidige sponsoring en reclames van gokbedrijven". Meerdere voetbalclubs hebben recent sponsorcontracten afgesloten met (online) gokbedrijven, zoals Ajax, AZ en ADO. Minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) werkt op verzoek van de Kamer aan een reclameverbod voor gokbedrijven. Sinds online gokken is toegestaan, loopt het volgens de meeste partijen uit de hand met de vele reclames.
Sociale veiligheid
Verder kondigde Helder aan dat ze dit jaar 3 miljoen euro uittrekt om de sport sociaal veiliger te maken. Met het geld wil ze dat meldingen van grensoverschrijdend gedrag beter worden opgepakt via het Centrum Veilige Sport, waar meer medewerkers moeten komen. Ook wil ze met het geld meer aandacht genereren voor een veilige en integere sportcultuur bij sportclubs, trainers en gemeenten. Zo moeten er gedragsregels komen en zullen er meer vertrouwenspersonen worden opgeleid.
Helder reageert daarmee op signalen uit de sport- en danswereld over sporters die, soms al op jonge leeftijd, tijdens trainingen zijn gekleineerd en genegeerd tijdens trainingen. Met name trainers kunnen zich bezondigen aan dit soort verbaal geweld, werd de afgelopen periode duidelijk na meldingen van met name voormalige turnsters. Dit soort gedrag is volgens de minister niet normaal, ook niet in de topsport.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
7 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
10 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
10 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
11 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
12 uur geleden