Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helder wil af van sponsoring en reclames gokbedrijven in sport

Helder wil af van sponsoring en reclames gokbedrijven in sport

DEN HAAG (ANP) - Sportminister Conny Helder wil zo snel mogelijk af van de huidige sponsoring en reclames van gokbedrijven in de sport. Ze vindt het niet wenselijk dat sport en gokken op deze manier met elkaar verweven zijn, zei ze tijdens een Kamerdebat. Vooral de SP en ChristenUnie dringen aan op een verbod, dat het kabinet al wel in de maak heeft maar nog op zich laat wachten.

Helder is ook positief over een verbod maar zit met een dilemma. Als minister van Sport snapt ze de financiële positie van sportclubs, maar als zorgminister heeft ze ook oog voor verslavingszorg en de geestelijke gezondheidszorg. Ze wil een goede overgangsperiode voor de sportclubs, omdat er al contracten waren afgesloten en omdat de clubs proberen met aanpassingen te komen.

Helder staat daar voor open maar ze wil "zéker niet doorgaan met de huidige sponsoring en reclames van gokbedrijven". Meerdere voetbalclubs hebben recent sponsorcontracten afgesloten met (online) gokbedrijven, zoals Ajax, AZ en ADO. Minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) werkt op verzoek van de Kamer aan een reclameverbod voor gokbedrijven. Sinds online gokken is toegestaan, loopt het volgens de meeste partijen uit de hand met de vele reclames.

Sociale veiligheid

Verder kondigde Helder aan dat ze dit jaar 3 miljoen euro uittrekt om de sport sociaal veiliger te maken. Met het geld wil ze dat meldingen van grensoverschrijdend gedrag beter worden opgepakt via het Centrum Veilige Sport, waar meer medewerkers moeten komen. Ook wil ze met het geld meer aandacht genereren voor een veilige en integere sportcultuur bij sportclubs, trainers en gemeenten. Zo moeten er gedragsregels komen en zullen er meer vertrouwenspersonen worden opgeleid.

Helder reageert daarmee op signalen uit de sport- en danswereld over sporters die, soms al op jonge leeftijd, tijdens trainingen zijn gekleineerd en genegeerd tijdens trainingen. Met name trainers kunnen zich bezondigen aan dit soort verbaal geweld, werd de afgelopen periode duidelijk na meldingen van met name voormalige turnsters. Dit soort gedrag is volgens de minister niet normaal, ook niet in de topsport.

Meer uit Voetbal

Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

11 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

11 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

12 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

14 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

15 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

16 uur geleden
Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

18 uur geleden