
Helder ontmoet twee ministers, ILO en arbeidsmigranten in Qatar
DOHA (ANP) - Sportminister Conny Helder heeft dinsdag in Doha gesprekken gevoerd met Ali bin Samikh Al Marri en Mariam Al-Misnad, de ministers van arbeid en sociale zaken van Qatar. Ook zat ze om de tafel met directeur Max Tunón van de ILO, de arbeidsorganisatie van de Verenigde Naties, die zich wereldwijd inzet voor sociale rechtvaardigheid. Helder ontmoette op de Nederlandse ambassade ook een groep arbeidsmigranten.
"Voorafgaand aan de wedstrijd van Nederland tegen Qatar voer ik gesprekken over de brede relatie met Qatar en in het bijzonder over de mensenrechten", vertelt Helder. "Met de minister van sociale zaken heb ik over het belang van inclusiviteit en gelijke rechten gesproken. En met de ILO hebben we het gehad over onze samenwerking en de hervormingen die zijn doorgevoerd om de situatie van arbeidsmigranten in Qatar te verbeteren."
De op de ambassade uitgenodigde arbeidsmigranten vertegenwoordigen verschillende sectoren en gemeenschappen en denken in die rol mee over hervormingen. "Ik heb ze gevraagd naar hun ervaringen en naar wat landen als Nederland kunnen betekenen", aldus de sportminister.
Aanwezigheid
Helder wil nog niet zeggen of ze met een OneLove-band of OneLove-speldje het WK-duel van het Oranje met Qatar in het Al Bayt-stadion gaat bekijken. De aanwezigheid van Helder in Qatar ligt gevoelig in de Tweede Kamer, die vorig jaar een breed gedragen oproep deed om het toernooi links te laten liggen omdat het slecht gesteld is met de mensenrechten van arbeidsmigranten en lhbti'ers in Qatar.
Ondanks de weerstand heeft het kabinet toch besloten naar het WK te gaan, onder meer vanwege de diplomatieke relatie met Qatar, de energiepositie van de oliestaat en eerdere hulp met evacuaties uit Afghanistan. Helder is de eerste bewindspersoon die gaat. Het is nog onduidelijk wie er zal afreizen als Nederland verder komt in het toernooi. Niet uitgesloten is dat ook de koning zich naar Qatar begeeft.
OneLove
Helder steunt het initiatief en de boodschap achter de OneLove-band volop, benadrukte ze maandag tijdens een debat over de sportbegroting. Nancy Faeser, de Duitse minister van Binnenlandse Zaken, en Hadja Lahbib, de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, zaten vorige week wel met een OneLove-band naast FIFA-voorzitter Gianni Infantino in een WK-stadion.
Maar het dragen van de band, een symbool voor inclusie en tegen iedere vorm van discriminatie, ligt tijdens het duel met Qatar extra gevoelig. De kans bestaat dat de emir van Qatar het laatste duel van zijn landenploeg op het WK bezoekt. De leiding van de KNVB heeft besloten tijdens de wedstrijd geen OneLove-band, maar een OneLove-speldje te dragen.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil een wolf laten afschieten die deze zomer ongeveer zestig schapen zou hebben gedood bij een veehouder in de gemeente Barneveld. Het roofdier zou bijna twintig keer over wolfwerende rasters zijn gesprongen. De provincie verwacht op korte termijn een vergunning af te geven om de wolf in kwestie af te laten schieten. Via een Woo-verzoek gaf Gelderland al beelden vrij van hoe het dier over een raster springt.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het aantal damherten in de Amsterdamse Waterleidingduinen en het Nationaal Park Zuid-Kennemerland is na tien jaar intensief beheer min of meer terug op het gewenste niveau. Het aantal is gedaald van ruim 5500 in 2016 naar een kleine duizend dit jaar, blijkt uit tellingen van de Faunabeheereenheid Noord-Holland. Die spreekt van een mijlpaal.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Een wolf is vorige maand in Gelderland over een wolfwerend raster gesprongen. Dat blijkt uit beelden die de provincie heeft vrijgegeven na een Woo-verzoek. Op beelden van een wildcamera is te zien hoe de wolf in kwestie in de nacht van 16 op 17 juli over een omheining springt. Dat is niet eerder vastgelegd in Nederland en voor zover bekend is dit een van de eerste wolven hier die hiertoe in staat is, aldus Maurice La Haye van de Zoogdiervereniging.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kleine Nederlandse providers zijn doelwit geweest van Chinese hackers, melden inlichtingendiensten AIVD en MIVD donderdag. De hackers hebben toegang gekregen tot de routers, maar zouden volgens de diensten niet zijn doorgedrongen tot hun interne netwerken.
2 uur geledenADELAIDE (ANP) - Het Brunel Solar Team uit Delft heeft voor de achtste keer de World Solar Challenge gewonnen. Solar Team Twente kwam als tweede over de finish van de race voor zonneauto's. Het team Innoptus van de KU Leuven werd derde.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - De zomer van 2025 staat op de vierde plaats van warmste zomers ooit gemeten, met een gemiddelde temperatuur van 18,5 graden in De Bilt. De meteorologische zomer was volgens Weeronline uitzonderlijk warm, droog en zonnig.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een website waar valse identiteitsbewijzen werden gemaakt, is woensdag offline gehaald door de politie. In een datacentrum bij Amsterdam zijn twee fysieke servers en 21 virtuele servers van VerifTools veiliggesteld. Dat heeft de politie donderdagochtend bekendgemaakt.
4 uur geleden