Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helder gaat 'onverminderd' door met covidregeling zorgpersoneel

Helder gaat 'onverminderd' door met covidregeling zorgpersoneel

DEN HAAG (ANP) - Minister Conny Helder (Volksgezondheid) gaat "onverminderd door" met het maken van een financiële regeling voor zorgmedewerkers die door langdurige coronaklachten niet meer kunnen werken. Dat zegt ze na de uitspraak van de voorzieningenrechter in Den Haag, die de eis van vakbonden FNV en CNV afwees om deze mensen per direct een voorschot te geven.

Helder heeft de uitspraak van de rechter "voor kennisgeving aangenomen. De rechter heeft geoordeeld dat de vordering van de vakbonden niet kan worden toegewezen. Dat is ook het standpunt dat de overheid tijdens de procedure heeft ingenomen", zegt de minister.

Los van het kort geding herhaalt de minister dat het kabinet "de morele verplichting" voelt om zorgmedewerkers die met langdurige covid-klachten kampen financieel te ondersteunen. Het gaat daarbij om zorgmedewerkers die tijdens de eerste golf (maart-juni 2020) corona hebben opgelopen. Helder verwacht in april meer over de regeling te kunnen zeggen.

"Van geval tot geval"

FNV en CNV hadden een voorschot geëist van een krappe 23.000 euro per zorgmedewerker die in de eerste en tweede coronagolf in 2020 besmet zijn geraakt met corona en daar langdurige klachten aan hebben overgehouden. Na twee jaar ziektewet verloren zij hun baan. Volgens de twee bonden zijn sommige van hen in grote financiële problemen gekomen. Volgens de rechtbank moet "van geval tot geval" worden bekeken of een zorgmedewerker recht heeft op vergoeding van schade.

Vorige maand schreef Helder aan de Tweede Kamer dat alleen mensen voor compensatie in aanmerking komen als zij in de periode maart tot en met juni 2020 "veelvuldig en intensief" zorg aan coronapatiënten hebben verleend in een ziekenhuis, een verpleeg- of verzorgingshuis. Ook moet een arts hebben vastgesteld dat zij al meer dan twee jaar coronagerelateerde klachten hebben.

Meer uit Binnenland

Uitstel geplande hartbehandelingen door tekort medisch hulpmiddel

DEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.

3 uur geleden
Brekelmans hekelt 'politieke spelletjes' van PVV met asielwetten

DEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."

3 uur geleden
Kabinet wil subsidie voor overstap naar elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.

4 uur geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

5 uur geleden
Karremans wil Lelystad Airport openen in oktober 2027

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.

7 uur geleden
Jetten: tempo voorbereidingen missie Hormuz moet omhoog

DEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.

8 uur geleden
Jetten: wegstemmen asielwetten in senaat zou gemiste kans zijn

DEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.

9 uur geleden