Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Helder en Uslu noemen conclusies dansrapport verontrustend

Helder en Uslu noemen conclusies dansrapport verontrustend

DEN HAAG (ANP) - Minister Conny Helder (Langdurige Zorg en Sport) en staatssecretaris Gunay Uslu (Cultuur en Media) noemen de conclusies van het onderzoeksrapport over grensoverschrijdend gedrag in de danssector verontrustend. De twee bewindspersonen zeggen in een reactie dat ze van de danswereld weer een veilige plek willen maken en aan de slag gaan met de aanbevelingen uit het rapport. Ze verwachten volgende maand meer duidelijkheid te kunnen geven over hoe ze dat willen doen, in aanloop naar een commissiedebat in de Tweede Kamer op 21 juni.

Helder zegt het afschuwelijk te vinden dat er zo lang niet over het wangedrag in de danssector is gepraat. "Ik heb dan ook grote bewondering voor Kim Koumans, die de moed heeft gehad om de stilte te doorbreken." De minister sprak onlangs persoonlijk met danseres Koumans, die zelf ook slachtoffer is geweest van grensoverschrijdend gedrag. "Ze heeft me verteld over de enorme impact. Dat was erg indrukwekkend", aldus Helder. De minister gaat binnenkort ook in gesprek met andere dansers die te maken hebben gehad met ongewenst gedrag.

Helder roept dansers die te maken hebben gehad met ongewenst gedrag op om zich te melden bij bestaande meldpunten. Daarnaast benadrukken zij en staatssecretaris Uslu het belang van de zogeheten Alliantie Dans Veilig, waartoe beide ministeries mede het initiatief hebben genomen. Het is de bedoeling dat dit samenwerkingsverband, waarbij nu meer dan tien organisaties zijn aangesloten, in de toekomst verder uitbreidt en dat dansers er terecht kunnen met vragen.

Alliantiewoordvoerder Lodewijk Klootwijk zegt dat het samenwerkingsverband het aan iedereen die dans een warm hart toedraagt, verplicht is de aanbevelingen uit het onderzoeksrapport "voortvarend op te pakken".

Meer uit Politiek

Meldpunt voor buitenlandse intimidatie vertraagd tot medio 2028

DEN HAAG (ANP) - De komst van een extern meldpunt voor buitenlandse intimidatie laat nog lang op zich wachten. "Op dit moment is livegang medio 2028 bij een spoedige wetsbehandeling realistisch", meldt het kabinet maandag aan de Tweede Kamer.

19 uur geleden
Coalitie biedt nog geen alternatieven om belastingplan te redden

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA bieden oppositiepartijen nog geen concrete voorstellen om het belastingplan aan te passen en zo aan een meerderheid te helpen. In het debat over het pakket aan belastingen voor volgend jaar zeiden de partijen af en toe wel dat ze ook niet blij zijn met bepaalde maatregelen, maar ze gingen niet in op alternatieve opties.

23 uur geleden
Kabinet wil vaccinatieverplichting bij kippen tegen salmonella

DEN HAAG (ANP) - Om salmonellabesmetting bij leghennen te bestrijden, wil staatssecretaris Silvio Erkens (Voedselzekerheid, VVD) volgend jaar een vaccinatieverplichting invoeren. De afgelopen jaren is het aantal besmettingen bij kippen met salmonella enteritidis gestegen tot boven de Europese norm van 2 procent.

1 dag geleden
Berendsen: Nederland staat open voor visarestricties Russen

LUXEMBURG (ANP) - Nederland staat open voor visarestricties van de EU tegen Russen, zei minister Tom Berendsen (Buitenland) bij aankomst in Luxemburg. Hij laat in het midden voor welke Russen beperkingen moeten gaan gelden. Er wordt gesproken over restricties voor Russische diplomaten, voormalige soldaten en burgers.

1 dag geleden
Verstappen wint voor het eerst Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Singapore op zijn naam geschreven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 leidde van start tot finish en bleef Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes voor.

2 dagen geleden
Berendsen: dieseldeal Trump met Poetin ongewenst en onverstandig

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is kritisch op de deal die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesloten met Rusland over de levering van diesel. De Europese NAVO-bondgenoten proberen juist de economische druk op de Russen op te voeren. "Dan is het niet verstandig om dit soort deals te sluiten", zei de CDA-bewindsman in het televisieprogramma Buitenhof.

2 dagen geleden
Ledenvergadering NSC eindigt in chaos na aftreden bestuur

BREDA (ANP) - De algemene ledenvergadering van NSC is zaterdag in chaos geëindigd na het aftreden van het voltallige bestuur. Het partijbestuur en de aanwezige leden werden het al niet eens over de agenda, omdat een aantal kritische moties niet in stemming mocht worden gebracht. Na een korte schorsing liet waarnemend voorzitter Ronald de Bruin weten de situatie "niet meer werkbaar" te vinden.

2 dagen geleden