Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heldenstatus voor verpleegkundigen die premier Johnson bijstonden

Heldenstatus voor verpleegkundigen die premier Johnson bijstonden

LONDEN (ANP) - Twee buitenlandse verpleegkundigen die de zieke Britse premier Boris Johnson bijstonden na zijn besmetting met corona, krijgen daardoor veel aandacht in thuislanden. Johnson had "Jenny uit Nieuw-Zeeland" en "Luis uit Portugal" persoonlijk bedankt in een filmpje.

De premier stelde in de videoboodschap dat het duo aan zijn bed stond terwijl hij vocht voor zijn leven. Johnson bracht ongeveer een week met Covid-19 door in een ziekenhuis en lag drie nachten op de intensive care.

Het bedankje van Johnson bleef volgens Sky News niet onopgemerkt. De Portugese president Marcelo Rebelo de Sousa feliciteerde verpleegkundige Luis Pitarma met de "speciale erkenning" die hij kreeg van de Britse leider.

Onder de indruk

De Nieuw-Zeelandse Jenny McGee was volgens haar familie enorm onder de indruk van de boodschap van de premier. "Ze zag het zelf als een normale werkdag en bleef maar zeggen dat ze gewoon haar werk deed", zei haar broer volgens The New Zealand Herald.

In Britse ziekenhuizen werken veel mensen met een buitenlandse nationaliteit. Ruim 13 procent van de medewerkers komt niet het uit Verenigd Koninkrijk. Zij hebben samen ongeveer 200 verschillende nationaliteiten, citeert Sky News uit een rapport uit 2019.

Johnson herstelt inmiddels in het officiële buitenverblijf van de premier. Het is onduidelijk wanneer hij weer aan de slag gaat. Dat hangt volgens zijn woordvoerder af van de adviezen van zijn medische team.

Meer uit Buitenland

België organiseert alternatief songfestival tegen deelname Israël

BRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische organisaties houdt op dinsdag 12 mei in eigen land een alternatief songfestival als reactie op de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Het evenement heet United for Palestine en heeft enkele oud-songfestivaldeelnemers op het affiche staan, melden Belgische media.

23 minuten geleden
Zoon Iraanse president: Khamenei veilig en wel ondanks geruchten

TEHERAN (ANP/AFP) - De nieuwe Iraanse leider Mojtaba Khamenei is "veilig en wel". Dat laat de zoon van de Iraanse president en regeringsadviseur Yousef Pezeshkian weten op Telegram. Er gaan geruchten rond dat Khamenei gewond zou zijn geraakt bij de oorlog tussen de VS, Israël en Iran. Staatsmedia noemden hem een "gewonde veteraan", maar het werd niet duidelijk of dat om een nieuwe verwonding ging of om een oudere.

55 minuten geleden
Qatar roept inwoners op niet naar buiten te gaan om dreiging

DOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.

2 uur geleden
Noord-Korea 'respecteert' keuze Iran voor nieuwe hoogste leider

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.

3 uur geleden
Staatsmedia Libanon: Israëlische aanval treft flatgebouw Beiroet

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben woensdag een flatgebouw in het centrum van Beiroet getroffen, aldus de Libanese staatsmedia. Het is nog onduidelijk of er slachtoffers zijn gevallen. Het Israëlische leger heeft nog niet gereageerd op de aanval.

3 uur geleden
Zelensky: belangrijke Russische fabriek getroffen

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

7 uur geleden
Iran maakt melding van meer dan 1300 omgekomen burgers

NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.

10 uur geleden