Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heldenstatus voor verpleegkundigen die premier Johnson bijstonden

Heldenstatus voor verpleegkundigen die premier Johnson bijstonden

LONDEN (ANP) - Twee buitenlandse verpleegkundigen die de zieke Britse premier Boris Johnson bijstonden na zijn besmetting met corona, krijgen daardoor veel aandacht in thuislanden. Johnson had "Jenny uit Nieuw-Zeeland" en "Luis uit Portugal" persoonlijk bedankt in een filmpje.

De premier stelde in de videoboodschap dat het duo aan zijn bed stond terwijl hij vocht voor zijn leven. Johnson bracht ongeveer een week met Covid-19 door in een ziekenhuis en lag drie nachten op de intensive care.

Het bedankje van Johnson bleef volgens Sky News niet onopgemerkt. De Portugese president Marcelo Rebelo de Sousa feliciteerde verpleegkundige Luis Pitarma met de "speciale erkenning" die hij kreeg van de Britse leider.

Onder de indruk

De Nieuw-Zeelandse Jenny McGee was volgens haar familie enorm onder de indruk van de boodschap van de premier. "Ze zag het zelf als een normale werkdag en bleef maar zeggen dat ze gewoon haar werk deed", zei haar broer volgens The New Zealand Herald.

In Britse ziekenhuizen werken veel mensen met een buitenlandse nationaliteit. Ruim 13 procent van de medewerkers komt niet het uit Verenigd Koninkrijk. Zij hebben samen ongeveer 200 verschillende nationaliteiten, citeert Sky News uit een rapport uit 2019.

Johnson herstelt inmiddels in het officiële buitenverblijf van de premier. Het is onduidelijk wanneer hij weer aan de slag gaat. Dat hangt volgens zijn woordvoerder af van de adviezen van zijn medische team.

Meer uit Buitenland

Paus na kritiek Trump: blijf me uitspreken voor vrede

ALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.

1 uur geleden
Nederlands defensiebedrijf gaat raketten bouwen met Rheinmetall

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.

2 uur geleden
Europese leiders vieren nederlaag Orbán: ik ben zo blij

BERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.

2 uur geleden
Democraat Californië stopt campagne na beschuldigingen wangedrag

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.

2 uur geleden
'Historische' benoeming: Australië krijgt vrouw als legerleider

CANBERRA (ANP/RTR) - In Australië gaat voor het eerst een vrouw de landmacht leiden. Generaal Susan Coyle treedt in juli aan. Haar benoeming moet volgens de minister van Defensie worden gezien als een historisch moment. "Haar prestatie betekent dat zij de eerste vrouw zal zijn die een krijgsmachtonderdeel aanvoert in de Australische geschiedenis", aldus minister Richard Marles.

3 uur geleden
Polen versterkt banden met Zuid-Korea, vooral op defensiegebied

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea en Polen hebben besloten hun banden te versterken, met een grote rol voor defensie. De Poolse premier Donald Tusk zei op bezoek bij de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung dat Zuid-Korea nu na de Verenigde Staten de belangrijkste bondgenoot is van Polen, vooral in de defensie-industrie.

3 uur geleden
Fico wil samenwerken met Hongaarse oppositieleider na overwinning

BRATISLAVA (ANP) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft de Hongaarse oppositie gefeliciteerd met de verkiezingsoverwinning. Hij stuurde in een verklaring aan op samenwerking met de nieuwe regering.

3 uur geleden