Heldenstatus voor verpleegkundigen die premier Johnson bijstonden
LONDEN (ANP) - Twee buitenlandse verpleegkundigen die de zieke Britse premier Boris Johnson bijstonden na zijn besmetting met corona, krijgen daardoor veel aandacht in thuislanden. Johnson had "Jenny uit Nieuw-Zeeland" en "Luis uit Portugal" persoonlijk bedankt in een filmpje.
De premier stelde in de videoboodschap dat het duo aan zijn bed stond terwijl hij vocht voor zijn leven. Johnson bracht ongeveer een week met Covid-19 door in een ziekenhuis en lag drie nachten op de intensive care.
Het bedankje van Johnson bleef volgens Sky News niet onopgemerkt. De Portugese president Marcelo Rebelo de Sousa feliciteerde verpleegkundige Luis Pitarma met de "speciale erkenning" die hij kreeg van de Britse leider.
Onder de indruk
De Nieuw-Zeelandse Jenny McGee was volgens haar familie enorm onder de indruk van de boodschap van de premier. "Ze zag het zelf als een normale werkdag en bleef maar zeggen dat ze gewoon haar werk deed", zei haar broer volgens The New Zealand Herald.
In Britse ziekenhuizen werken veel mensen met een buitenlandse nationaliteit. Ruim 13 procent van de medewerkers komt niet het uit Verenigd Koninkrijk. Zij hebben samen ongeveer 200 verschillende nationaliteiten, citeert Sky News uit een rapport uit 2019.
Johnson herstelt inmiddels in het officiële buitenverblijf van de premier. Het is onduidelijk wanneer hij weer aan de slag gaat. Dat hangt volgens zijn woordvoerder af van de adviezen van zijn medische team.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
1 uur geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenCANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.
2 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin beschuldigt het Verenigd Koninkrijk van betrokkenheid bij een Oekraïense aanval op Brjansk, een stad circa 350 kilometer ten zuidwesten van Moskou. Daarbij vielen dinsdag zeker zes doden en raakten tientallen mensen gewond.
3 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Bij Israëlische aanvallen op het zuiden van Beiroet zijn woensdag zeker vier doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. De doden vielen bij een luchtaanval op een flatgebouw. Meerdere verdiepingen zijn daarbij volledig verwoest. Israël bevestigt bezig te zijn met aanvallen op de stad. Ook in het zuiden van Libanon en in de oostelijke Bekaa-vallei vonden bombardementen plaats.
3 uur geleden