Heldenstatus voor verpleegkundigen die premier Johnson bijstonden
LONDEN (ANP) - Twee buitenlandse verpleegkundigen die de zieke Britse premier Boris Johnson bijstonden na zijn besmetting met corona, krijgen daardoor veel aandacht in thuislanden. Johnson had "Jenny uit Nieuw-Zeeland" en "Luis uit Portugal" persoonlijk bedankt in een filmpje.
De premier stelde in de videoboodschap dat het duo aan zijn bed stond terwijl hij vocht voor zijn leven. Johnson bracht ongeveer een week met Covid-19 door in een ziekenhuis en lag drie nachten op de intensive care.
Het bedankje van Johnson bleef volgens Sky News niet onopgemerkt. De Portugese president Marcelo Rebelo de Sousa feliciteerde verpleegkundige Luis Pitarma met de "speciale erkenning" die hij kreeg van de Britse leider.
Onder de indruk
De Nieuw-Zeelandse Jenny McGee was volgens haar familie enorm onder de indruk van de boodschap van de premier. "Ze zag het zelf als een normale werkdag en bleef maar zeggen dat ze gewoon haar werk deed", zei haar broer volgens The New Zealand Herald.
In Britse ziekenhuizen werken veel mensen met een buitenlandse nationaliteit. Ruim 13 procent van de medewerkers komt niet het uit Verenigd Koninkrijk. Zij hebben samen ongeveer 200 verschillende nationaliteiten, citeert Sky News uit een rapport uit 2019.
Johnson herstelt inmiddels in het officiële buitenverblijf van de premier. Het is onduidelijk wanneer hij weer aan de slag gaat. Dat hangt volgens zijn woordvoerder af van de adviezen van zijn medische team.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
10 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
11 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
13 uur geleden