Heldenontvangst in Algerije voor olympisch bokskampioene Khelif
ALGIERS (ANP/AFP) - Olympisch bokskampioene Imane Khelif heeft een heldenontvangst gekregen bij terugkeer in Algerije. Op de luchthaven van Algiers wachtten vele mensen haar maandag op. De menigte zong "Tahia Imane", wat "Leve Imane" betekent.
Om de olympische deelname van Khelif, die goud pakte in de klasse tot 66 kilogram, was veel te doen. De Algerijnse maakte in Parijs deel uit van een grote gendercontroverse. Khelif werd vorig jaar gediskwalificeerd voor de wereldkampioenschappen nadat ze niet door een gendertest kwam omdat ze een, voor een vrouw, te hoge testosteronspiegel had. Doordat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) de internationale boksbond IBA door een bestuurlijk schandaal niet meer erkent, organiseerde het olympisch comité het olympisch bokstoernooi zelf. Daardoor kon Khelif wel meedoen en ze won haar meeste partijen overtuigend.
"Het antwoord lag in de resultaten van elke wedstrijd. Ik wilde de kracht van de prestaties en de aanwezigheid van vrouwen in het algemeen, en Algerijnse vrouwen in het bijzonder, laten zien", zei Khelif op de luchthaven van Algiers. Verder sprak ze over een "meedogenloze campagne" tegen haar. "Algerijnse vrouwen zijn een voorbeeld en een model voor de hele wereld. Dankzij God hebben we de eer van Algerije hersteld en de Algerijnse vlag in Parijs laten wapperen, wat het allerbelangrijkste is."
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
23 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geleden