Heldenontvangst in Algerije voor olympisch bokskampioene Khelif
ALGIERS (ANP/AFP) - Olympisch bokskampioene Imane Khelif heeft een heldenontvangst gekregen bij terugkeer in Algerije. Op de luchthaven van Algiers wachtten vele mensen haar maandag op. De menigte zong "Tahia Imane", wat "Leve Imane" betekent.
Om de olympische deelname van Khelif, die goud pakte in de klasse tot 66 kilogram, was veel te doen. De Algerijnse maakte in Parijs deel uit van een grote gendercontroverse. Khelif werd vorig jaar gediskwalificeerd voor de wereldkampioenschappen nadat ze niet door een gendertest kwam omdat ze een, voor een vrouw, te hoge testosteronspiegel had. Doordat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) de internationale boksbond IBA door een bestuurlijk schandaal niet meer erkent, organiseerde het olympisch comité het olympisch bokstoernooi zelf. Daardoor kon Khelif wel meedoen en ze won haar meeste partijen overtuigend.
"Het antwoord lag in de resultaten van elke wedstrijd. Ik wilde de kracht van de prestaties en de aanwezigheid van vrouwen in het algemeen, en Algerijnse vrouwen in het bijzonder, laten zien", zei Khelif op de luchthaven van Algiers. Verder sprak ze over een "meedogenloze campagne" tegen haar. "Algerijnse vrouwen zijn een voorbeeld en een model voor de hele wereld. Dankzij God hebben we de eer van Algerije hersteld en de Algerijnse vlag in Parijs laten wapperen, wat het allerbelangrijkste is."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
2 dagen geleden