Heldenonthaal voor Neymar bij oude club Santos
SANTOS (ANP/AFP) - Neymar heeft een contract voor slechts zes maanden getekend bij Santos, de Braziliaanse club waar hij zijn carrière begon. De 32-jarige aanvaller kreeg een heldenontvangst bij zijn presentatie in het bomvolle stadion van de club. Vijftien artiesten traden op in de stromende regen.
"We zullen er uiteraard alles aan doen om ervoor te zorgen dat hij bij ons blijft", zei vicevoorzitter Fernando Bonavides. "We hopen dat hij bij ons blijft tot het WK van volgend jaar."
Neymar liet eerder deze week zijn contract bij Al-Hilal uit Saudi-Arabië ontbinden. De Zuid-Amerikaan verruilde in augustus 2023 Paris Saint-Germain voor Al-Hilal, dat 90 miljoen euro voor hem betaalde. Neymar scheurde twee maanden later een kruisband en kon een jaar niet voetballen. Hij kwam uiteindelijk zeven keer in actie voor de Arabische ploeg.
"Dit is een redding voor mij, een geluk, een voetbalredding, want het is lang geleden dat ik heb gespeeld", zei Neymar over de terugkeer bij zijn oude club. "Het is lang geleden dat ik heb gedaan wat ik het allerliefst doe, namelijk voetballen."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
48 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
11 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
12 uur geleden