Heldenonthaal voor Neymar bij oude club Santos
SANTOS (ANP/AFP) - Neymar heeft een contract voor slechts zes maanden getekend bij Santos, de Braziliaanse club waar hij zijn carrière begon. De 32-jarige aanvaller kreeg een heldenontvangst bij zijn presentatie in het bomvolle stadion van de club. Vijftien artiesten traden op in de stromende regen.
"We zullen er uiteraard alles aan doen om ervoor te zorgen dat hij bij ons blijft", zei vicevoorzitter Fernando Bonavides. "We hopen dat hij bij ons blijft tot het WK van volgend jaar."
Neymar liet eerder deze week zijn contract bij Al-Hilal uit Saudi-Arabië ontbinden. De Zuid-Amerikaan verruilde in augustus 2023 Paris Saint-Germain voor Al-Hilal, dat 90 miljoen euro voor hem betaalde. Neymar scheurde twee maanden later een kruisband en kon een jaar niet voetballen. Hij kwam uiteindelijk zeven keer in actie voor de Arabische ploeg.
"Dit is een redding voor mij, een geluk, een voetbalredding, want het is lang geleden dat ik heb gespeeld", zei Neymar over de terugkeer bij zijn oude club. "Het is lang geleden dat ik heb gedaan wat ik het allerliefst doe, namelijk voetballen."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
22 uur geleden