Heldenonthaal voor Neymar bij oude club Santos
SANTOS (ANP/AFP) - Neymar heeft een contract voor slechts zes maanden getekend bij Santos, de Braziliaanse club waar hij zijn carrière begon. De 32-jarige aanvaller kreeg een heldenontvangst bij zijn presentatie in het bomvolle stadion van de club. Vijftien artiesten traden op in de stromende regen.
"We zullen er uiteraard alles aan doen om ervoor te zorgen dat hij bij ons blijft", zei vicevoorzitter Fernando Bonavides. "We hopen dat hij bij ons blijft tot het WK van volgend jaar."
Neymar liet eerder deze week zijn contract bij Al-Hilal uit Saudi-Arabië ontbinden. De Zuid-Amerikaan verruilde in augustus 2023 Paris Saint-Germain voor Al-Hilal, dat 90 miljoen euro voor hem betaalde. Neymar scheurde twee maanden later een kruisband en kon een jaar niet voetballen. Hij kwam uiteindelijk zeven keer in actie voor de Arabische ploeg.
"Dit is een redding voor mij, een geluk, een voetbalredding, want het is lang geleden dat ik heb gespeeld", zei Neymar over de terugkeer bij zijn oude club. "Het is lang geleden dat ik heb gedaan wat ik het allerliefst doe, namelijk voetballen."
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
39 minuten geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
42 minuten geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
7 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
8 uur geleden