'Held' van dodelijke steekpartij Sydney mag in Australië blijven
SYDNEY (ANP) - Een Fransman die een heldenstatus kreeg na een dodelijke steekpartij in Sydney, mag in Australië blijven. Damien Guerot krijgt volgens zijn advocaat een permanente verblijfsstatus, bericht omroep ABC.
Guerot confronteerde afgelopen weekend een man die om zich heen stak in een winkelcentrum. Op videobeelden is te zien hoe hij probeert de aanvaller bovenaan een roltrap op afstand te houden.
De Fransman vertelde naderhand in een interview dat hij iemand had horen roepen dat sprake was van een steekpartij. Daarna ging hij met een vriend poolshoogte nemen. Hij zou ook de politievrouw hebben geholpen die de verdachte uiteindelijk doodschoot.
Tijdelijk werkvisum
Guerot kreeg in Australië veel lof voor zijn moedige optreden. Toen bleek dat hij alleen een tijdelijk werkvisum had, was er veel politiek draagvlak om hem permanent te laten blijven.
Premier Anthony Albanese zei dat de Fransman zo lang mag blijven als hij wil. Oppositieleider Peter Dutton reageerde daar volgens ABC instemmend op en zei graag mensen als Guerot in het land te hebben.
Grote chaos
De steekpartij in het winkelcentrum heeft aan zes mensen het leven gekost en zorgde voor enorme chaos. Duizenden mensen sloegen op de vlucht. De autoriteiten denken dat de dader het vooral op vrouwen had voorzien.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - In de Iraanse hoofdstad Teheran en grote delen van het land is volgens waarnemers van de groep NetBlocks het internet uitgevallen. In het land zijn massale protesten tegen de hyperinflatie en de jarenlange schaarste aan essentiële goederen.
21 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De machtige voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Jesús Rodríguez, heeft gezegd dat er veel gevangenen worden vrijgelaten, Venezolaanse en buitenlandse gedetineerden, als een gebaar van goede wil.
1 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/AFP/RTR) - Israëlische strijdkrachten hebben met verschillende aanvallen op Gaza donderdag zeker zeven Palestijnen gedood. Onder de slachtoffers zijn vier kinderen, zegt het burgerbeschermingsagentschap tegen persbureau AFP.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft zijn veto uitgesproken over een wet waarmee het congres de celstraf van 27 jaar voor Lula's voorganger, Jair Bolsonaro, aanzienlijk wil verlagen. Het parlement heeft het voorstel in meerderheid aangenomen, maar Lula dwarsboomt het voorlopig met zijn veto. Het congres kan het veto ongedaan maken.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Franse eigenaren van de bar in Zwitserland, die in de nieuwjaarsnacht afbrandde, worden vrijdag ondervraagd, melden bronnen dicht bij het onderzoek. Het echtpaar wordt verdacht van nalatigheid. Dinsdag maakte burgemeester Nicolas Féraud bekend dat de bar al sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.
6 uur geleden