'Held' van dodelijke steekpartij Sydney mag in Australië blijven
SYDNEY (ANP) - Een Fransman die een heldenstatus kreeg na een dodelijke steekpartij in Sydney, mag in Australië blijven. Damien Guerot krijgt volgens zijn advocaat een permanente verblijfsstatus, bericht omroep ABC.
Guerot confronteerde afgelopen weekend een man die om zich heen stak in een winkelcentrum. Op videobeelden is te zien hoe hij probeert de aanvaller bovenaan een roltrap op afstand te houden.
De Fransman vertelde naderhand in een interview dat hij iemand had horen roepen dat sprake was van een steekpartij. Daarna ging hij met een vriend poolshoogte nemen. Hij zou ook de politievrouw hebben geholpen die de verdachte uiteindelijk doodschoot.
Tijdelijk werkvisum
Guerot kreeg in Australië veel lof voor zijn moedige optreden. Toen bleek dat hij alleen een tijdelijk werkvisum had, was er veel politiek draagvlak om hem permanent te laten blijven.
Premier Anthony Albanese zei dat de Fransman zo lang mag blijven als hij wil. Oppositieleider Peter Dutton reageerde daar volgens ABC instemmend op en zei graag mensen als Guerot in het land te hebben.
Grote chaos
De steekpartij in het winkelcentrum heeft aan zes mensen het leven gekost en zorgde voor enorme chaos. Duizenden mensen sloegen op de vlucht. De autoriteiten denken dat de dader het vooral op vrouwen had voorzien.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
7 uur geleden