'Held' van dodelijke steekpartij Sydney mag in Australië blijven
SYDNEY (ANP) - Een Fransman die een heldenstatus kreeg na een dodelijke steekpartij in Sydney, mag in Australië blijven. Damien Guerot krijgt volgens zijn advocaat een permanente verblijfsstatus, bericht omroep ABC.
Guerot confronteerde afgelopen weekend een man die om zich heen stak in een winkelcentrum. Op videobeelden is te zien hoe hij probeert de aanvaller bovenaan een roltrap op afstand te houden.
De Fransman vertelde naderhand in een interview dat hij iemand had horen roepen dat sprake was van een steekpartij. Daarna ging hij met een vriend poolshoogte nemen. Hij zou ook de politievrouw hebben geholpen die de verdachte uiteindelijk doodschoot.
Tijdelijk werkvisum
Guerot kreeg in Australië veel lof voor zijn moedige optreden. Toen bleek dat hij alleen een tijdelijk werkvisum had, was er veel politiek draagvlak om hem permanent te laten blijven.
Premier Anthony Albanese zei dat de Fransman zo lang mag blijven als hij wil. Oppositieleider Peter Dutton reageerde daar volgens ABC instemmend op en zei graag mensen als Guerot in het land te hebben.
Grote chaos
De steekpartij in het winkelcentrum heeft aan zes mensen het leven gekost en zorgde voor enorme chaos. Duizenden mensen sloegen op de vlucht. De autoriteiten denken dat de dader het vooral op vrouwen had voorzien.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
13 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
14 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
16 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
17 uur geleden