'Held' van dodelijke steekpartij Sydney mag in Australië blijven
SYDNEY (ANP) - Een Fransman die een heldenstatus kreeg na een dodelijke steekpartij in Sydney, mag in Australië blijven. Damien Guerot krijgt volgens zijn advocaat een permanente verblijfsstatus, bericht omroep ABC.
Guerot confronteerde afgelopen weekend een man die om zich heen stak in een winkelcentrum. Op videobeelden is te zien hoe hij probeert de aanvaller bovenaan een roltrap op afstand te houden.
De Fransman vertelde naderhand in een interview dat hij iemand had horen roepen dat sprake was van een steekpartij. Daarna ging hij met een vriend poolshoogte nemen. Hij zou ook de politievrouw hebben geholpen die de verdachte uiteindelijk doodschoot.
Tijdelijk werkvisum
Guerot kreeg in Australië veel lof voor zijn moedige optreden. Toen bleek dat hij alleen een tijdelijk werkvisum had, was er veel politiek draagvlak om hem permanent te laten blijven.
Premier Anthony Albanese zei dat de Fransman zo lang mag blijven als hij wil. Oppositieleider Peter Dutton reageerde daar volgens ABC instemmend op en zei graag mensen als Guerot in het land te hebben.
Grote chaos
De steekpartij in het winkelcentrum heeft aan zes mensen het leven gekost en zorgde voor enorme chaos. Duizenden mensen sloegen op de vlucht. De autoriteiten denken dat de dader het vooral op vrouwen had voorzien.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.
1 uur geledenLVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.
2 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
16 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
18 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
22 uur geleden