Hekkensluiter Sheffield United ontslaat trainer Heckingbottom
SHEFFIELD (ANP) - Sheffield United heeft trainer Paul Heckingbottom ontslagen. De vorig seizoen gepromoveerde club van de Nederlandse middenvelder Gustavo Hamer staat op de laatste plaats in de Premier League. In de eerste veertien duels werden slechts 5 punten gepakt.
"We willen Paul bedanken voor zijn inzet bij Sheffield United", zei directeur Stephen Bettis op de website van de club. "Zijn professionaliteit en toewijding waren enorm en ik weet zeker dat alle betrokken bij de club hebben genoten van het afgelopen seizoen. Nu we echter naar de laatste plaats zijn gezakt en een aantal teleurstellende resultaten en wedstrijden hebben gehad, overheerst het gevoel dat er een verandering nodig is om de club een boost te geven", aldus Bettis.
Sheffield haalde Chris Wilder terug als vervanger van Heckingbottom. De voormalige speler en trainer van 'The Blades' tekende een contract voor anderhalf jaar in Sheffield. Wilder trainde de club tussen 2016 en 2021 ook al. Hij promoveerde met Sheffield naar de Premier League in 2019.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
18 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
23 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geleden