Hekkensluiter PEC Zwolle begint op stoom te komen
HEERENVEEN (ANP) - PEC Zwolle heeft de strijd tegen directe degradatie uit de Eredivisie weer wat spannender gemaakt. De hekkensluiter behaalde in Friesland de tweede competitiezege op rij. De ploeg van trainer Dick Schreuder bleef het sukkelende Heerenveen met 1-0 de baas.
PEC, dat vorige week met 2-0 won van Willem II, staat nu op 12 punten. Sparta heeft er 14 en Fortuna 13. De twee concurrenten van de Zwolse club komen zondag in actie.
PEC begon in Heerenveen sterk aan het duel, mede door de aanvallende acties van Mees de Wit. Dankzij doelman Xavier Mous bleef de Friese ploeg overeind. In de 11e minuut kwam PEC toch op voorsprong na een ongelukkige handsbal van Rami Kaib. Bram van Polen benutte de strafschop (0-1).
Siem de Jong was daarna dicht bij de gelijkmaker. Na een technisch hoogstandje schoot de routinier op de paal. In de 37e minuut keerde doelman Kostas Lamprou een schot van Anthony Musaba.
Met drie wissels in de rust trachtte Heerenveen-trainer Johnny Jansen zijn labiele ploeg na de pauze te versterken. De eerste kansen waren echter opnieuw voor PEC. Mous redde op schoten van Oussama Darfalou en Mustafa Saymak. Aan de andere kant schoot Henk Veerman te slap in. Mede daardoor incasseerde Heerenveen de vierde nederlaag op rij, inclusief KNVB-beker.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Feyenoord treedt donderdagavond tegen Real Betis aan zonder de geblesseerden Anel Ahmedhodzic, Tsuyoshi Watanabe, Sem Steijn en Ayase Ueda. Dat heeft coach Robin van Persie in een persconferentie laten weten. De Rotterdammers staan op de 26e plaats in de competitiefase van de Europa League. Feyenoord moet winnen om door te kunnen gaan.
38 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til is op tijd fit om woensdag vanaf het begin mee te doen in de beslissende thuiswedstrijd tegen Bayern München in de Champions League. De aanvallende middenvelder, die opnieuw als spits gaat spelen, viel vorige week bij Newcastle United uit met een blessure en deed zaterdag niet mee tegen NAC Breda.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oscar Gloukh begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League. De Israëliër krijgt de voorkeur boven Rayane Bounida, die zaterdag twee doelpunten voorbereidde tegen FC Volendam (2-0).
53 minuten geledenZÜRICH (ANP) - In 2025 is er met 86.158 internationale voetbaltransfers een nieuw record gevestigd. Dat staat in het Global Transfer Report dat wereldvoetbalbond FIFA woensdag publiceerde. Het gaat om internationale transfers in het mannen- en vrouwenprofvoetbal en om transfers bij de amateurs.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
1 dag geleden