Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hekkensluiter PEC Zwolle begint op stoom te komen

Hekkensluiter PEC Zwolle begint op stoom te komen

HEERENVEEN (ANP) - PEC Zwolle heeft de strijd tegen directe degradatie uit de Eredivisie weer wat spannender gemaakt. De hekkensluiter behaalde in Friesland de tweede competitiezege op rij. De ploeg van trainer Dick Schreuder bleef het sukkelende Heerenveen met 1-0 de baas.

PEC, dat vorige week met 2-0 won van Willem II, staat nu op 12 punten. Sparta heeft er 14 en Fortuna 13. De twee concurrenten van de Zwolse club komen zondag in actie.

PEC begon in Heerenveen sterk aan het duel, mede door de aanvallende acties van Mees de Wit. Dankzij doelman Xavier Mous bleef de Friese ploeg overeind. In de 11e minuut kwam PEC toch op voorsprong na een ongelukkige handsbal van Rami Kaib. Bram van Polen benutte de strafschop (0-1).

Siem de Jong was daarna dicht bij de gelijkmaker. Na een technisch hoogstandje schoot de routinier op de paal. In de 37e minuut keerde doelman Kostas Lamprou een schot van Anthony Musaba.

Met drie wissels in de rust trachtte Heerenveen-trainer Johnny Jansen zijn labiele ploeg na de pauze te versterken. De eerste kansen waren echter opnieuw voor PEC. Mous redde op schoten van Oussama Darfalou en Mustafa Saymak. Aan de andere kant schoot Henk Veerman te slap in. Mede daardoor incasseerde Heerenveen de vierde nederlaag op rij, inclusief KNVB-beker.

Meer uit Voetbal

Slot rekent ondanks matige prestaties op steun fans Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.

2 uur geleden
Iran is tijdens WK welkom in Mexico, zegt president Sheinbaum

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.

5 uur geleden
FC Volendam speelt rest van seizoen zonder geblesseerde Kwakman

VOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.

7 uur geleden
FIFA staat in contact met Iran maar houdt vast aan speelschema WK

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."

7 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona, zegt voorzitter

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.

9 uur geleden
Verdediger Luckassen debuteert in selectie van WK-deelnemer Ghana

ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.

11 uur geleden
Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

22 uur geleden