Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hekkensluiter PEC Zwolle begint op stoom te komen

Hekkensluiter PEC Zwolle begint op stoom te komen

HEERENVEEN (ANP) - PEC Zwolle heeft de strijd tegen directe degradatie uit de Eredivisie weer wat spannender gemaakt. De hekkensluiter behaalde in Friesland de tweede competitiezege op rij. De ploeg van trainer Dick Schreuder bleef het sukkelende Heerenveen met 1-0 de baas.

PEC, dat vorige week met 2-0 won van Willem II, staat nu op 12 punten. Sparta heeft er 14 en Fortuna 13. De twee concurrenten van de Zwolse club komen zondag in actie.

PEC begon in Heerenveen sterk aan het duel, mede door de aanvallende acties van Mees de Wit. Dankzij doelman Xavier Mous bleef de Friese ploeg overeind. In de 11e minuut kwam PEC toch op voorsprong na een ongelukkige handsbal van Rami Kaib. Bram van Polen benutte de strafschop (0-1).

Siem de Jong was daarna dicht bij de gelijkmaker. Na een technisch hoogstandje schoot de routinier op de paal. In de 37e minuut keerde doelman Kostas Lamprou een schot van Anthony Musaba.

Met drie wissels in de rust trachtte Heerenveen-trainer Johnny Jansen zijn labiele ploeg na de pauze te versterken. De eerste kansen waren echter opnieuw voor PEC. Mous redde op schoten van Oussama Darfalou en Mustafa Saymak. Aan de andere kant schoot Henk Veerman te slap in. Mede daardoor incasseerde Heerenveen de vierde nederlaag op rij, inclusief KNVB-beker.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verliest koppositie in La Liga aan Barcelona

GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.

4 uur geleden
Neres helpt Napoli aan zege op AS Roma

ROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.

4 uur geleden
Menzo stapt op als bondscoach van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.

4 uur geleden
Duel Ajax - FC Groningen wordt dinsdag zonder fans uitgespeeld

AMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.

4 uur geleden
KNVB: vooral triest voor de echte supporters

ZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.

5 uur geleden
Ajax: excuses aan iedereen die benadeeld is

AMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.

5 uur geleden
Supportersvereniging Ajax distantieert zich van vuurwerkacties

AMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.

6 uur geleden