
Heitinga ziet Ajax een helft ondermaats spelen tegen Vitesse
ARNHEM (ANP) - Trainer John Heitinga slaakte een zucht van verlichting na de moeizame zege van Ajax bij Vitesse (1-2). "In de eerste helft was het echt ondermaats wat we lieten zien", zei hij. "We speelden zo slordig en kregen weer een doelpunt tegen na een hoekschop. Dan speel je de tegenstander wel heel erg in de kaart."
Heitinga liet zijn spelers in de rust weten dat het veel beter moest. "Ik heb ze nogmaals verteld dat we echt moesten winnen als we kampioen willen worden", vertelde hij. "Daarnaast heb ik Calvin Bassey in het veld gebracht. Met hem in de defensie hebben we weinig meer weggegeven. Als we goed aan de bal waren geweest, dan hadden we hem niet nodig gehad. Maar dat was niet het geval."
Heitinga wisselde Steven Berghuis in de rust en haalde in de tweede helft Owen Wijndal naar de kant voor de 16-jarige Jorrel Hato. "We hebben een brede selectie en doen het samen", zei hij. "Als je minder speelt, dan ga je er af. Voor Hato is zo'n uitwedstrijd tegen Vitesse ook leerzaam. Hij heeft het goed gedaan."
Meer uit Voetbal
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is met zijn 44e poleposition naast Sebastian Vettel gekomen. De Duitser, die evenals Verstappen vier wereldtitels in de Formule 1 won, pakte in zijn jaren bij Red Bull ook 44 keer pole.
31 minuten geledenLUZERN (ANP) - Vivianne Miedema heeft met de openingstreffer in het EK-duel met Wales in Luzern (rust: 1-0) haar honderdste interlanddoelpunt gemaakt. De 28-jarige spits is daarmee de zesde Europese voetbalster die deze grens heeft bereikt. Miedema is al sinds 2019 topscorer aller tijden van Oranje.
53 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Sem Steijn heeft in zijn eerste wedstrijd als speler van Feyenoord direct gescoord. De topscorer van de Eredivisie van vorig seizoen deed dat bij SC Cambuur, tijdens de officiële opening van het nieuwe stadion van de club uit Leeuwarden. Feyenoord won ruim: 1-4.
1 uur geledenLUZERN (ANP) - De Oranjevrouwen beginnen met Vivianne Miedema, Victoria Pelova en Jill Roord in de aanval om 18.00 uur aan de eerste EK-wedstrijd tegen Wales. Lineth Beerensteyn is zoals verwacht nog niet fit genoeg voor een basisplaats, Miedema blijkt wel in staat om te starten en is aanvoerster in het Zwitserse Luzern. De topscorer aller tijden van Oranje maakte vorige week haar rentree na een afwezigheid sinds begin april.
3 uur geledenLUZERN (ANP) - Enkele duizenden Oranjefans zijn vanuit het centrum van Luzern in een mars vertrokken naar het Allmend-stadion, waar de voetbalsters om 18.00 uur beginnen aan hun eerste EK-wedstrijd. De supportersbus van Oranje reed voorop met daarachter de Nederlandse fans. De Wales-bus volgde, met een grote groep in het rood geklede fans.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - De Duitse voetbalsters kunnen bij het Europees kampioenschap in Zwitserland niet meer beschikken over Giulia Gwinn. De aanvoerster liep vrijdag in de met 2-0 gewonnen groepswedstrijd tegen Polen een knieblessure op en kan voorlopig niet voetballen, meldt de Duitse voetbalbond.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het officieuze debuut van Nick Olij bij PSV heeft niet lang geduurd. De doelman ging in de eerste oefenwedstrijd van het nieuwe seizoen, tegen de Belgische kampioen Union St. Gillis, na een kleine tien minuten geblesseerd naar de kant. Niek Schiks verving hem.
3 uur geleden