Heitinga ziet Ajax een helft ondermaats spelen tegen Vitesse
ARNHEM (ANP) - Trainer John Heitinga slaakte een zucht van verlichting na de moeizame zege van Ajax bij Vitesse (1-2). "In de eerste helft was het echt ondermaats wat we lieten zien", zei hij. "We speelden zo slordig en kregen weer een doelpunt tegen na een hoekschop. Dan speel je de tegenstander wel heel erg in de kaart."
Heitinga liet zijn spelers in de rust weten dat het veel beter moest. "Ik heb ze nogmaals verteld dat we echt moesten winnen als we kampioen willen worden", vertelde hij. "Daarnaast heb ik Calvin Bassey in het veld gebracht. Met hem in de defensie hebben we weinig meer weggegeven. Als we goed aan de bal waren geweest, dan hadden we hem niet nodig gehad. Maar dat was niet het geval."
Heitinga wisselde Steven Berghuis in de rust en haalde in de tweede helft Owen Wijndal naar de kant voor de 16-jarige Jorrel Hato. "We hebben een brede selectie en doen het samen", zei hij. "Als je minder speelt, dan ga je er af. Voor Hato is zo'n uitwedstrijd tegen Vitesse ook leerzaam. Hij heeft het goed gedaan."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
1 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
5 uur geleden