Heitinga ziet Ajax een helft ondermaats spelen tegen Vitesse
ARNHEM (ANP) - Trainer John Heitinga slaakte een zucht van verlichting na de moeizame zege van Ajax bij Vitesse (1-2). "In de eerste helft was het echt ondermaats wat we lieten zien", zei hij. "We speelden zo slordig en kregen weer een doelpunt tegen na een hoekschop. Dan speel je de tegenstander wel heel erg in de kaart."
Heitinga liet zijn spelers in de rust weten dat het veel beter moest. "Ik heb ze nogmaals verteld dat we echt moesten winnen als we kampioen willen worden", vertelde hij. "Daarnaast heb ik Calvin Bassey in het veld gebracht. Met hem in de defensie hebben we weinig meer weggegeven. Als we goed aan de bal waren geweest, dan hadden we hem niet nodig gehad. Maar dat was niet het geval."
Heitinga wisselde Steven Berghuis in de rust en haalde in de tweede helft Owen Wijndal naar de kant voor de 16-jarige Jorrel Hato. "We hebben een brede selectie en doen het samen", zei hij. "Als je minder speelt, dan ga je er af. Voor Hato is zo'n uitwedstrijd tegen Vitesse ook leerzaam. Hij heeft het goed gedaan."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft de eerste vredesprijs van de FIFA gewonnen. De president van de Verenigde Staten ontving de onderscheiding tijdens de loting voor het WK uit handen van Gianni Infantino, de voorzitter van de voetbalbond met wie hij de laatste jaren een goede band heeft opgebouwd.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoaches Ronald Koeman en Dick Advocaat van het Nederlands elftal en Curaçao zitten met de Amerikaanse president Donald Trump in de zaal van het Kennedy Center in Washington, waar om 18.00 uur de loting voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint. Koeman wandelde over de rode loper met Xavi Hernández, die hij nog goed kent van zijn periode bij FC Barcelona.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Kennedy Center in Washington maakt alles en iedereen zich klaar voor de loting voor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De wijde omgeving van het centrum voor uitvoerende kunsten is afgezet. Helikopters hangen in de lucht.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
6 uur geleden