Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heitinga wil na 'boost' in beker 'iets rechtzetten in competitie'

Heitinga wil na 'boost' in beker 'iets rechtzetten in competitie'

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga wil zich na de gekregen "boost" in de KNVB-beker revancheren in de competitie. Ajax kwam afgelopen weekend niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel tegen Go Ahead Eagles.

"De 0-0 in Deventer hebben we wel gevoeld. Het is een seizoen met veel ups en downs en hopelijk kunnen we nu veel ups zien. We hebben iets recht te zetten in de competitie", zei Heitinga twee dagen voor de wedstrijd tegen Fortuna Sittard op de website van Ajax.

Voor Ajax was het een vrij bewogen week na de gebeurtenissen van woensdag in het bekertoernooi. Ajacied Davy Klaassen werd door een fan van Feyenoord geraakt door een voorwerp, vermoedelijk een aansteker. "Er zijn natuurlijk dingen gebeurd tijdens de wedstrijd die niet de schoonheidsprijs verdienen, maar ik wil me vooral focussen op mijn eigen ploeg", zei Heitinga.

Zonder hoofdpijn

"Je zag een ploeg die voor elkaar wilde vechten. Dat is goed om te zien, zeker na de teleurstelling die we hadden na de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Afgelopen periode was een periode die we de afgelopen jaren niet gewend waren. We hadden dit jaar de grote wedstrijden niet gewonnen en dat kleefde ook wel. Dat we een ploeg verslaan die nationaal en internationaal goed presteert, geeft dan ook een boost."

Ajax kan tegen de Limburgers mogelijk niet beschikken over Mohammed Kudus, die tegen Feyenoord geblesseerd uitviel met een spierblessure. Klaassen is er wel bij in de Johan Cruijff ArenA. "Hij is zonder hoofdpijn wakker geworden", aldus Heitinga.

Het duel met Fortuna begint zondag om 16.45 uur.

Meer uit Sport

Tennisser Ruud verslaat Darderi en is finalist in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.

2 uur geleden
Voormalig Belgische wielerkampioene (19) overleden aan botkanker

DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.

2 uur geleden
Vingegaard maakt favorietenrol waar en wint in Giro op Blockhaus

BLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.

4 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint opnieuw openingsetappe in Baskenland

ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).

6 uur geleden
Team Verstappen start 24 uur van Nürburgring vanaf vierde plek

NÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.

7 uur geleden
Verstappen zesde in tweede kwalificatie op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.

9 uur geleden
Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

1 dag geleden