Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heitinga wil na 'boost' in beker 'iets rechtzetten in competitie'

Heitinga wil na 'boost' in beker 'iets rechtzetten in competitie'

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga wil zich na de gekregen "boost" in de KNVB-beker revancheren in de competitie. Ajax kwam afgelopen weekend niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel tegen Go Ahead Eagles.

"De 0-0 in Deventer hebben we wel gevoeld. Het is een seizoen met veel ups en downs en hopelijk kunnen we nu veel ups zien. We hebben iets recht te zetten in de competitie", zei Heitinga twee dagen voor de wedstrijd tegen Fortuna Sittard op de website van Ajax.

Voor Ajax was het een vrij bewogen week na de gebeurtenissen van woensdag in het bekertoernooi. Ajacied Davy Klaassen werd door een fan van Feyenoord geraakt door een voorwerp, vermoedelijk een aansteker. "Er zijn natuurlijk dingen gebeurd tijdens de wedstrijd die niet de schoonheidsprijs verdienen, maar ik wil me vooral focussen op mijn eigen ploeg", zei Heitinga.

Zonder hoofdpijn

"Je zag een ploeg die voor elkaar wilde vechten. Dat is goed om te zien, zeker na de teleurstelling die we hadden na de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Afgelopen periode was een periode die we de afgelopen jaren niet gewend waren. We hadden dit jaar de grote wedstrijden niet gewonnen en dat kleefde ook wel. Dat we een ploeg verslaan die nationaal en internationaal goed presteert, geeft dan ook een boost."

Ajax kan tegen de Limburgers mogelijk niet beschikken over Mohammed Kudus, die tegen Feyenoord geblesseerd uitviel met een spierblessure. Klaassen is er wel bij in de Johan Cruijff ArenA. "Hij is zonder hoofdpijn wakker geworden", aldus Heitinga.

Het duel met Fortuna begint zondag om 16.45 uur.

Meer uit Sport

Formule 1-baas: uniek Zandvoort gaat geschiedenis Formule 1 in

ZANDVOORT (ANP) - Formule 1-baas Stefano Domenicali voelt geen verdriet bij de voorlopig laatste editie van de Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort. "We vertrekken met een positief gevoel, omdat we iets unieks hebben gedaan. Iets dat de geschiedenisboeken van de Formule 1 zal ingaan", zegt hij in een bericht op de officiële website van de Formule 1.

40 minuten geleden
Koning is op circuit Zandvoort waar hij prijs uitreikt

ZANDVOORT (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Alexia zijn aangekomen op het circuit van Zandvoort. Dat heeft een verslaggever van het ANP gezien. De koning reikt na afloop van de laatste Dutch GP de prijs uit aan de winnaar.

1 uur geleden
Directeur: kan me Formule 1 niet voorstellen zonder Verstappen

ZANDVOORT (ANP) - Directeur Stefano Domenicali van de Formule 1 is blij met de contractverlenging van Max Verstappen bij Red Bull. De viervoudig wereldkampioen maakte donderdag in Zandvoort bekend dat hij tot en met 2030 voor de renstal van de Oostenrijkse energiedrankfabrikant blijft racen in de koningsklasse.

1 uur geleden
Lammers prijst in open brief 'honderdduizenden' fans Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Sportief directeur Jan Lammers van de Dutch Grand Prix heeft in een open brief de talrijke bezoekers geprezen die de afgelopen zes jaar het circuit van Zandvoort bezochten. "Wat hier de afgelopen zes jaar is ontstaan, verdwijnt vandaag niet met de laatste finishvlag. De beelden blijven, de verhalen ook. En ergens in de duinen zal het geluid van de Formule 1-auto's en jullie gebrul nog heel lang blijven hangen", schrijft de geboren en getogen Zandvoorter. "Koester de herinneringen en geniet van onze laatste ronde."

2 uur geleden
Beachvolleyballers Boermans en Brouwer eenvoudig naar finale NK

DEN HAAG (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben de finale van het NK in Den Haag bereikt. Het als eerste geplaatste duo versloeg Quin Bruins Slot en Bram Zijl met 21-12 21-15.

2 uur geleden
Tennissters Pegula en Gauff plaatsen zich voor finale Cincinnati

CINCINNATI (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi van Cincinnati. De nummer 3 van de wereldranglijst versloeg de Poolse titelverdedigster Iga Świątek met 7-5 4-6 6-4.

5 uur geleden
Vechtsporter De Ridder wint eerste UFC-gevecht in nieuwe klasse

SACRAMENTO (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder heeft in de Ultimate Fighting Championship (UFC) een succesvol debuut gemaakt in de lichtzwaargewichtklasse. De 35-jarige Nederlander was in Sacramento veel te sterk voor Roman Dolidze uit Georgië.

6 uur geleden