Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heitinga wil dat Ajax snel duidelijkheid over toekomst verschaft

Heitinga wil dat Ajax snel duidelijkheid over toekomst verschaft

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga hoopt dat Ajax snel duidelijkheid over de toekomst verschaft. "Maak een keuze", zegt hij. "Een goede of een foute, maar maak er één."

Heitinga weet vooralsnog alleen dat hij tot het einde van dit seizoen de ontslagen Alfred Schreuder mag vervangen. Ajax heeft ook nog steeds geen opvolger gevonden voor de vorig jaar na grensoverschrijdend gedrag vertrokken directeur voetbalzaken Marc Overmars.

"Je zag hoe belangrijk de samenwerking tussen Erik ten Hag en Marc Overmars was", aldus Heitinga. "Zij vulden elkaar aan en gaven elkaar rugdekking. Er is toen iets moois gegroeid. Ik leef nu van dag tot dag als interim-trainer. Maar we moeten volgend seizoen ook een ploeg hebben die weer in Europa mee kan."

Het plaatje

"Wat gaat Timber doen en Álvarez en Kudus?", zegt Heitinga "Waarom zouden ze blijven? Wat kunnen we ze bieden? Ik denk dat we de zaken snel op orde moeten hebben. Ik kan ze geen duidelijkheid verschaffen. Technisch manager Gerry Hamstra is vertrokken. Nu gaan Edwin van der Sar en Klaas-Jan Huntelaar daar over. 'Boven' moeten nu de juiste beslissingen worden genomen. Welke spelers komen er, welke spelers gaan er? Het is heel onrustig zo."

Heitinga wil graag hoofdtrainer blijven. "Maar het plaatje moet volgend seizoen wel kloppen", stelt hij. De oud-international snapt dat hij een risico heeft genomen met zijn beslissing om Schreuder voorlopig op te volgen. "Maar het was ook een kans en ik wil mijn club altijd helpen. We hadden zeven keer niet gewonnen. Ik ben toen ingestapt om het maximale uit de groep te halen. En dat probeer ik iedere dag. Maar ik moet ook roeien met de riemen die ik heb. Je kan me pas echt beoordelen of veroordelen als ik mijn eigen groep en technische staf heb samengesteld."

Sven Mislintat

De Duitser Sven Mislintat is volgens verschillende media een belangrijke kandidaat voor de functie van directeur voetbalzaken, na het afhaken van de Brit Julian Ward. "Ik lees en hoor ook dingen, maar ik heb hem nog niet gesproken", zegt Heitinga. "Maar op 28 juni begint het nieuwe seizoen alweer. Zo snel gaat dat. We kijken nu naar de halve finale van de beker en de laatste zeven wedstrijden in de competitie, maar tegelijkertijd moet je naar de 'elftalcompositie' kijken. Maar wie wordt de 'td'? Blijf ik zitten of komt er een nieuwe hoofdtrainer? Je voelt de onrust wel. Het wordt tijd dat er duidelijkheid komt voor iedereen. Dat is denk ik het belangrijkste."

Meer uit Voetbal

België begint WK met zwaarbevochten gelijkspel tegen Egypte

SEATTLE (ANP) - België heeft met de nodige moeite een punt overgehouden aan zijn eerste groepsduel op het WK voetbal. De formatie van bondscoach Rudi Garcia speelde in het Seattle Stadium met 1-1 gelijk tegen Egypte.

1 uur geleden
Doelman Cillessen kondigt vertrek bij NEC aan

NIJMEGEN (ANP) - Doelman Jasper Cillessen vertrekt bij NEC. Dat maakte de 37-jarige oud-international bekend op Instagram. "Vandaag heb ik helaas besloten om mijn contract bij NEC niet met één jaar te verlengen", schreef de keeper.

3 uur geleden
Doelman Vozinha ziet 'harde werk' Kaapverdië beloond worden

ATLANTA (ANP/DPA) - Doelman Josimar Vozinha heeft met talloze reddingen een groot aandeel gehad in het 0-0-gelijkspel van Kaapverdië tegen Spanje op het WK. De 40-jarige keeper werd na afloop van het debuut van Kaapverdië op het WK uitgeroepen tot man van de wedstrijd van de ploeg waarin ook vijf in Rotterdam geboren spelers meededen.

3 uur geleden
Geen paniek bij Spaanse bondscoach na 0-0 tegen Kaapverdië

ATLANTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente ziet geen reden tot paniek na het teleurstellende 0-0-gelijkspel tegen WK-debutant Kaapverdië. "In ons plan hebben we nog zeven wedstrijden te gaan, tot en met de finale", zei hij na afloop in de persconferentie.

3 uur geleden
Summerville beseft na WK-treffer dat hij op hoogste podium staat

DALLAS (ANP) - Veel berichten op zijn mobiele telefoon doen Crysencio Summerville beseffen dat hij in zijn eerste WK-wedstrijd een bijzondere prestatie heeft geleverd. "Ik heb reacties van trainers, vrienden en familie ontvangen", vertelt hij een dag na het gelijkspel van het Nederlands elftal tegen Japan (2-2). "Ik heb nog niet iedereen beantwoord. Maar ik besef waar ik ben gekomen nu."

3 uur geleden
Kaapverdische Rotterdammers vieren feest na gelijkspel op WK

ROTTERDAM (ANP) - Supporters van het voetbalelftal van Kaapverdië hebben maandagavond een groot feest gevierd in Rotterdam na de wedstrijd van hun team op het WK. Zo feestten honderden mensen op het Heemraadsplein in stadsdeel Delfshaven. Auto's reden toeterend en met vlaggen van het Afrikaanse land rond.

3 uur geleden
Nederlands getint Kaapverdië verrast met 0-0 tegen Spanje op WK

ATLANTA (ANP) - Kaapverdië heeft voor een grote verrassing gezorgd door gelijk te spelen tegen Spanje bij het debuut op het WK voetbal. In het Atlanta Stadium hielden de voetballers uit Kaapverdië, onder wie enkele in Rotterdam geboren spelers, de Europees kampioen op 0-0 en zorgden daarmee meteen voor het eerste WK-punt ooit.

5 uur geleden