
Heitinga wijt nederlaag Ajax bij PSV aan effectiviteit
EINDHOVEN (ANP) - Ajax-coach John Heitinga vond dat PSV in Eindhoven terecht had gewonnen. De Amsterdammers verloren met 3-0 en dat lag volgens de trainer vooral aan de effectiviteit. "De eerste de beste kans die PSV krijgt, staan we 1-0 achter. Daarna moet je het spel gaan maken, krijgen we een paar kansjes en scoren niet en zij scoren wel", zei Heitinga bij ESPN.
Heitinga zag zeker in de eerste helft een slordig en ongeduldig Ajax. "Op de momenten dat je wel gaat voetballen, domineer je in balbezit, maar dat moet je ook omzetten in kansen. In topduels hangt het ook af van kansen. Met Steven Bergwijn hadden we de aansluiting kunnen maken, maar de bal ging via de paal en de paal eruit. In de tweede helft was het een open wedstrijd, maar waren zij veel effectiever dan wij."
Bij Ajax waren veel spelers niet op hun best, vond Heitinga. "Ik denk dat Jorrel Hato vandaag bij ons beste man was en dat zegt wel veel. Daar moeten we ook kritisch naar kijken richting volgend seizoen."
Meer uit Voetbal
LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft de derby tegen Excelsior met klein verschil gewonnen: 0-1. Het elftal van trainer Maurice Steijn maakte het verschil diep in blessuretijd, toen invaller Ayoub Oufkir de bal bij de tweede paal in het doel kon tikken. Excelsior speelde op dat moment met een man minder, nadat linksback Arthur Zagré in de 78e minuut zijn tweede gele kaart had gekregen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft na het vertrek van trainer Joseph Oosting nog geen klinkend resultaat behaald. De Enschedese voetbalclub speelde zaterdagavond in de eigen Grolsch Veste met 2-2 gelijk tegen NAC Breda. FC Twente heeft 4 punten na vijf wedstrijden en staat op de veertiende plaats van de Eredivisie. NAC staat een plek lager.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Peter Bosz had even nodig om op adem te komen na de spectaculaire wedstrijd tussen NEC en PSV in de Eredivisie (3-5). "Ik ben nog niet helemaal bijgekomen", sprak de trainer van PSV met een lach voor de camera van ESPN.
19 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste competitiezege van het seizoen behaald. Het elftal van Melvin Boel won in de Adelaarshorst met 3-0 van FC Volendam. Go Ahead Eagles heeft nu 6 punten uit vijf wedstrijden. FC Volendam blijft op 4 punten staan en is de ongeslagen status kwijt.
19 uur geleden