Heitinga in gesprek met Liverpool om assistent van Slot te worden
LIVERPOOL (ANP) - John Heitinga staat op het punt om assistent van Arne Slot te worden bij Liverpool. De 40-jarige Heitinga is in onderhandeling met de Engelse topclub, bevestigt zijn zaakwaarnemer Rob Jansen na een bericht van De Telegraaf. Jansen verwacht dat voor het einde van deze week alles geregeld is.
Slot, die Feyenoord deze zomer verruilde voor Liverpool, heeft zijn assistent Sipke Hulshoff meegenomen uit Rotterdam. Het is de bedoeling dat ook oud-Ajacied Heitinga toetreedt tot zijn staf.
De 87-voudig international van Oranje speelde in Engeland jaren voor Everton, de stadgenoot van Liverpool. Heitinga werkte afgelopen seizoen al als assistent-trainer in de Premier League, bij West Ham United. De Londense club eindigde op de negende plaats. Hoofdcoach David Moyes vertrok na afloop van het seizoen en zijn opvolger Julen Lopetegui nam zijn eigen staf mee, waardoor Heitinga moest vertrekken.
Heitinga werkte als trainer jaren in de jeugd bij Ajax. De oud-verdediger maakte het seizoen 2022-2023 af als interim-hoofdtrainer van de Amsterdamse club, na het ontslag van Alfred Schreuder.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
9 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
11 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
12 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
12 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
17 uur geleden