Heitinga: aan het einde van de middag moeten wij bovenaan staan
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga van Ajax heeft zijn spelers in de bespreking voor de topper tegen Feyenoord een duidelijke boodschap meegegeven. "Speel vandaag alsof dit je laatste wedstrijd is", vertelde Heitinga kort voor de aftrap bij ESPN. "Aan het einde van de middag moeten wij bovenaan staan."
Feyenoord verdedigt in de Johan Cruijff ArenA aan kop van de Eredivisie een voorsprong van 3 punten op Ajax, dat onder interim-trainer Heitinga de laatste zeven competitiewedstrijden won. De Rotterdamse aanvoerder Orkun Kökcü zei vooraf dat het voor Feyenoord vooral zaak is om niet te verliezen. "Feitelijk heeft hij daar gelijk in", aldus trainer Arne Slot. "Maar dat wil niet zeggen dat wij hier niet op onze eigen manier willen voetballen. We weten dat Ajax daar ook heel goed in is. De grootste uitdaging voor ons is om te kijken of we het ook in dit stadion voor elkaar krijgen om op onze eigen manier te spelen en Ajax onze wil op te leggen."
Bij de thuisclub ontbreekt rechtsback Devyne Rensch. Hij heeft volgens Heitinga een spierblessure. "Devyne is deze week geblesseerd geraakt. Hij was niet fit genoeg om vandaag te starten."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
15 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
19 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
23 uur geleden