Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heinen verwerkt in miljoenennota afspraken én nieuwe tegenvallers

Heinen verwerkt in miljoenennota afspraken én nieuwe tegenvallers

DEN HAAG (ANP) - De miljoenennota waar kersvers minister van Financiën Eelco Heinen deze zomer aan moet werken, zal niet alleen de financiële voornemens uit het coalitieakkoord bevatten. De VVD-bewindsman heeft "ook nog de tegenvallers te verwerken zoals we die nu in beeld hebben", zei hij na de ministerraad op vrijdag. Het gaat daarbij om miljarden, hoewel onduidelijk is of er ook nog onvoorziene meevallers zijn.

De mislukte verkoop van de Duitse tak van staatsdeelneming TenneT, de uitspraken over de vermogensrendementsheffing (box 3), ruim 2 miljard extra voor compensatie van gedupeerden in het toeslagenschandaal. Het zijn zomaar een paar van de miljardentegenvallers die het nieuwe kabinet moet verwerken in de miljoenennota voor 2025. Deze moet Heinen op Prinsjesdag presenteren. Ook is in de coalitie afgesproken dat Heinens collega-minister Eddy van Hijum aan het werk mag met herziening van het arbeidsongeschiktheidsstelsel. Dat zal ook enkele miljarden kosten, is de verwachting.

Tot slot heeft de oppositie, die Heinen nodig heeft voor een meerderheid in de Eerste Kamer, ook haar wensen. Partijen willen de giftenaftrek intact houden, de geplande btw-verhoging op boeken, sport en cultuur tegenhouden en geld voor een pakket tegen kinderarmoede.

Totaaloverzicht

Heinen wil nog niet te ver vooruitlopen op zijn ingewikkelde begroting. "Ik wil eerst een totaaloverzicht hebben. En dan de puzzel gaan leggen." Wat volgens hem wel scheelt, is dat de uitwerking van het coalitieakkoord tot een regeerprogramma gelijk oploopt met de voorbereiding van de miljoenennota. "Dat kunnen we nu wel in één keer goed verwerken." Het regeerprogramma zal overigens wel voor Prinsjesdag naar de Tweede Kamer gaan.

Heinen wil dus ook nog niet zeggen hoe het kabinet de miljardengaten gaat opvullen: door te besparen of door de belastingen te verhogen. Zelf staat de VVD'er bekend als streng, en niet vies van bezuinigingen. Zijn partijleider Dilan Yeşilgöz zei deze week in het debat over de regeringsverklaring ook bedrijven niet te willen zien als "pinautomaat" en ze "kapot te belasten".

Meer uit Politiek

Debat over normaliseren van geweld uitgesteld om late begintijd

DEN HAAG (ANP) - Het debat over het normaliseren van geweld in de politiek en samenleving in de Tweede Kamer is uitgesteld, omdat het te laat zou beginnen. Een debat over overlastgevende asielzoekers was nog bezig, terwijl het debat over het normaliseren van geweld al zou beginnen.

2 uur geleden
Van Weel vindt veroordeling Weski 'schokkend'

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "schokkend" dat bewezen is dat strafrechtadvocaat Inez Weski als boodschapper fungeerde voor haar cliënt Ridouan Taghi. Zij speelde berichten van de topcrimineel door naar anderen in zijn criminele netwerk. De rechtbank acht bewezen dat zij "een actieve rol" had in de bende van Taghi, maar de ex-advocaat hoeft onder meer vanwege haar broze gezondheid en fouten in het proces niet meer terug de cel in.

6 uur geleden
PVV toch tegen maatregelen voor alleen fatbikes: 'kan niet'

DEN HAAG (ANP) - De PVV ziet maatregelen die alleen tegen fatbikes zijn gericht toch niet zitten. "Wij zijn binnen de fractie tot elkaar gekomen en hebben moeten concluderen dat het vrijwel een onmogelijke opgave is", zei PVV-Kamerlid Erwin Prickaertz in een debat over verkeersveiligheid. Hij pleitte voor een minimumleeftijd van 14 jaar voor het besturen van e-bikes in het algemeen en een helmplicht tot 18 jaar.

6 uur geleden
Aantal aangiftes tegen Kamerlid Markuszower opgelopen naar 20

AMSTERDAM (ANP) - Er zijn inmiddels twintig aangiftes binnengekomen tegen Tweede Kamerlid Gidi Markuszower om zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers, melden de politie en het Openbaar Ministerie (OM). Die spreken de verwachting uit dat dit aantal de komende dagen verder oploopt "omdat diverse personen al een afspraak bij de politie hebben gemaakt om aangifte te doen".

8 uur geleden
Organisaties: alleen de toon over Israël is bij kabinet anders

DEN HAAG (ANP) - Vijf organisaties spraken donderdag met premier Rob Jetten over Israël en de situatie in Gaza, de Westelijke Jordaanoever en Libanon. "De toon van het kabinet is anders. Er is meer begrip, maar met begrip verander je de situatie niet", concludeerde Rolien Sasse van PAX. Ze willen dat het kabinet snel met sancties komt.

8 uur geleden
Asielminister: gemeenten verplichten tot spoedopvang kan niet

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink heeft niet de bevoegdheid om een "juridisch dwingende maatregel" te nemen waardoor een gemeente noodopvangplekken voor asielzoekers moet regelen. Dat zei hij donderdagochtend naar aanleiding van het bericht dat het aanmeldcentrum in Ter Apel woensdagavond niet iedereen een slaapplek kon bieden.

9 uur geleden
Binnenhof al bij voorbaat te klein voor alle organisaties

DEN HAAG (ANP) - Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten. Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) zei in een debat met de Tweede Kamer: "De Tweede Kamer is gegroeid, de Eerste Kamer is gegroeid, de Raad van State is gegroeid, alles is gegroeid. Dus het gaat niet passen, tenzij we in afgeslankte vorm teruggaan."

1 dag geleden