Heinen stelt besluit over TenneT Duitsland uit tot na de zomer
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) neemt langer de tijd om te beslissen over de toekomst van TenneT Duitsland. Hij wilde oorspronkelijk rond deze tijd de keuze maken tussen een beursgang en een onderhandse verkoop, maar dat wordt september. Aan mogelijke kopers is geen gebrek, verzekert hij in een Kamerbrief. "Veel investeerders" hebben interesse getoond.
TenneT probeert al langer van de Duitse tak af te komen. Het onderhouden en uitbreiden van het Duitse hoogspanningsnet vergt grote investeringen en behoort niet tot de taken van een Nederlands staatsbedrijf, vindt het kabinet. Een verkoop aan de Duitse overheid liep evenwel op het laatste moment spaak, doordat Berlijn de deal niet gefinancierd kreeg.
Zowel een beursgang als een verkoop kan een aantrekkelijke optie zijn. Beide scenario's worden deze zomer verder uitgewerkt. Het is de bedoeling dat de deal of beursintroductie nog dit jaar wordt beklonken. Op die manier wordt voorkomen dat moederbedrijf TenneT opnieuw bij de overheid moet lenen voor investeringen in Duitsland.
Garantstelling
TenneT gaat de komende tijd met geïnteresseerde partijen in gesprek om tot een bindend bod op een deel van de aandelen te komen. Tegelijkertijd wordt geprobeerd afspraken te maken met partijen die bij een beursgang bereid zijn op voorhand toe te zeggen dat zij een deel van de stukken zullen kopen.
Op basis van de uitkomsten van deze gesprekken neemt Heinen een besluit. Daarbij is onder meer van belang dat eventuele nadelige gevolgen voor de schatkist zoveel mogelijk beperkt blijven. Sinds het mislukken van de verkoop aan Duitsland heeft de overheid zich al garant gesteld voor tientallen miljarden aan leningen die TenneT moest afsluiten voor investeringen in het stroomnet.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend kleine minnen geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de overheid over augustus. Dat viel veel beter uit dan verwacht, waardoor de verwachting voor een renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank weer werd versterkt.
46 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - FNV-voorzitter Hans Spekman vindt de uitnodiging van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) om in gesprek te gaan over de toekomst van de sociale zekerheid "echt onzin". Dat zei de voorman tijdens de stakingsbijeenkomst van havenwerkers. Minister Vijlbrief deed vrijdagochtend een hernieuwde oproep aan de vakbonden om te komen praten.
1 uur geledenEEFDE (ANP) - Meer schepen kunnen vanaf maandag gebruikmaken van de sluis bij het Gelderse Eefde. Rijkswaterstaat meldt dat het aantal doorvaarten dan wordt verdubbeld van vijf per dag nu naar tien. Dat kan omdat de waterstand op de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Havenwerkers hebben het werk neergelegd in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland. Met de staking van 11.15 uur tot 19.00 uur protesteren de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid. FNV verwacht dat honderden havenwerkers samenkomen op de stakingslocatie in de haven van Rotterdam.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De opkomst voor de staking in de metaal- en bouwsector vrijdag in Oost-Nederland is iets lager uitgevallen dan verwacht. FNV-bestuurder Dino Djulbic zegt dat 200 tot 250 werknemers het werk hebben neergelegd uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Donderdag dacht de grootste vakbond van Nederland nog dat zo'n 250 mensen dit zouden doen.
5 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in augustus verder gestegen na de toename in juli, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De prijsstijgingen worden veroorzaakt door de extreme weersomstandigheden en de aanhoudende geopolitieke spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, die de aanvoer vanuit belangrijke productieregio's verstoren.
5 uur geleden