Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heinen staat open voor belasten van overwinsten, maar nu nog niet

Heinen staat open voor belasten van overwinsten, maar nu nog niet

DEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.

In de Europese Unie maakt Nederland deel uit van een kopgroep met andere landen die hierover nadenkt. Maar die groep moet eerst duidelijk maken of die overwinsten er wel zijn. Dat moet duidelijk gedefinieerd worden en het belasten moet juridisch houdbaar zijn, stelt Heinen. Ook heeft het extra belasten van overwinsten volgens hem alleen zin als het op Europees niveau gebeurt. "Het is dus niet zo dat wij tegen zijn, maar je moet het in de goede volgorde doen."

Jesse Klaver, partijleider van GroenLinks-PvdA, drong erop aan om werk te maken van de overwinstbelasting. Hij wees erop dat bijvoorbeeld olieraffinaderijen nu veel meer geld verdienen aan de verkoop van verwerkte olieproducten.

Meer uit Binnenland

Nieuwe campagne: klik weg bij twijfel of een link wel veilig is

DEN HAAG (ANP) - Onder het motto 'Laat je niet interneppen' start maandag een campagne om mensen te wijzen op de gevaren van online-misleiding en - oplichting. Denk altijd drie tellen na voordat je klikt, reageert of betaalt, is de gedachte. En als je twijfelt, klik dan weg.

2 uur geleden
Greenpeace: meer actie nodig om oceanen te beschermen

AMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.

7 uur geleden
Temperatuur duikt overal in Nederland onder 15 graden

HOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.

17 uur geleden
Zo'n vijfhonderd mensen rouwen in Utrecht om Palestijnse kinderen

UTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.

17 uur geleden
Oorzaak onwelwordingen bij rondleiding Grolsch nog onduidelijk

ENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.

23 uur geleden
Twaalf aanhoudingen voor poging havenspoor onklaar te maken

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.

1 dag geleden
Man (27) aangehouden voor explosie bij kapperszaak in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.

1 dag geleden