
Heinen optimistisch over begrotingsonderhandelingen
DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën voorziet geen grote problemen voor de begrotingsonderhandelingen in het kabinet die woensdag beginnen. Volgens Heinen moeten een paar tegenvallers worden gedekt, maar gaat het niet om miljarden, zei hij bij de inloop van de eerste begrotingsraad.
Volgens staatssecretaris Tjebbe van Oostenbruggen (Belastingen, NSC) zijn die problemen onder meer "het stikstofprobleem en de tegenvallers na de uitspraak van de Hoge Raad" over de spaartaks. De staatssecretaris is, net als de minister, positief gestemd. "Om eerlijk te zijn vind ik niet dat er heel veel uitdagingen zijn."
Heinen zei dat vooral moet worden gekeken hoe middeninkomens kunnen worden geholpen. "Die worden vaak vergeten in Den Haag", aldus de VVD-minister. Richting de verkiezingen legt zijn partij de nadruk op het verbeteren van de koopkracht van middeninkomens.
Coalitieleiders
Heinen wilde nog niet vooruitlopen op het eventuele verlengen van de verlaging van de accijnzen op benzine en diesel.
De minister herhaalde dat hij niet weer wil dat de onderhandelingen zo "chaotisch" verlopen als bij de voorjaarsnota. Ook krijgen de coalitieleiders een kleinere rol. Zij worden voornamelijk op de hoogte gehouden door de vicepremier van hun eigen partij, aldus Heinen.
Na afloop van het gesprek zei Heinen dat het een "constructief gesprek" was. Het overleg begon rond 10.00 uur en ongeveer anderhalf uur later kwamen de ministers weer naar buiten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Europa moet volgens demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) Rusland extra sancties opleggen als president Vladimir Poetin niet meewerkt aan het gesprek met president Volodymyr Zelensky van Oekraïne. Er wordt momenteel aan zo'n top gewerkt die op korte termijn moet plaatsvinden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe akkoord over de NS-cao betekent dat stakingen voorlopig van de baan lijken. Dat is voor staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer) het belangrijkste punt nu NS en de vakbonden het eens zijn geworden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, treedt tijdelijk terug omdat ze lijstduwer wordt voor D66 bij de Tweede Kamerverkiezingen. Dit bevestigt ze na berichtgeving door het FD. Ze schrijft ook mee aan het verkiezingsprogramma.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en GroenLinks-PvdA willen in de wet vastleggen dat mensen die vrijwillig een tweede nationaliteit aannemen, de Nederlandse kunnen behouden. De beide partijen hebben daartoe een initiatiefwet ingediend.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De drie Kamerleden van de Partij voor de Dieren staan opnieuw bovenaan de voorlopige kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen in oktober. De top drie is ten opzichte van twee jaar geleden niet veranderd met Esther Ouwehand, Ines Kostić en Christine Teunissen bovenaan.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Partij voor de Dieren wil 5 procent van het bruto binnenlands product besteden aan natuurbescherming en het tegengaan van klimaatverandering. Die norm moet wettelijk worden vastgelegd, schrijft de partij in haar conceptverkiezingsprogramma. Het percentage zou neerkomen op meer dan 50 miljard euro per jaar.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie zet drie zittende Kamerleden bovenaan de conceptkandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen. Na lijsttrekker Mirjam Bikker volgen Pieter Grinwis en Don Ceder, die momenteel de drie zetels in het parlement bezetten.
1 dag geleden