Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heinen na kritiek uit coalitie over bezuinigingen: kan ook bellen

Heinen na kritiek uit coalitie over bezuinigingen: kan ook bellen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vindt dat het niet helpt dat coalitiepartijen openlijk kritiek uiten op zijn begrotingsbeleid. "Ik zou zeggen: je kan ook bellen", zei de bewindsman zondagochtend bij WNL op Zondag. PVV, NSC en BBB hebben in de media hun ongenoegen geuit over de 'boekhoudkundige' manier van begroten van het kabinet, waar coalitiepartner VVD weer voorvechter van is.

Heinen werkt de komende maanden aan de voorjaarsnota, de tussentijdse bijstelling van de begroting. "Dit is een ingewikkelde puzzel, maar die kunnen we leggen met elkaar. Dan helpt het wel als we met zijn allen de rust bewaren", aldus de minister.

"Iedereen laat zien waar die staat, dat hoort er ook een beetje bij", relativeerde de bewindsman. Maar wat hem betreft slaat de balans wat door. "Dit is een coalitie die veel via Twitter communiceert", zei hij, verwijzend naar de oude naam van X.

De kritische coalitiepartijen vinden dat het kabinet de begrotingsregels te rigide volgt. Dat terwijl de rijksoverheid de afgelopen jaren telkens minder uitgaf dan verwacht. Onder andere door personeelstekorten lukte het niet om geld uit te geven. Zij wijzen er ook op dat de overheidsschuld lager is dan deze in jaren is geweest.

Desondanks moet Nederland zich niet rijk rekenen, vindt Heinen. De verwachting is namelijk dat het overheidstekort de komende jaren oploopt en daarmee ook de staatsschuld. Dat boekhouden heeft dus nut volgens de minister. "Het gaat hier wel om het belastinggeld van mensen thuis."

Meer uit Politiek

50PLUS-voorman Struijs: tekort mag oplopen om NAVO-norm te halen

DEN HAAG (ANP) - Wat 50PLUS betreft, mag het volgende kabinet het begrotingstekort "voorzichtig" laten oplopen om de extra uitgaven aan defensie te kunnen betalen die nodig zijn om op termijn te voldoen aan de nieuwe NAVO-norm. Dat heeft lijsttrekker Jan Struijs gezegd in het radioprogramma Sven op 1.

8 uur geleden
Kamer vindt dat Israël ook moet betalen voor schade in Gaza

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat Israël moet betalen voor de schade in de Gazastrook. Bij voorgaande oorlogen in de Palestijnse kuststrook draaiden andere landen altijd op voor de wederopbouw en dat mag niet weer gebeuren, zei Kati Piri (GroenLinks-PvdA) donderdag in een in het reces ingelast debat over de EU-top volgende week. Het kabinet lijkt daarin mee te gaan.

8 uur geleden
Dijk: niet strenger op migratie omdat Wilders er succes mee had

DEN HAAG (ANP) - De SP is de laatste jaren strenger geworden op migratie, maar dat is niet omdat Geert Wilders (PVV) daar succes mee had bij de vorige verkiezingen, zei lijsttrekker Jimmy Dijk bij BNR. "Het is belangrijk als je een wijk in komt en met mensen in gesprek gaat, om dan een duidelijk verhaal te hebben", verklaart Dijk. Hij zei dat de SP vooral duidelijker is geworden op migratie, zorg en wonen.

9 uur geleden
Timmermans heeft na intimidatie op terras meer politiebegeleiding

DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans heeft meer politiebegeleiding nadat hij afgelopen zondag werd geïntimideerd op een terras in Amsterdam, zei hij donderdagochtend in een interview met Marieke van de Zilver van RTL. De leider van GroenLinks-PvdA vertelde dat er ook andere maatregelen zijn genomen, maar wil daarover niets kwijt.

9 uur geleden
Schoof: kabinet moet tandje bijzetten voor veilige verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet "echt even een tandje bijzetten" om ervoor te zorgen dat de verkiezingen "goed en veilig" verlopen. Dat heeft demissionair minister-president Dick Schoof gezegd.

9 uur geleden
GL-PvdA en D66 hekelen 'gezwabber' met doelen voor windenergie

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet zit het bedrijfsleven dwars met "gezwabber" over de ambities voor meer windenergie op zee. Dat verwijt maakte GroenLinks-PvdA-Kamerlid Suzanne Kröger tijdens een verkiezingsdebat over de maritieme industrie, die daar volgens haar veel last van gaat hebben. Ook D66'er Jan Paternotte ziet "frustratie" bij bedrijven door onzekerheid rond de beschikbaarheid van energie.

11 uur geleden
Ouwehand over afsplitsing: hoort bij democratische partij

DEN HAAG (ANP) - Lijsttrekker Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren vindt het niet vreemd dat soms mensen weggaan bij haar partij als ze zich niet meer in de standpunten kunnen vinden. Een aantal oud-PvdD'ers richtte eerder dit jaar de partij Vrede voor Dieren op uit onvrede over de keuze om meer te investeren in defensie.

11 uur geleden