
Heinen na kritiek uit coalitie over bezuinigingen: kan ook bellen
DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vindt dat het niet helpt dat coalitiepartijen openlijk kritiek uiten op zijn begrotingsbeleid. "Ik zou zeggen: je kan ook bellen", zei de bewindsman zondagochtend bij WNL op Zondag. PVV, NSC en BBB hebben in de media hun ongenoegen geuit over de 'boekhoudkundige' manier van begroten van het kabinet, waar coalitiepartner VVD weer voorvechter van is.
Heinen werkt de komende maanden aan de voorjaarsnota, de tussentijdse bijstelling van de begroting. "Dit is een ingewikkelde puzzel, maar die kunnen we leggen met elkaar. Dan helpt het wel als we met zijn allen de rust bewaren", aldus de minister.
"Iedereen laat zien waar die staat, dat hoort er ook een beetje bij", relativeerde de bewindsman. Maar wat hem betreft slaat de balans wat door. "Dit is een coalitie die veel via Twitter communiceert", zei hij, verwijzend naar de oude naam van X.
De kritische coalitiepartijen vinden dat het kabinet de begrotingsregels te rigide volgt. Dat terwijl de rijksoverheid de afgelopen jaren telkens minder uitgaf dan verwacht. Onder andere door personeelstekorten lukte het niet om geld uit te geven. Zij wijzen er ook op dat de overheidsschuld lager is dan deze in jaren is geweest.
Desondanks moet Nederland zich niet rijk rekenen, vindt Heinen. De verwachting is namelijk dat het overheidstekort de komende jaren oploopt en daarmee ook de staatsschuld. Dat boekhouden heeft dus nut volgens de minister. "Het gaat hier wel om het belastinggeld van mensen thuis."
Meer uit Politiek
ARNHEM (ANP) - Hoogleraar en voormalig bestuursvoorzitter van de Radboud Universiteit, Daniël Wigboldus, is voorgedragen als nieuwe commissaris van de Koning (CdK) in Gelderland. De leden van Provinciale Staten droegen Wigboldus dinsdagavond voor na een besloten vergadering.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook als ze zich toch genoodzaakt ziet gevangenen nog eerder vrij te laten, denkt staatssecretaris Ingrid Coenradie (PVV) niet aan opstappen. Haar partijleider Geert Wilders zou hebben gedreigd haar weg te sturen. "Als ik opstap, dan blijft het probleem", zegt de staatssecretaris in gesprek met Eva Jinek in haar praatprogramma.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het laatste moment heeft een meerderheid van de Tweede Kamer een gesprek met Francesca Albanese, de VN-rapporteur voor de Palestijnse gebieden, geannuleerd. Vooral rechtse partijen keerden zich tegen een ontmoeting. "Een nieuw dieptepunt in deze Kamer en we waren getuige hoe rechtse cancelcultuur werkt", reageerde Kati Piri (GroenLinks-PvdA) na afloop. Zij had de gezant uitgenodigd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft geen vertrouwen in het plan dat Qbuzz onlangs indiende om het busvervoer in het noordelijke deel van de provincie te verbeteren. Het college van Gedeputeerde Staten gaat Qbuzz daarom miljoenenboetes opleggen. "Dit is een logische consequentie, omdat de dienstverlening niet conform onze afspraken is", aldus gedeputeerde Frederik Zevenbergen (ov, VVD).
3 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland richt een crisisteam in voor de aanpak van de stikstofproblematiek. Verantwoordelijk gedeputeerde Wilfried Nielen legt uit dat het team wordt samengesteld omdat de provincie door twee recente rechterlijke uitspraken vaart moet zetten achter een stikstof- en natuurherstelplan.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil een debat met staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie en Veiligheid) over haar plannen om het cellentekort tegen te gaan. Een uitgelekt voorstel van de PVV-bewindsvrouw om de druk te verlichten door gevangenen twee weken eerder vrij te laten, werd vorige week van tafel gehaald na felle kritiek van onder anderen haar partijleider Geert Wilders. Daarover moet zij opheldering geven, vindt een meerderheid.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet deadlines stellen aan woningbouwprojecten die vertraging oplopen omdat overheden met elkaar in conflict zijn. Dat staat in een plan van NSC-Kamerlid Merlien Welzijn. Wordt deze "fatale termijn" overschreden, dan moet de minister van Volkshuisvesting zelf een beslissing nemen. "Bij veel projecten zal deze aanpak enkele jaren tijdswinst opleveren", verwacht NSC.
5 uur geleden