Heinen: Kamer zelf wilde af van regelingen als laag btw-tarief
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer zelf heeft het kabinet juist steeds aangemoedigd om belastingregelingen af te bouwen, waaronder ook het lage btw-tarief valt. Dat benadrukte minister van Financiën Eelco Heinen in een debat waarin hij het besluit van het kabinet verdedigde om het lage tarief af te schaffen voor boeken, sport en cultuur.
Het verlaagde btw-tarief is ondoelmatig, bleek uit de evaluaties. En belastingregelingen die niet goed werken maken het stelsel alleen maar ingewikkelder, en moeten worden afgeschaft, is afgesproken. "Dit zijn gewoon feiten. Die liggen voor ons." Het kabinet neemt volgens de bewindsman de "eerste stappen" richting vereenvoudiging van de btw.
Heinen erkende wel dat het kabinet er toch voor kiest om allerlei uitzonderingen in stand te houden. Voor een museumkaartje geldt straks het hogere btw-tarief van 21 procent, maar een ticket voor de bioscoop valt nog wel onder het lage tarief van 9 procent. Veelgenoemd in de politiek is het verschil tussen glampings (hoger tarief) en campings waar je zelf je tent moet opzetten (lager tarief). "Hier zie je het probleem: je gaat uitzonderen en het wordt weer complexer."
De opmerkingen van Heinen waren dan ook tegen het zere been van sommige partijen. Pieter Grinwis (ChristenUnie) hield de minister voor dat het kabinet er dan voor had moeten kiezen om toe te werken naar volledige afschaffing van het lagere tarief. D66-Kamerlid Hans Vijlbrief vindt het kabinet "totaal niet consequent" en noemde het ook een verkeerde keuze om dan wel boeken onder het hogere tarief te laten vallen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt geen kinderen uit Gaza voor medische behandeling in Nederland. "Er is sprake van een beleidswijziging" in vergelijking met het vorige kabinet, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag in de Kamer.
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het onmiddellijk stopzetten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone is volgens justitieminister David van Weel geen te grof middel om de regering van het Afrikaanse land te bewegen de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') aan Nederland uit te leveren. "Sierra Leone kan dit binnen 24 uur oplossen door deze man op te pakken en uit te leveren aan ons", zei Van Weel, voor de vergadering met de EU-ministers van Justitie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) staat open voor een andere ondergrens voor de vermogensbelasting in box 3 om de kleine spaarder te ontzien. Dat zei de VVD-bewindsman op de tweede dag van de algemene financiële beschouwingen. "Ik had de inschatting gemaakt dat met de huidige grens de kleine spaarder wordt ontzien, maar de Kamer ziet dat anders."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (VVD) van Financiën verwacht dat werkgevers en werknemers tot een sociaal akkoord komen dat een grotere besparing oplevert dan het kabinet geraamd had. Volgens hem hebben de sociale partners aangegeven die belofte waar te kunnen maken. Dat zei de bewindsman tijdens de algemene financiële beschouwingen.
6 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Minister David van Weel (Justitie) is tevreden met het besluit van de EU om dit jaar geen begrotingssteun meer aan Sierra Leone te geven, meldt hij op X. Nederland wil dat Sierra Leone de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers (Bolle Jos) aan Nederland uitlevert, maar pogingen daartoe zijn tot nu toe op niets uitgelopen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het belastingplan moet nog worden aangepast aan de hand van wensen vanuit de Kamer, zei financiënminister Eelco Heinen (VVD) aan het begin van de tweede dag van de algemene financiële beschouwingen. "Dat is helder." Hij snapt "heel goed" dat partijen nog veranderingen willen. De bewindsman kondigde aan later in het debat te schetsen waar hij denkt dat mogelijke oplossingen liggen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Senator Martin van Rooijen is weer de lijsttrekker voor 50PLUS voor de Eerste Kamer. De partij heeft nu een zetel in de Senaat, maar verwacht door goede peilingen voor de Tweede Kamer een flinke winst te behalen.
8 uur geleden