Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heinen: Kamer zelf wilde af van regelingen als laag btw-tarief

Heinen: Kamer zelf wilde af van regelingen als laag btw-tarief

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer zelf heeft het kabinet juist steeds aangemoedigd om belastingregelingen af te bouwen, waaronder ook het lage btw-tarief valt. Dat benadrukte minister van Financiën Eelco Heinen in een debat waarin hij het besluit van het kabinet verdedigde om het lage tarief af te schaffen voor boeken, sport en cultuur.

Het verlaagde btw-tarief is ondoelmatig, bleek uit de evaluaties. En belastingregelingen die niet goed werken maken het stelsel alleen maar ingewikkelder, en moeten worden afgeschaft, is afgesproken. "Dit zijn gewoon feiten. Die liggen voor ons." Het kabinet neemt volgens de bewindsman de "eerste stappen" richting vereenvoudiging van de btw.

Heinen erkende wel dat het kabinet er toch voor kiest om allerlei uitzonderingen in stand te houden. Voor een museumkaartje geldt straks het hogere btw-tarief van 21 procent, maar een ticket voor de bioscoop valt nog wel onder het lage tarief van 9 procent. Veelgenoemd in de politiek is het verschil tussen glampings (hoger tarief) en campings waar je zelf je tent moet opzetten (lager tarief). "Hier zie je het probleem: je gaat uitzonderen en het wordt weer complexer."

De opmerkingen van Heinen waren dan ook tegen het zere been van sommige partijen. Pieter Grinwis (ChristenUnie) hield de minister voor dat het kabinet er dan voor had moeten kiezen om toe te werken naar volledige afschaffing van het lagere tarief. D66-Kamerlid Hans Vijlbrief vindt het kabinet "totaal niet consequent" en noemde het ook een verkeerde keuze om dan wel boeken onder het hogere tarief te laten vallen.

Meer uit Politiek

Minister belooft alleen bij uitzondering asielkind op te sluiten

DEN HAAG (ANP) - Asielkinderen zullen alleen bij uitzondering worden opgesloten na de invoering van het migratiepact, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag in het debat hierover. Hij reageerde daarmee op zorgen uit de linkse oppositie over het kabinetsplan om het mogelijk te maken asielzoekers met kinderen in bepaalde gevallen op te sluiten in een detentiecentrum in Zeist terwijl ze hun asielprocedure afwachten.

8 uur geleden
Minister: andere gemeenten nodig voor oplossing Hardenberg

DEN HAAG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) heeft andere gemeenten nodig om het probleem in Hardenberg op te lossen. Dat zegt hij in reactie op het nieuws dat opvangorgaan COA na dinsdag een dwangsom gaat betalen aan de Overijsselse gemeente omdat de einddatum niet gehaald is. "Op dit moment zijn er gewoon meer locaties aan het sluiten dan dat er nieuwe locaties bij komen," zegt hij. "Zie daar het probleem."

9 uur geleden
Oppositie: rechtspraak rijdt door migratiepact op een muur af

DEN HAAG (ANP) - De rechtspraak gaat door de invoering van het migratiepact vastlopen, vrezen oppositiepartijen als GroenLinks-PvdA en ChristenUnie. De Raad voor de Rechtspraak voorziet dat het aantal rechtszaken hierdoor met 19.000 per jaar oploopt in 2028, terwijl er al een tekort is aan rechters. Don Ceder van de ChristenUnie vergeleek het pact tijdens het debat hierover met een trein die tegen een muur aan gaat rijden.

10 uur geleden
Financiën blokkeert computersystemen na digitale inbraak

DEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën is vorige week een digitale inbraak ontdekt in "systemen voor een aantal primaire processen" op het departement. De toegang tot deze systemen is maandag geblokkeerd, waardoor een deel van de medewerkers niet meer kan inloggen.

10 uur geleden
Minister verzekert: IND is klaar om migratiepact uit te voeren

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is klaar om het Europese migratiepact uit te voeren, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag tijdens een Kamerdebat. Daarover waren twijfels gerezen nadat dagblad Trouw vorige week publiceerde over een rapport dat toen nog vertrouwelijk was en inmiddels is gepubliceerd. Daarin voorzag de IND juist grote problemen als het pact op 12 juni aanstaande in werking treedt.

11 uur geleden
Onno Hoes aan de slag als informateur in Moerdijk

MOERDIJK (ANP) - Bestuurder Onno Hoes gaat aan de slag als informateur in de Brabantse gemeente Moerdijk. Hij gaat verkennen welke partijen kunnen samenwerken in Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven om plaats te maken voor uitbreiding van het haven- en industriecomplex. Daarna brengt Hoes een advies uit.

11 uur geleden
Lilianne Ploumen verkenner voor Utrechtse gemeenteraad

UTRECHT (ANP) - Lilianne Ploumen wordt verkenner voor de gemeenteraad van Utrecht. De fractie van GroenLinks-PvdA heeft haar daarvoor gevraagd, een opdracht die de oud-politica van de PvdA zelf eervol noemt.

11 uur geleden