Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heinen: kabinet lost in begroting aantal specifieke problemen op

Heinen: kabinet lost in begroting aantal specifieke problemen op

DEN HAAG (ANP) - Er was "geen ruimte" in de begroting, zei minister van Financiën Eelco Heinen aanvankelijk. Maar uiteindelijk heeft hij toch nog wat collega-bewindspersonen kunnen helpen en "ook nog wat specifieke problemen kunnen oplossen". Voor welke problemen nog een zak geld is gevonden, wil Heinen niet zeggen. Wel is het tijdens de onderhandelingen over het vroegpensioen gegaan.

In verschillende sectoren, waaronder bij de politie, voeren werknemers actie omdat ze duidelijkheid willen over de regeling die vroegpensioen mogelijk maakt voor mensen met een zwaar beroep. Er is momenteel een Regeling Vervroegd Uittreden, maar die loopt eind 2025 af. Werkgevers en bonden moeten met elkaar tot een akkoord komen, maar ook het kabinet is daarbij betrokken, onder meer omdat het om een belastingvrijstelling gaat.

Heinen wil niet zeggen of het kabinet inderdaad geld opzij heeft gezet voor de heikele kwestie. Over het algemeen is het volgens hem vooral belangrijk dat het kabinet zuinig begrotingsbeleid voert. "In heel Den Haag moet echt die knop om." De afgelopen jaren ging het kabinet veel te makkelijk om met het uitgeven van miljarden en het doorschuiven van rekeningen, aldus de VVD'er. "Ik vind dat dat echt moet stoppen, die begrotingsdiscipline moet terug."

Meer uit Politiek

Markuszower ziet geen argument om tegen belastingplan te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower wil nog niet hardop zeggen of zijn fractie voor het aangepaste belastingplan van het kabinet gaat stemmen. Maar hij vindt het naar eigen zeggen "moeilijk argumenten te bedenken" om dat niet te doen. "Volgens mij is er heel veel pijn weggehaald."

2 uur geleden
JA21 kan belastingplan nog niet steunen, ziet eisen niet terug

DEN HAAG (ANP) - JA21 kan het belastingplan nu nog niet steunen, maar ziet wel "dat er voorzichtig wat stappen worden gezet". Zo vindt partijleider Joost Eerdmans het bijvoorbeeld positief dat de zogenoemde vrijheidsbijdrage wordt gecompenseerd. Tegelijkertijd mist hij plannen voor ondernemers. Ook ziet hij de eisen van hem en bondgenoten BBB en SGP op niet-financiële thema's niet terug, zoals asiel, abortus of stikstof. "Daar moet op bewogen worden."

2 uur geleden
ChristenUnie positief over aanpassing belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is positief over de aanpassingen van het belastingplan waarmee het kabinet dinsdag is gekomen. Wel blijft de oppositiepartij vragen houden over de plannen voor de vermogenswinstbelasting box 3, zegt fractieleider Mirjam Bikker van de ChristenUnie.

3 uur geleden
Meer gemeenten moeten gft-afval scheiden, vindt Van Veldhoven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat meer gemeenten gft-afval gaan scheiden. Dat is al verplicht, maar minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) wil uitzonderingen op die plicht schrappen uit de wet, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer. Het is een van de maatregelen die ze voorstelt om afvalstromen landelijk meer op elkaar te laten lijken.

4 uur geleden
Kabinet wil tientallen miljoenen voor politie en AI-plannen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt voor om tientallen miljoenen uit te geven aan onder meer politie, OM en plannen rond AI. Daarmee wil het tegemoetkomen aan wensen uit de oppositie. Ministers Eelco Heinen (VVD) en Eelco Eerenberg (D66) van Financiën noemen in hun brief de Groep Markuszower en 50PLUS als het om veiligheid gaat, en Volt als het om AI gaat.

4 uur geleden
Eerenberg: uitstel box 3 kost schatkist miljarden

DEN HAAG (ANP) - Dat de invoering van een nieuw stelsel voor vermogensbelasting met een jaar wordt uitgesteld, kost de schatkist naar verwachting miljarden. Dat verwacht staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën). Hoeveel het exact gaat kosten, wordt later dinsdag bekend.

6 uur geleden
Jetten na overleg: extra investering in koopkracht en veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat extra investeren in koopkracht en veiligheid, in de hoop daarmee steun te kunnen krijgen van zowel linkse als rechtse partijen voor het belastingplan. Dat zei premier Rob Jetten na een extra ministerraad, waarin de aangepaste plannen formeel zijn vastgesteld. Nu zitten er volgens de premier "voor links en rechts heel mooie elementen" in het belastingplan.

6 uur geleden