Heinen: Europese Commissie moet ook streng zijn voor Frankrijk
BRUSSEL (ANP) - Het is belangrijk voor zowel Frankrijk als voor de eurozone dat het land zijn begroting op orde brengt, vindt minister Eelco Heinen (Financiën). "Het is een belangrijke en grote economie", zei hij voor het begin van een vergadering met zijn EU-collega's in Brussel. "Ik ga ervan uit dat de Commissie net zo streng is voor Frankrijk als zij is voor Nederland."
"Iedereen moet zich houden aan de Europese begrotingsregels", zei Heinen. De Europese Commissie moet Franse plannen beoordelen om zijn begroting in lijn met de EU-regels te krijgen. De regering Barnier is vorige week gevallen over de begroting sociale zekerheid. Om te voldoen aan de EU-regels moet Frankrijk minder uitgeven, zei Heinen. Op vragen over een mogelijke nieuwe eurocrisis ging de minister niet in.
De Europese begrotingsregels houden in dat het begrotingstekort van iedere lidstaat onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) moet blijven. De overheidsschuld mag niet hoger zijn dan 60 procent. Nederland kreeg recent kritiek van de Europese Commissie. Op de middellange termijn overschrijden de Nederlandse overheidsuitgaven de richtlijnen van de nieuwe Europese begrotingsregels. Nederland moet meer bezuinigen om te voorkomen dat de overheidsuitgaven op de middellange termijn boven de Europese normen uitkomen, luidde het advies van de Commissie.
Heinen ziet het advies als steun voor zijn beleid. "Het is in lijn met wat ik al langer zeg, namelijk dat Nederland minder moet uitgeven." Hij is niet van plan om bovenop de afspraken in het hoofdlijnenakkoord extra te bezuinigen.
Meer uit Binnenland
STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
10 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
12 uur geleden