Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heinen: Europese Commissie moet ook streng zijn voor Frankrijk

Heinen: Europese Commissie moet ook streng zijn voor Frankrijk

BRUSSEL (ANP) - Het is belangrijk voor zowel Frankrijk als voor de eurozone dat het land zijn begroting op orde brengt, vindt minister Eelco Heinen (Financiën). "Het is een belangrijke en grote economie", zei hij voor het begin van een vergadering met zijn EU-collega's in Brussel. "Ik ga ervan uit dat de Commissie net zo streng is voor Frankrijk als zij is voor Nederland."

"Iedereen moet zich houden aan de Europese begrotingsregels", zei Heinen. De Europese Commissie moet Franse plannen beoordelen om zijn begroting in lijn met de EU-regels te krijgen. De regering Barnier is vorige week gevallen over de begroting sociale zekerheid. Om te voldoen aan de EU-regels moet Frankrijk minder uitgeven, zei Heinen. Op vragen over een mogelijke nieuwe eurocrisis ging de minister niet in.

De Europese begrotingsregels houden in dat het begrotingstekort van iedere lidstaat onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) moet blijven. De overheidsschuld mag niet hoger zijn dan 60 procent. Nederland kreeg recent kritiek van de Europese Commissie. Op de middellange termijn overschrijden de Nederlandse overheidsuitgaven de richtlijnen van de nieuwe Europese begrotingsregels. Nederland moet meer bezuinigen om te voorkomen dat de overheidsuitgaven op de middellange termijn boven de Europese normen uitkomen, luidde het advies van de Commissie.

Heinen ziet het advies als steun voor zijn beleid. "Het is in lijn met wat ik al langer zeg, namelijk dat Nederland minder moet uitgeven." Hij is niet van plan om bovenop de afspraken in het hoofdlijnenakkoord extra te bezuinigen.

Meer uit Binnenland

Duizenden bij drakenoptocht in Chinatown Den Haag voor nieuwjaar

DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Den Haag het Chinees Nieuwjaar gevierd. In Chinatown was een optocht met Chinese leeuwen en draken en vuurwerk. Een woordvoerder schat dat daar zo'n 10.000 mensen op af zijn gekomen. Ook in theater Amare waren activiteiten, die door een paar duizend mensen werden bezocht.

1 uur geleden
Zo'n honderd mensen bij demonstratie in Den Haag tegen ICE

DEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"

4 uur geleden
Politie grijpt in bij protest tegen woonlocatie Haagse Vogelwijk

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.

5 uur geleden
Honderden demonstranten zorgen voor onrust in Haagse Vogelwijk

DEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.

6 uur geleden
Politie prijst kritische blik Big Brother Award

AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.

21 uur geleden
Belastingdienst blijft algoritmes gebruiken, belooft beterschap

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."

23 uur geleden
Amsterdam vraagt hulp Rijk bij aanpak schimmelwoningen

AMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.

1 dag geleden