Heinen: Europese Commissie moet ook streng zijn voor Frankrijk
BRUSSEL (ANP) - Het is belangrijk voor zowel Frankrijk als voor de eurozone dat het land zijn begroting op orde brengt, vindt minister Eelco Heinen (Financiën). "Het is een belangrijke en grote economie", zei hij voor het begin van een vergadering met zijn EU-collega's in Brussel. "Ik ga ervan uit dat de Commissie net zo streng is voor Frankrijk als zij is voor Nederland."
"Iedereen moet zich houden aan de Europese begrotingsregels", zei Heinen. De Europese Commissie moet Franse plannen beoordelen om zijn begroting in lijn met de EU-regels te krijgen. De regering Barnier is vorige week gevallen over de begroting sociale zekerheid. Om te voldoen aan de EU-regels moet Frankrijk minder uitgeven, zei Heinen. Op vragen over een mogelijke nieuwe eurocrisis ging de minister niet in.
De Europese begrotingsregels houden in dat het begrotingstekort van iedere lidstaat onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) moet blijven. De overheidsschuld mag niet hoger zijn dan 60 procent. Nederland kreeg recent kritiek van de Europese Commissie. Op de middellange termijn overschrijden de Nederlandse overheidsuitgaven de richtlijnen van de nieuwe Europese begrotingsregels. Nederland moet meer bezuinigen om te voorkomen dat de overheidsuitgaven op de middellange termijn boven de Europese normen uitkomen, luidde het advies van de Commissie.
Heinen ziet het advies als steun voor zijn beleid. "Het is in lijn met wat ik al langer zeg, namelijk dat Nederland minder moet uitgeven." Hij is niet van plan om bovenop de afspraken in het hoofdlijnenakkoord extra te bezuinigen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
2 uur geledenVOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.
4 uur geledenPUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
14 uur geleden