Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heinen: Europese Commissie moet ook streng zijn voor Frankrijk

Heinen: Europese Commissie moet ook streng zijn voor Frankrijk

BRUSSEL (ANP) - Het is belangrijk voor zowel Frankrijk als voor de eurozone dat het land zijn begroting op orde brengt, vindt minister Eelco Heinen (Financiën). "Het is een belangrijke en grote economie", zei hij voor het begin van een vergadering met zijn EU-collega's in Brussel. "Ik ga ervan uit dat de Commissie net zo streng is voor Frankrijk als zij is voor Nederland."

"Iedereen moet zich houden aan de Europese begrotingsregels", zei Heinen. De Europese Commissie moet Franse plannen beoordelen om zijn begroting in lijn met de EU-regels te krijgen. De regering Barnier is vorige week gevallen over de begroting sociale zekerheid. Om te voldoen aan de EU-regels moet Frankrijk minder uitgeven, zei Heinen. Op vragen over een mogelijke nieuwe eurocrisis ging de minister niet in.

De Europese begrotingsregels houden in dat het begrotingstekort van iedere lidstaat onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) moet blijven. De overheidsschuld mag niet hoger zijn dan 60 procent. Nederland kreeg recent kritiek van de Europese Commissie. Op de middellange termijn overschrijden de Nederlandse overheidsuitgaven de richtlijnen van de nieuwe Europese begrotingsregels. Nederland moet meer bezuinigen om te voorkomen dat de overheidsuitgaven op de middellange termijn boven de Europese normen uitkomen, luidde het advies van de Commissie.

Heinen ziet het advies als steun voor zijn beleid. "Het is in lijn met wat ik al langer zeg, namelijk dat Nederland minder moet uitgeven." Hij is niet van plan om bovenop de afspraken in het hoofdlijnenakkoord extra te bezuinigen.

Meer uit Binnenland

Kaarsen en stilte bij pro-Koerdische demo Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.

20 minuten geleden
Foodwatch neemt juridische stappen tegen Nestlé om babyvoeding

AMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.

1 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in centrum Amsterdam om meerdere demo's

AMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.

2 uur geleden
Hoger beroep opruiingszaak Gideon van Meijeren duurt twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.

3 uur geleden
Bezoekersaantal Nationaal Archief omhoog door oorlogsarchief

DEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.

3 uur geleden
Van Weel: uitspraak Trump over NAVO-troepen Afghanistan niet waar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.

4 uur geleden
Prinses Amalia bevorderd tot korporaal

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia heeft donderdag de Algemene Militaire Opleiding (AMO) afgerond. Zij is nu bevorderd tot korporaal, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. Daarom draagt zij in de toekomst een militair uniform wanneer ze aan het werk is voor Defensie.

6 uur geleden