Heineken zag bierverkoop begin dit jaar aantrekken
AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft in de eerste drie maanden van dit jaar meer bier verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt de bierbrouwer in zijn kwartaalresultaten. Ook de omzet steeg, vooral door prijsverhogingen. Topman Dolf van den Brink spreekt van een "bemoedigende start van 2024". Vorig jaar daalden de verkoopvolumes nog.
De hoeveelheid verkocht bier nam met 4,7 procent op jaarbasis toe in het eerste kwartaal. Heineken verkocht ruim 55 miljoen hectoliter bier. Het grootste deel daarvan verkocht het bedrijf in Noord- en Zuid-Amerika, waar de verkoop met 5 procent toenam. Zowel in deze regio als in Europa meldt Heineken profiteerde onder meer van de vroege Pasen, op de laatste dag van maart. Hierdoor zijn de cijfers meegenomen in de resultaten van de bierbrouwer.
De premiummerken van Heineken, waar naast Heineken ook merken als Birra Moretti, Desperados en Tiger onder vallen, presteerden beter dan de totale bierportfolio. Daarvan stegen de verkoopvolumes namelijk met 7,3 procent. Van Heineken werd bijna 13 procent meer verkocht. Ook het alcoholvrije bier Heineken 0.0 deed het relatief goed: de verkoop hiervan steeg met ruim 10 procent, vooral in Brazilië, Vietnam en China.
Uitdagend en onzeker
De totale omzet van Heineken in de maanden januari, februari en maart bedroeg ruim 8,1 miljard euro, een stijging van 7,2 procent vergeleken met een jaar eerder. Het bedrijf meldt niet hoeveel van deze omzet als nettowinst is overgebleven.
Heineken merkt verder op dat de economische omstandigheden nog altijd "uitdagend en onzeker" zijn. Over de verwachtingen voor de rest van dit jaar lijkt het Nederlandse bedrijf dan ook terughoudend. "Ondanks de solide start van het jaar kunnen we de gerapporteerde omzetgroei niet extrapoleren naar de rest van het jaar", aldus Heineken, dat vasthoudt aan zijn eerdere winstverwachting.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week lager gesloten. Vooral verliezen bij Nvidia en andere chipbedrijven drukten op de beurzen, nadat topbestuurders van Amerikaanse AI-bedrijven hun zorgen over de veiligheid van kunstmatige intelligentie hadden uitgesproken. Ook waren beleggers nerveus nadat de rente op Amerikaanse staatsobligaties kortstondig boven de 5 procent uitkwam. Dat was voor het eerst sinds 2023.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hebben maandag forse verliezen genoteerd op de Amsterdamse beurs. Dat gebeurde nadat afgelopen weekend grote AI-bedrijven zorgen hadden geuit over de risico's van AI. Anthropic-topman Dario Amodei riep op om de ontwikkelingen van AI-modellen bewust te vertragen en kreeg bijval van OpenAI-topman Sam Altman en xAI-medeoprichter Elon Musk.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het merendeel van de schoonmakers op Schiphol heeft maandag het werk neergelegd tijdens de eerste van vijf stakingsdagen. Dat zegt FNV-bestuurder Caroline Lamberts. Ook op grote treinstations, zoals in Utrecht, Rotterdam, Groningen en Nijmegen, wordt volgens haar "volop gestaakt" door schoonmaakmedewerkers.
13 uur geledenREDMOND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft heeft maandag nieuwe richtlijnen gepresenteerd voor het ontwerpen van zijn AI-modellen. Daarmee probeert het tech- en softwareconcern zorgen over AI weg te nemen. De strekking van de ontwerpgedragscode is "Mensen zijn belangrijker dan AI".
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager geopend, na de winsten die op vrijdag nog werden geboekt. De chipbedrijven op Wall Street stonden onder druk nadat grote AI-bedrijven hadden opgeroepen om de ontwikkeling van modellen voor kunstmatige intelligentie bewust te vertragen. De olieprijzen stegen weer, wat zorgde voor winsten in de oliesector.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie Nederlandse Brouwers is een petitie gestart tegen een verhoging van de belasting op bier, maakte de organisatie bekend in aanloop naar Prinsjesdag. "Uit wat nu bekend is, wacht de biersector een opeenstapeling van lastenverzwaringen: indexering van de bieraccijns, een hogere heffing op water, en afschaffing van het kleinbrouwerstarief", waarschuwen de brouwers.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV gaat het komende cao-jaar inzetten op een loonsverhoging van 5,5 procent plus 80 euro. De vakbond kiest ervoor om een deel van de loonsverhoging in euro's te eisen. "Hiermee gaan de laagste inkomens er meer op vooruit dan de hoogste", legt arbeidsvoorwaardencoördinator van FNV Jacqie van Stigt uit.
15 uur geleden