Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heineken zag bierverkoop begin dit jaar aantrekken

Heineken zag bierverkoop begin dit jaar aantrekken

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft in de eerste drie maanden van dit jaar meer bier verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt de bierbrouwer in zijn kwartaalresultaten. Ook de omzet steeg, vooral door prijsverhogingen. Topman Dolf van den Brink spreekt van een "bemoedigende start van 2024". Vorig jaar daalden de verkoopvolumes nog.

De hoeveelheid verkocht bier nam met 4,7 procent op jaarbasis toe in het eerste kwartaal. Heineken verkocht ruim 55 miljoen hectoliter bier. Het grootste deel daarvan verkocht het bedrijf in Noord- en Zuid-Amerika, waar de verkoop met 5 procent toenam. Zowel in deze regio als in Europa meldt Heineken profiteerde onder meer van de vroege Pasen, op de laatste dag van maart. Hierdoor zijn de cijfers meegenomen in de resultaten van de bierbrouwer.

De premiummerken van Heineken, waar naast Heineken ook merken als Birra Moretti, Desperados en Tiger onder vallen, presteerden beter dan de totale bierportfolio. Daarvan stegen de verkoopvolumes namelijk met 7,3 procent. Van Heineken werd bijna 13 procent meer verkocht. Ook het alcoholvrije bier Heineken 0.0 deed het relatief goed: de verkoop hiervan steeg met ruim 10 procent, vooral in Brazilië, Vietnam en China.

Uitdagend en onzeker

De totale omzet van Heineken in de maanden januari, februari en maart bedroeg ruim 8,1 miljard euro, een stijging van 7,2 procent vergeleken met een jaar eerder. Het bedrijf meldt niet hoeveel van deze omzet als nettowinst is overgebleven.

Heineken merkt verder op dat de economische omstandigheden nog altijd "uitdagend en onzeker" zijn. Over de verwachtingen voor de rest van dit jaar lijkt het Nederlandse bedrijf dan ook terughoudend. "Ondanks de solide start van het jaar kunnen we de gerapporteerde omzetgroei niet extrapoleren naar de rest van het jaar", aldus Heineken, dat vasthoudt aan zijn eerdere winstverwachting.

Meer uit Financieel

Beurzen in New York sluiten lager na publicatie Fed-notulen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geëindigd, na recordstanden een dag eerder. Nervositeit over de nog altijd hoge energieprijzen kreeg de overhand. De vrees is dat dure brandstoffen de inflatie stuwen, wat ook tot hogere rentes leidt. Beleggers keken daarom ook met veel interesse naar de publicatie van de notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve.

2 uur geleden
Rechters wijzen onderzoek naar kunstmestbedrijf OCI af

AMSTERDAM (ANP) - Naar kunstmestproducent OCI hoeft geen diepgravend onderzoek te worden geopend, heeft de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam bepaald. Daarmee lijden minderheidsaandeelhouders van het bedrijf een nederlaag tegen Nassef Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte. Zij meenden op verschillende manieren benadeeld te zijn door Sawiris, die het grootste deel van OCI bezit.

5 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam daags na record omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies geëindigd, daags nadat de AEX-index op recordhoogte was gesloten. Bij beleggers namen zorgen over stijgende energieprijzen en de aanhoudend hoge inflatie toe. Ook elders in Europa sloten de beurzen daardoor in de min.

7 uur geleden
NAM keert 1,4 miljard uit aan Shell en Exxon, minister bezorgd

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) wil opheldering van de NAM over een uitkering van meer dan een miljard euro aan aandeelhouders Shell en ExxonMobil. Die storting roept vragen op over de "financiële positie en het nakomen van de afspraken", zegt de CDA-minister in een verklaring.

7 uur geleden
Leden IEA geven beloofde olie sneller vrij

PARIJS (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben na overleg beloofd om sneller olievoorraden vrij te geven onder afspraken die stammen uit maart. Daarmee hopen ze iets te doen tegen de sterk gestegen dieselprijzen, die onlangs in meerdere landen recordhoogtes bereikten.

8 uur geleden
Rechters schrappen vonnissen oud-handelaren bank in rente-affaire

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Vijf oud-handelaren van de Britse bank Barclays die waren veroordeeld in een reeks fraudezaken, hebben een overwinning behaald bij het hof van beroep in Londen. Eerder werden ze veroordeeld voor het manipuleren van rentetarieven. Rechters hebben die veroordelingen in hun hoger beroep nu vernietigd.

8 uur geleden
Ruim twee keer zoveel riviercruises in Rotterdam door laagwater

ROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.

9 uur geleden