Heineken verkoopt iets meer dan in tegenvallende zomer van 2023
AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft de afgelopen zomermaanden iets meer bier verkocht dan tijdens het tegenvallende derde kwartaal van vorig jaar. In Europa en de regio Afrika/Midden-Oosten dronken consumenten meer bier van het concern, dat ook onder meer Amstel en Desperados in handen heeft. In de Verenigde Staten en de Aziatisch/Pacifische regio vielen de verkopen tegen.
Heineken verkocht in de hele wereld 0,7 procent meer bier dan in dezelfde periode vorig jaar, als de effecten van overnames niet worden meegerekend. Vorig jaar had de Nederlandse brouwer veel last van tegenvallend zomerweer in Europa, waardoor de terrassen minder vol zaten. Wereldwijd verkocht het concern toen uiteindelijk 4 procent minder bier. Heineken geeft nu geen specifieke reden voor de opnieuw tegenvallende verkopen.
"Over het geheel genomen blijft ons bedrijf volgens plan presteren, ondanks het feit dat sommige markten te kampen hebben met uitdagende trends bij consumenten en in de sector", licht topman Dolf van den Brink toe. De winstverwachting voor dit hele kalenderjaar blijft hetzelfde.
Alcoholvrij en cider
De biertjes van het merk Heineken zelf deden het beter dan gemiddeld, met een groei van 9 procent. Ook premiummerken zoals Kingfisher Ultra in India en Savanna in het zuiden van Afrika presteerden volgens de brouwer goed. De divisie alcoholvrij en cider groeide met 11 procent.
De eerste maanden van dit jaar noteerde Heineken nog een grotere verkooptoename, nadat er in 2023 in totaal 5 procent minder was verkocht dan een jaar eerder. Toen merkte Heineken al de effecten van de hoge inflatie en moeilijkere economische omstandigheden wereldwijd.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat weer verder met de handelsdeal tussen de VS en de EU, meldt Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange. Enkele weken eerder was de stemming hierover op pauze gezet vanwege de dreigingen van de VS richting Groenland.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) ging woensdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het chipbedrijf kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten, maar de vooruitzichten voor de omzet in het huidige kwartaal vielen lager uit dan waarop sommige analisten rekenden.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de Chinese elektrische autofabrikant BYD is in Duitsland vorige maand meer dan vertienvoudigd tot 2629 stuks. Dat is ruim het dubbele vergeleken met de verkopen van het Amerikaanse Tesla, werd woensdag bekend.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Het grote Amerikaanse oliebedrijf Chevron heeft een voorlopige deal getekend voor het zoeken naar olie en gas in de wateren voor de kust van Syrië. De exploratieovereenkomst werd getekend met staatsoliemaatschappij Syrian Petroleum Company en het bedrijf UCC Holding uit Qatar, aldus een woordvoerder van Chevron.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard doorgegroeid. Volgens topman Dara Khosrowshahi was dat voor een groot deel te danken aan nieuwe gebruikers van de app voor het bestellen van taxiritten en maaltijden. Klanten maakten ook vaker gebruik van de Uber-diensten, zei Khosrowshahi.
3 uur geleden