Heineken verkoopt iets meer dan in tegenvallende zomer van 2023
AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft de afgelopen zomermaanden iets meer bier verkocht dan tijdens het tegenvallende derde kwartaal van vorig jaar. In Europa en de regio Afrika/Midden-Oosten dronken consumenten meer bier van het concern, dat ook onder meer Amstel en Desperados in handen heeft. In de Verenigde Staten en de Aziatisch/Pacifische regio vielen de verkopen tegen.
Heineken verkocht in de hele wereld 0,7 procent meer bier dan in dezelfde periode vorig jaar, als de effecten van overnames niet worden meegerekend. Vorig jaar had de Nederlandse brouwer veel last van tegenvallend zomerweer in Europa, waardoor de terrassen minder vol zaten. Wereldwijd verkocht het concern toen uiteindelijk 4 procent minder bier. Heineken geeft nu geen specifieke reden voor de opnieuw tegenvallende verkopen.
"Over het geheel genomen blijft ons bedrijf volgens plan presteren, ondanks het feit dat sommige markten te kampen hebben met uitdagende trends bij consumenten en in de sector", licht topman Dolf van den Brink toe. De winstverwachting voor dit hele kalenderjaar blijft hetzelfde.
Alcoholvrij en cider
De biertjes van het merk Heineken zelf deden het beter dan gemiddeld, met een groei van 9 procent. Ook premiummerken zoals Kingfisher Ultra in India en Savanna in het zuiden van Afrika presteerden volgens de brouwer goed. De divisie alcoholvrij en cider groeide met 11 procent.
De eerste maanden van dit jaar noteerde Heineken nog een grotere verkooptoename, nadat er in 2023 in totaal 5 procent minder was verkocht dan een jaar eerder. Toen merkte Heineken al de effecten van de hoge inflatie en moeilijkere economische omstandigheden wereldwijd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
2 minuten geledenVUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
54 minuten geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken wereldwijd werken aan een gezamenlijke steunverklaring voor de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Dat meldt een bron aan persbureau Bloomberg. Het zou een signaal van solidariteit aan Powell zijn na de dagvaarding waarmee de regering-Trump volgens de Federal Reserve de onafhankelijkheid van het instituut wil aanvallen.
4 uur geleden