Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heineken verhoogt bierprijzen in de horeca deze zomer

Heineken verhoogt bierprijzen in de horeca deze zomer

AMSTERDAM (ANP) - Een biertje drinken in het café wordt deze zomer flink duurder. Bierbrouwer Heineken verhoogt de prijzen die cafés en restaurants betalen met gemiddeld 5,8 procent, bevestigt het bedrijf na eerdere berichtgeving in De Telegraaf.

Ook in de supermarkt wordt bier duurder. Daarmee heeft Heineken al eerder afspraken gemaakt over een vergelijkbare verhoging van de prijzen, aldus de zegsman.

Heineken Nederland heeft horecaondernemers maandag op de hoogte gesteld van de prijsverhoging. Die gaat op 1 augustus in. Eerder had de bierbrouwer al laten weten dat prijsverhogingen onvermijdelijk zijn vanwege de gestegen kosten voor energie, maar ook voor grondstoffen als graan. Daarnaast zijn bedrijven meer kwijt aan lonen, verpakkingsmateriaal en transport. Heineken laat weten een deel van de gestegen kosten nu door te berekenen aan de horeca.

Meer uit Financieel

Vakbonden 'verrast' over Amerikaanse overname JDE Peet's

UTRECHT (ANP) - CNV en FNV zijn "verrast" over de overname van Douwe Egberts-moederbedrijf JDE Peet's door het Amerikaanse Keurig Dr Pepper die maandagochtend werd bekendgemaakt. De vakbonden hebben vragen over de toekomst van Nederlandse vestigingen van JDE Peet's door die overname ter waarde van 15,7 miljard euro.

1 uur geleden
Noors opslagproject van Shell krijgt eerste CO2-injectie

OSLO (ANP) - Het Noorse Northern Lights-project voor de opslag van CO2 heeft de eerste hoeveelheden koolstofdioxide ontvangen en opgeslagen. Dat meldt het samenwerkingsproject van de olie- en gasconcerns Shell, Equinor en TotalEnergies maandag. Het gaat om afgevangen CO2 die via een industrieel proces vloeibaar wordt gemaakt en daarna permanent ondergronds wordt opgeslagen.

2 uur geleden
Ørsted hard omlaag op beurs omdat Trump bouw windpark stillegt

FREDERICIA (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted heeft op de aandelenbeurs in Kopenhagen een flinke koersval gemaakt. De waarde van het aandeel daalde maandag tot het laagste niveau ooit. De Amerikaanse overheid heeft vrijdag alle werkzaamheden stilgelegd van een groot windmolenpark van Ørsted voor de kust bij de staat Rhode Island.

2 uur geleden
Fastfoodketen Taco Bell maakt doorstart in Nederland

UTRECHT (ANP) - Fastfoodketen Taco Bell maakt een doorstart in Nederland. Volgens curator Maarten Jansen wordt de failliete maker van burrito's, taco's en quesadilla's overgenomen door SYMBRO. Die franchisepartij runt in het Verenigd Koninkrijk al meer dan honderd Taco Bell- en KFC-locaties.

2 uur geleden
Chinese capaciteit kolencentrales op hoogste niveau in negen jaar

BEIJING (ANP/DPA) - China heeft de capaciteit van kolencentrales in de eerste helft van 2025 uitgebreid naar het hoogste niveau in negen jaar, meldt het Centrum voor Energieonderzoek en Schone Lucht (CREA). Ondanks de snelle groei van hernieuwbare energiebronnen in het land vertoont de bouw van kolencentrales volgens de denktank "geen tekenen van afname".

3 uur geleden
BAM haalt groot contract binnen voor uitbreiding Limburgse netten

MAASTRICHT (ANP) - Bouwconcern BAM gaat aan de slag met de uitbreiding en versterking van het elektriciteits- en waterleidingnet in Limburg. Het bedrijf heeft een samenwerkingsovereenkomst voor twaalf jaar gesloten met netbeheerder Enexis en Waterleiding Maatschappij Limburg (WML). Het project heeft een waarde van zo'n 600 miljoen euro.

3 uur geleden
Moederbedrijf Douwe Egberts fors hoger op Damrak na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's behoorde maandag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen voor 15,7 miljard euro, ofwel 31,85 euro per aandeel.

5 uur geleden