Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen
AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft een groot deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door een noodwet uit 1977 toe te passen. Door deze uitspraak kunnen veel bedrijven nu rechtszaken starten om zo geld terug te eisen dat ze onterecht hebben betaald.
De regering-Trump heeft 166 miljard dollar gereserveerd voor het terugbetalen van te veel gevraagde heffingen. Heineken gaat dus gebruikmaken van die mogelijkheid.
Details
De details van de rechtszaak, waaronder hoeveel geld de bierbrouwer wil terugvorderen, kon de woordvoerder nog niet geven.
The New York Times sprak eerder over meer dan 3000 bedrijven die nu een rechtszaak aanspannen tegen de regering-Trump. Onder die bedrijven zijn ook grote spelers zoals Costco, FedEx en UPS. President Trump, die "zeer teleurgesteld" was in het hof, liet eerder aan zakenzender CNBC weten dat bedrijven die weigeren teruggave te vragen van de betaalde invoerrechten "niet vergeten" zullen worden.
Als reactie op de uitspraak van het Hooggerechtshof legde de president gelijk een algemeen geldende heffing van 10 procent op. Volgens Trump valt dat decreet onder een handelswet uit 1974. De nieuwe heffing duurt maximaal 150 dagen. Hij zegt dat hij voor het invoeren hiervan geen toestemming nodig heeft van het Congres, een van de kritiekpunten van het Hooggerechtshof op de eerdere heffingen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
1 uur geledenEKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.
3 uur geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.
4 uur geleden