Heineken nog op zoek naar nieuwe baas na aftreden topman
AMSTERDAM (ANP) - Heineken is nog altijd op zoek naar een nieuwe bestuursvoorzitter na het aftreden van topman Dolf van den Brink. De ambtstermijn van Van den Brink als topman en voorzitter van de raad van bestuur is op 31 mei beëindigd en de bierbrouwer heeft nog geen opvolger bekendgemaakt.
Volgens een woordvoerster van het bedrijf is het selectieproces voor de opvolger van Van den Brink "nog in volle gang". Verdere details over het selectieproces en de afronding daarvan kon ze niet geven.
Van den Brink kondigde in januari dit jaar al aan per 31 mei te vertrekken bij Heineken. Hij was zes jaar de hoogste baas van Heineken en volgde in 2020 topman Jean-François van Boxmeer op. Daarvoor leidde Van den Brink de activiteiten van de brouwer in Azië. In totaal werkte hij ruim 28 jaar bij Heineken.
President-commissaris Peter Wennink van Heineken zei op 22 mei dat het selectieproces voor de opvolger van Van den Brink "voorspoedig verloopt" en naar verwachting "binnenkort" zal worden afgerond. De bierbrouwer heeft geen interim-bestuursvoorzitter aangesteld.
Financieel directeur Harold van den Broek is sinds het vertrek van Van den Brink het enige lid van de raad van bestuur van Heineken. De raad van commissarissen heeft er echter "vertrouwen in dat het managementteam de continuïteit kan waarborgen en het momentum kan behouden tijdens een eventuele overgangsperiode", aldus Wennink.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
14 uur geleden