
Heineken maakt flinke koerssprong in AEX na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft woensdag een koerssprong van 14,1 procent gemaakt op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de jaarcijfers van de bierbrouwer. Daaruit kwam naar voren dat Heineken vorig jaar iets meer bier heeft verkocht. Ook gaat het bedrijf voor 1,5 miljard euro eigen aandelen inkopen.
Heineken, waar naast het gelijknamige biermerk ook merken als Amstel en Desperados onder vallen, had in 2023 nog te maken met een zwakke verkoop in Nigeria en Vietnam. Vorig jaar sloeg dat beeld om: in deze landen, maar ook in India, Mexico en Brazilië verkocht de bierbrouwer juist meer bier. Later op de dag gaf zakenbank RBC Capital Markets ook nog een adviesverhoging voor het aandeel.
De AEX-index op het Damrak sloot de handelsdag 0,4 procent hoger af op 942,61 punten. De MidKap steeg ook 0,4 procent, tot 850,89 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt klommen tot 0,5 procent.
ABN AMRO en Randstad
Een andere sterke stijger in de AEX was ABN AMRO. Beleggers zetten dit aandeel 8,2 procent hoger. Ondanks dat de Europese Centrale Bank (ECB) bezig is met het verlagen van de rentes, slaagde de bank erin de rente-inkomsten vorig jaar verder op te voeren tot 6,5 miljard euro. De jaarwinst ging wel omlaag.
Randstad was de hekkensluiter in de hoofdgraadmeter, met een min van 6,5 procent. Het uitzendconcern kwam woensdag ook met resultaten, waaruit naar voren kwam dat het bedrijf heeft geleden onder de afkoelende arbeidsmarkt in veel landen waar het bedrijf actief is. Door de zwakkere economie zijn bedrijven terughoudender geworden met het aannemen van tijdelijk personeel. Zowel de omzet als de aangepaste nettowinst daalden.
Ahold Delhaize
Het uitzendbedrijf werd onderin de AEX vergezeld door supermarktconcern Ahold Delhaize. Dat aandeel verloor 5,8 procent. Het moederbedrijf van onder andere Albert Heijn en bol heeft de verkopen in het laatste kwartaal van vorig jaar nauwelijks zien groeien. Zo zag het bedrijf de omzet teruglopen in de Verenigde Staten, waar Ahold Delhaize ongeveer twee derde van de inkomsten realiseert.
Donderdag krijgen beleggers op Beursplein 5 opnieuw een drukke dag. Dan komen onder andere bouwconcern BAM, was- en levensmiddelenbedrijf Unilever en ingenieursbureau Arcadis met resultaten. Deze bedrijven sloten woensdag respectievelijk met een plus van 1 procent, een plus van 0,4 procent en een min van 0,1 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag wisselend gesloten. Beleggers verwerkten de notulen van de recentste beleidsvergadering van de Federal Reserve. Daaruit kwam naar voren dat de inflatie in de Verenigde Staten nog altijd het grootste zorgpunt was van de Fed-beleidsmakers, meer dan de werkgelegenheid.
3 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP) - Google heeft woensdag zijn nieuwste generatie smartphones gepresenteerd. De Pixel 10, die ook wordt gelanceerd in een Pro-, Pro XL- en opvouwbare variant, biedt volgens het techconcern meer mogelijkheden op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
4 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft zijn omzetverwachting voor 2026 verlaagd. Het bedrijf bleef in het tweede kwartaal naar eigen zeggen kampen met moeilijke marktomstandigheden in alle bedrijfsonderdelen. Na het eerste kwartaal schatte Alfen al dat de omzet voor dit jaar lager zal uitvallen. Die toen bijgestelde prognose blijft nu gehandhaafd.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Sony verhoogt de prijs van zijn PlayStation 5 in de Verenigde Staten vanaf donderdag met 50 dollar. Het Japanse bedrijf is naar eigen zeggen tot dat besluit gekomen vanwege de "uitdagende economische omgeving". Zo heeft Sony te maken met de impact van de Amerikaanse importheffingen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASR is woensdag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verzekeraar heeft over de eerste helft van dit jaar een hogere operationele winst geboekt dan een jaar eerder, ook boven de verwachtingen van analisten. Daarnaast stegen ook de premie-inkomsten en sprak topman Jos Baeten van sterke resultaten. ASR steeg 1,8 procent.
7 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Vrachtpiloten bij KLM gaan actievoeren, heeft vakbond AVV woensdag aangekondigd. Volgens de bond is KLM niet tegemoetgekomen aan de eisen in een ultimatum dat dinsdag is afgelopen. AVV, die het gros van de vrachtpiloten vertegenwoordigt, wil beginnen met werkonderbrekingen van vier uur op Schiphol.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Frits van Eerd gaat in hoger beroep tegen de celstraf die de rechtbank in Groningen hem heeft opgelegd in een witwaszaak. De rechter veroordeelde de voormalige topman van supermarktketen Jumbo eerder deze maand tot twee jaar cel voor witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.
8 uur geleden