Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heineken maakt flinke koerssprong in AEX na resultaten

Heineken maakt flinke koerssprong in AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft woensdag een koerssprong van 14,1 procent gemaakt op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de jaarcijfers van de bierbrouwer. Daaruit kwam naar voren dat Heineken vorig jaar iets meer bier heeft verkocht. Ook gaat het bedrijf voor 1,5 miljard euro eigen aandelen inkopen.

Heineken, waar naast het gelijknamige biermerk ook merken als Amstel en Desperados onder vallen, had in 2023 nog te maken met een zwakke verkoop in Nigeria en Vietnam. Vorig jaar sloeg dat beeld om: in deze landen, maar ook in India, Mexico en Brazilië verkocht de bierbrouwer juist meer bier. Later op de dag gaf zakenbank RBC Capital Markets ook nog een adviesverhoging voor het aandeel.

De AEX-index op het Damrak sloot de handelsdag 0,4 procent hoger af op 942,61 punten. De MidKap steeg ook 0,4 procent, tot 850,89 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt klommen tot 0,5 procent.

ABN AMRO en Randstad

Een andere sterke stijger in de AEX was ABN AMRO. Beleggers zetten dit aandeel 8,2 procent hoger. Ondanks dat de Europese Centrale Bank (ECB) bezig is met het verlagen van de rentes, slaagde de bank erin de rente-inkomsten vorig jaar verder op te voeren tot 6,5 miljard euro. De jaarwinst ging wel omlaag.

Randstad was de hekkensluiter in de hoofdgraadmeter, met een min van 6,5 procent. Het uitzendconcern kwam woensdag ook met resultaten, waaruit naar voren kwam dat het bedrijf heeft geleden onder de afkoelende arbeidsmarkt in veel landen waar het bedrijf actief is. Door de zwakkere economie zijn bedrijven terughoudender geworden met het aannemen van tijdelijk personeel. Zowel de omzet als de aangepaste nettowinst daalden.

Ahold Delhaize

Het uitzendbedrijf werd onderin de AEX vergezeld door supermarktconcern Ahold Delhaize. Dat aandeel verloor 5,8 procent. Het moederbedrijf van onder andere Albert Heijn en bol heeft de verkopen in het laatste kwartaal van vorig jaar nauwelijks zien groeien. Zo zag het bedrijf de omzet teruglopen in de Verenigde Staten, waar Ahold Delhaize ongeveer twee derde van de inkomsten realiseert.

Donderdag krijgen beleggers op Beursplein 5 opnieuw een drukke dag. Dan komen onder andere bouwconcern BAM, was- en levensmiddelenbedrijf Unilever en ingenieursbureau Arcadis met resultaten. Deze bedrijven sloten woensdag respectievelijk met een plus van 1 procent, een plus van 0,4 procent en een min van 0,1 procent.

Meer uit Financieel

ABN AMRO eindigt flink hoger in AEX na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is de handelsdag woensdag hoger geëindigd in de AEX, de hoofdgraadmeter op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank presenteerde zijn kwartaalcijfers, waaruit naar voren kwam dat het resultaat beter was dan analisten hadden verwacht. Dit ondanks dat ABN AMRO in het eerste kwartaal van dit jaar een lagere winst boekte dan een jaar eerder. Het aandeel klom 5,5 procent.

27 minuten geleden
Qatar tekent deal van 200 miljard dollar voor aankoop Boeings

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft woensdag een overeenkomst getekend voor de aankoop van 160 vliegtuigen van de Amerikaanse fabrikant Boeing. Dat gebeurde tijdens een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de golfstaat. Met de deal is een waarde van 200 miljard dollar gemoeid, ongeveer 178 miljard euro.

1 uur geleden
'Goed' gesprek advocaten Gillis en koper vakantieparken over deal

ASTEN (ANP) - Peter Gillis en zijn advocaat hebben woensdag een "goed" gesprek gevoerd met de advocaat van Taeke Dijkstra, de koper van Gillis' vakantieparken. Ze gaan er verder over praten met de bedoeling dat de koop doorgaat, melden de advocaten. Eerder wilde Dijkstra niet betalen vanwege de problemen van Gillis met de Belastingdienst.

2 uur geleden
Wall Street hoger na sterk begin beursweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger geopend. De beurshandel begon de week al sterk door de deal tussen de Verenigde Staten en China om de hoge wederzijdse importheffingen tijdelijk fors te verlagen. Daardoor werden de zorgen over de Chinees-Amerikaanse handelsoorlog en een wereldwijde economische recessie verminderd.

2 uur geleden
Hervatten vluchten naar Israël leidt tot zorgen bij KLM-personeel

SCHIPHOL (ANP) - Onder het personeel van KLM bestaan zorgen over het hervatten van de vluchten naar Israël. Dat bevestigt de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC) na berichtgeving van de NOS. Het Israëlische luchtruim wordt bestookt met onder meer raketten van Houthi-rebellen in Jemen.

4 uur geleden
Europese Commissie wil meer geld en minder regels kleine boeren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een eenmalige jaarlijkse uitkering voor kleine boeren verhogen van 1200 naar 2500 euro. Ook moeten deze kleine boeren vrijgesteld worden van milieuregels, stelt de Europese Commissie voor in een plan voor vereenvoudiging van de landbouwregels.

5 uur geleden
Aziatische restaurants bij verkeerde rechter met zaak tegen Staat

DEN HAAG (ANP) - Aziatische restaurants hebben een tegenvaller te verwerken gekregen in hun rechtszaak tegen de Staat over het schrappen van een gunstige regeling voor het halen van koks van buiten de Europese Unie. De rechtbank in Den Haag oordeelde dat ze met hun klacht bij het verkeerde adres waren. In plaats van de civiele rechter moet de bestuursrechter over dit soort zaken oordelen.

5 uur geleden