Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heineken, KPN en ASMI centraal op Damrak na kwartaalcijfers

Heineken, KPN en ASMI centraal op Damrak na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag uit naar de resultaten van bierbrouwer Heineken, telecomconcern KPN en chiptoeleverancier ASMI. Heineken verkocht afgelopen kwartaal meer bier en zag de omzet stijgen. In alle regio's van het bedrijf was sprake van groei. Volgens topman Dolf van den Brink blijven de economische omstandigheden uitdagend en onzeker, maar houdt Heineken vast aan zijn jaarverwachtingen.

KPN boekte in het eerste kwartaal een licht hogere omzet. De nettowinst nam wel af door eenmalige herfinancieringskosten. Topman Joost Farwerck sprak van positieve resultaten, waarbij alle onderdelen bijdroegen aan de groei. Ook verhoogde KPN de verwachting voor dit jaar door de overname van Youfone.

ASMI heeft de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar zien dalen. Het aantal nieuwe orders nam wel toe. Dat is een opsteker voor het bedrijf, want de orderontvangst liet al langere tijd een dalende trend zien. ASMI verwacht dat de vraag de rest van het jaar geleidelijk aan toeneemt.

Tesla

Beleggers verwerken daarnaast de resultaten van Tesla. De fabrikant van elektrische auto's heeft een slecht kwartaal gehad, waarin de omzet en de winst daalden. Het aandeel schoot in de zogeheten nabeurshandel echter omhoog door de aankondiging van Tesla sneller goedkopere elektrische auto's op de markt te brengen. Met die modellen hoopt Tesla de verkopen weer aan te jagen.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een positief begin. De Aziatische beurzen lieten woensdag ook stevige winsten zien. De Nikkei in Tokio steeg 2,4 procent dankzij sterke koerswinsten onder de Japanse chipbedrijven. De Hang Seng-index in Hongkong klom 2,1 procent.

Randstad

Uitzender Randstad en verfconcern AkzoNobel blijven in de belangstelling staan. Beide AEX-bedrijven verloren dinsdag rond de 7 procent na tegenvallende cijfers. Zakenbank JPMorgan haalde AkzoNobel van de verkooplijst en investeringsbank Jefferies verwijderde Randstad van de verkooplijst.

Tankopslag Vopak en vastgoedbedrijf Wereldhave openden ook de boeken. Vopak zag de kwartaalomzet dalen, maar behaalde wel meer winst. Het bedrijf schroefde ook de vooruitzichten voor het hele jaar op. Wereldhave zag de huurinkomsten stijgen in het eerste kwartaal en bevestigde de winstverwachting voor het hele jaar.

Euro en olie

De euro was 1,0695 dollar waard, tegen 1,0699 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 83,54 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder, op 88,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

2 uur geleden
VS schorten sancties op Iraanse olie op

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.

2 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

2 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

5 uur geleden
Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

6 uur geleden
Irak roept overmacht uit voor bepaalde olievelden, meldt Reuters

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.

7 uur geleden
Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

8 uur geleden