Heineken, KPN en ASMI centraal op Damrak na kwartaalcijfers
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag uit naar de resultaten van bierbrouwer Heineken, telecomconcern KPN en chiptoeleverancier ASMI. Heineken verkocht afgelopen kwartaal meer bier en zag de omzet stijgen. In alle regio's van het bedrijf was sprake van groei. Volgens topman Dolf van den Brink blijven de economische omstandigheden uitdagend en onzeker, maar houdt Heineken vast aan zijn jaarverwachtingen.
KPN boekte in het eerste kwartaal een licht hogere omzet. De nettowinst nam wel af door eenmalige herfinancieringskosten. Topman Joost Farwerck sprak van positieve resultaten, waarbij alle onderdelen bijdroegen aan de groei. Ook verhoogde KPN de verwachting voor dit jaar door de overname van Youfone.
ASMI heeft de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar zien dalen. Het aantal nieuwe orders nam wel toe. Dat is een opsteker voor het bedrijf, want de orderontvangst liet al langere tijd een dalende trend zien. ASMI verwacht dat de vraag de rest van het jaar geleidelijk aan toeneemt.
Tesla
Beleggers verwerken daarnaast de resultaten van Tesla. De fabrikant van elektrische auto's heeft een slecht kwartaal gehad, waarin de omzet en de winst daalden. Het aandeel schoot in de zogeheten nabeurshandel echter omhoog door de aankondiging van Tesla sneller goedkopere elektrische auto's op de markt te brengen. Met die modellen hoopt Tesla de verkopen weer aan te jagen.
De AEX-index op het Damrak koerst af op een positief begin. De Aziatische beurzen lieten woensdag ook stevige winsten zien. De Nikkei in Tokio steeg 2,4 procent dankzij sterke koerswinsten onder de Japanse chipbedrijven. De Hang Seng-index in Hongkong klom 2,1 procent.
Randstad
Uitzender Randstad en verfconcern AkzoNobel blijven in de belangstelling staan. Beide AEX-bedrijven verloren dinsdag rond de 7 procent na tegenvallende cijfers. Zakenbank JPMorgan haalde AkzoNobel van de verkooplijst en investeringsbank Jefferies verwijderde Randstad van de verkooplijst.
Tankopslag Vopak en vastgoedbedrijf Wereldhave openden ook de boeken. Vopak zag de kwartaalomzet dalen, maar behaalde wel meer winst. Het bedrijf schroefde ook de vooruitzichten voor het hele jaar op. Wereldhave zag de huurinkomsten stijgen in het eerste kwartaal en bevestigde de winstverwachting voor het hele jaar.
Euro en olie
De euro was 1,0695 dollar waard, tegen 1,0699 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 83,54 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder, op 88,58 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
10 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
15 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
16 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden