Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heineken, KPN en ASMI centraal op Damrak na kwartaalcijfers

Heineken, KPN en ASMI centraal op Damrak na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag uit naar de resultaten van bierbrouwer Heineken, telecomconcern KPN en chiptoeleverancier ASMI. Heineken verkocht afgelopen kwartaal meer bier en zag de omzet stijgen. In alle regio's van het bedrijf was sprake van groei. Volgens topman Dolf van den Brink blijven de economische omstandigheden uitdagend en onzeker, maar houdt Heineken vast aan zijn jaarverwachtingen.

KPN boekte in het eerste kwartaal een licht hogere omzet. De nettowinst nam wel af door eenmalige herfinancieringskosten. Topman Joost Farwerck sprak van positieve resultaten, waarbij alle onderdelen bijdroegen aan de groei. Ook verhoogde KPN de verwachting voor dit jaar door de overname van Youfone.

ASMI heeft de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar zien dalen. Het aantal nieuwe orders nam wel toe. Dat is een opsteker voor het bedrijf, want de orderontvangst liet al langere tijd een dalende trend zien. ASMI verwacht dat de vraag de rest van het jaar geleidelijk aan toeneemt.

Tesla

Beleggers verwerken daarnaast de resultaten van Tesla. De fabrikant van elektrische auto's heeft een slecht kwartaal gehad, waarin de omzet en de winst daalden. Het aandeel schoot in de zogeheten nabeurshandel echter omhoog door de aankondiging van Tesla sneller goedkopere elektrische auto's op de markt te brengen. Met die modellen hoopt Tesla de verkopen weer aan te jagen.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een positief begin. De Aziatische beurzen lieten woensdag ook stevige winsten zien. De Nikkei in Tokio steeg 2,4 procent dankzij sterke koerswinsten onder de Japanse chipbedrijven. De Hang Seng-index in Hongkong klom 2,1 procent.

Randstad

Uitzender Randstad en verfconcern AkzoNobel blijven in de belangstelling staan. Beide AEX-bedrijven verloren dinsdag rond de 7 procent na tegenvallende cijfers. Zakenbank JPMorgan haalde AkzoNobel van de verkooplijst en investeringsbank Jefferies verwijderde Randstad van de verkooplijst.

Tankopslag Vopak en vastgoedbedrijf Wereldhave openden ook de boeken. Vopak zag de kwartaalomzet dalen, maar behaalde wel meer winst. Het bedrijf schroefde ook de vooruitzichten voor het hele jaar op. Wereldhave zag de huurinkomsten stijgen in het eerste kwartaal en bevestigde de winstverwachting voor het hele jaar.

Euro en olie

De euro was 1,0695 dollar waard, tegen 1,0699 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 83,54 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder, op 88,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

4 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

6 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

8 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

10 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

11 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 dag geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden