Heineken koploper in licht hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken voerde donderdag de stijgers aan in de Amsterdamse AEX-index. De bekendmaking dat het bedrijf in 2030 al zijn bier op een CO2-neutrale manier wil brouwen en dat alle toeleveranciers tien jaar later netto geen CO2 meer mogen uitstoten, viel goed. De Amsterdamse beurs sloot met een kleine plus en ook elders in Europa werden winsten geboekt. Beleggers verwerkten een stroom aan bedrijfsresultaten, maar ook gunstige cijfers over de Amerikaanse economie.
Heineken steeg 1,9 procent en was niet het enige bedrijf dat met nieuws over zijn klimaatdoelen kwam. Olie- en gasconcern Shell (min 0,9 procent) heeft zijn aandeelhouders gevraagd zich uit te spreken over de klimaatstrategie van het bedrijf. In 2050 wil Shell volledig klimaatneutraal zijn. De activistische aandeelhouder Follow This vindt dat de plannen van Shell een stap in de goede richting zijn, maar nog niet voldoende.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot met een winst van 0,2 procent op 713,80 punten. De MidKap verloor 0,8 procent tot 1036,42 punten. Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,7 procent.
AkzoNobel
Achter Heineken deden ook verfproducent AkzoNobel (plus 1,5 procent) en medisch technologiebedrijf Philips (plus 1,3 procent) het goed. Verzekeraar Aegon en chipbedrijf Besi stonden met minnen van 2,5 procent onderaan.
Bij de kleinere bedrijven verloor Avantium 4,1 procent. Het chemieconcern haalde 28 miljoen euro op met de uitgifte van nieuwe aandelen. De aandelen werden met korting in de markt gezet. Chipleverancier RoodMicrotec wist afgelopen kwartaal flink te groeien dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips en werd ruim 4 procent hoger gezet.
Deliveroo
Deliveroo zakte 3,3 procent. Beleggers waren niet te spreken over de handelsupdate van de Britse maaltijdbezorger, die vorig maand een teleurstellend beursdebuut maakte in Londen. ABB klom 3,9 procent in Zürich. Het Zwitserse industrieconcern verhoogde zijn verwachtingen na een sterk eerste kwartaal. In Parijs werden de kwartaalcijfers van het Franse reclamebureau Publicis Groupe (plus 3,3 procent) goed ontvangen.
Vastgoedbedrijf Deutsche Wohnen profiteerde van het nieuws dat het Duitse constitutionele hof de maatregel van Berlijn om de huren in de stad te bevriezen als onwettig heeft bestempeld. Het aandeel won 2,8 procent in Frankfurt.
De euro was 1,1962 dollar waard, tegen 1,1973 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 62,96 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 66,48 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het vierde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder werd gedacht. De grootste economie van Europa trok daarmee iets aan, na twee jaar van krimp.
5 minuten geledenPANAMA-STAD (ANP/RTR) - De hoogste rechtbank van Panama heeft belangrijke havencontracten voor dochterbedrijven van CK Hutchison nietig verklaard. Daarmee wordt het onduidelijk of het Hongkongse conglomeraat eigenaar kan blijven van haventerminals aan beide uiteinden van het Panamakanaal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs na teleurstellende resultaten. Het verlichtingsbedrijf vreest dat de lastige marktomstandigheden ook in 2026 aanhouden. Het bedrijf voert daarom opnieuw kostenbesparingen door, waarbij 900 banen worden geraakt. Hiermee hoopt het bedrijf 180 miljoen euro aan kosten te besparen. Het aandeel kelderde 11,5 procent en was daarmee de grootste daler in de MidKap.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onderzoek geopend naar Roblox vanwege de risico's die minderjarige gebruikers in de Europese Unie mogelijk lopen op het gameplatform. De waakhond wil nagaan of Roblox genoeg doet om kinderen te beschermen, onder andere tegen seksueel getinte spellen en kwaadwillenden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het vierde kwartaal met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. In alle kwartalen van 2025 is daarmee sprake geweest van groei, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag op basis van een eerste berekening.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De economie van Frankrijk is in het laatste kwartaal van vorig jaar gegroeid, ondanks de moeizame politieke besluitvorming over de begroting en handelsspanningen met de Verenigde Staten. Het bruto binnenlands product (bbp) van het land steeg 0,2 procent.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil Kevin Warsh benoemen tot nieuwe voorzitter van de Federal Reserve (Fed). Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Warsh, een voormalige Fed-gouverneur, bezocht donderdag het Witte Huis, aldus een van de bronnen.
2 uur geleden