Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heineken koopt afgepakte aandelen miljardair in Indiase brouwerij

Heineken koopt afgepakte aandelen miljardair in Indiase brouwerij

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Bierbrouwer Heineken heeft zijn belang in de Indiase branchegenoot United Breweries vergroot naar 61,5 procent. Het Nederlandse bedrijf had net iets minder dan de helft van de aandelen in handen, maar kon een pluk aandelen kopen die eerder van oprichter Vijay Mallya was.

Mallya richtte verschillende bedrijven op en werd daardoor miljardair. Hij raakte later in opspraak door faillissementen van een deel van zijn bedrijven en wordt in India beschuldigd van fraude. Mallya zelf bevindt zich in het Verenigd Koninkrijk en vecht daar zijn uitlevering naar zijn thuisland aan.

De Indiase overheid legde vanwege witwassen beslag op een aantal bezittingen van Mallya, waaronder het belang in United Breweries. Heineken mocht dat overnemen zonder daarbij verplicht te worden om een bod op de resterende aandelen te doen.

Volgens de Indiase overheid hebben de banken die door Mallya's fraude zijn benadeeld na de verkoop 71,8 miljard roepie teruggekregen. Omgerekend is dat ongeveer 810 miljoen euro. Heineken maakte geen bedrag bekend voor de aankoop.

Meer uit Financieel

Sportscholen in Europa zien ledental groeien

KEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.

38 minuten geleden
Rijstprijzen in Azië stijgen het sterkst in ruim twee jaar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.

39 minuten geleden
EU-app voor leeftijdsverificatie klaar voor gebruik, zegt EU-chef

BRUSSEL (ANP) - Een EU-app voor leeftijdsverificatie is "technisch klaar voor gebruik" en "binnenkort beschikbaar voor burgers", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag. Met de app kan een website of een app de leeftijd van bezoekers verifiëren, "zoals winkels om een ​​leeftijdsbewijs vragen bij het kopen van alcohol", zei ze.

1 uur geleden
Noorse olie-export naar recordwaarde door oorlog Midden-Oosten

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de olie-export van Noorwegen is in maart naar een recordniveau gestegen, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Noorwegen is een belangrijke exporteur van ruwe olie naar Europa.

1 uur geleden
Financieel topman ASML: exportcontroles bij grootste zorgpunten

VELDHOVEN (ANP) - Mogelijke nieuwe exportcontroles behoren tot de grootste punten van zorg van ASML, zei financieel topman Roger Dassen in een toelichting op de kwartaalcijfers. Hij verwees naar een nieuw wetsvoorstel dat congresleden in de Verenigde Staten onlangs hebben ingediend over beperkingen voor de export van technologie naar China.

1 uur geleden
Wettelijke bezorgtaak PostNL niet naar andere aanbieders

DEN HAAG (ANP) - De reguliere postbezorging blijft in handen van PostNL. Twee andere bedrijven hadden aangeboden de zogenoemde universele postdienst (UPD) over te nemen, maar hun verzoek om daar een selectieprocedure voor te starten, is afgewezen. Zij hebben daartegen geen bezwaar gemaakt, meldt minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Schoonmaak in Antwerpse haven na olielek gaat zesde dag in

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - In de haven van Antwerpen worden voor de zesde dag op rij schepen en kaaien gereinigd, nadat vorige week zware stookolie in het water terechtkwam bij het tanken van een schip. Zondag komt de Schelde hoger te staan door springtij en zullen de gevolgen voor de natuur pas echt zichtbaar worden.

1 uur geleden