Heineken koopt afgepakte aandelen miljardair in Indiase brouwerij
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Bierbrouwer Heineken heeft zijn belang in de Indiase branchegenoot United Breweries vergroot naar 61,5 procent. Het Nederlandse bedrijf had net iets minder dan de helft van de aandelen in handen, maar kon een pluk aandelen kopen die eerder van oprichter Vijay Mallya was.
Mallya richtte verschillende bedrijven op en werd daardoor miljardair. Hij raakte later in opspraak door faillissementen van een deel van zijn bedrijven en wordt in India beschuldigd van fraude. Mallya zelf bevindt zich in het Verenigd Koninkrijk en vecht daar zijn uitlevering naar zijn thuisland aan.
De Indiase overheid legde vanwege witwassen beslag op een aantal bezittingen van Mallya, waaronder het belang in United Breweries. Heineken mocht dat overnemen zonder daarbij verplicht te worden om een bod op de resterende aandelen te doen.
Volgens de Indiase overheid hebben de banken die door Mallya's fraude zijn benadeeld na de verkoop 71,8 miljard roepie teruggekregen. Omgerekend is dat ongeveer 810 miljoen euro. Heineken maakte geen bedrag bekend voor de aankoop.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
21 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien, na de recordstanden vorige week. De stemming werd gedrukt door een teleurstellend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
4 uur geleden