Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heineken koopt afgepakte aandelen miljardair in Indiase brouwerij

Heineken koopt afgepakte aandelen miljardair in Indiase brouwerij

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Bierbrouwer Heineken heeft zijn belang in de Indiase branchegenoot United Breweries vergroot naar 61,5 procent. Het Nederlandse bedrijf had net iets minder dan de helft van de aandelen in handen, maar kon een pluk aandelen kopen die eerder van oprichter Vijay Mallya was.

Mallya richtte verschillende bedrijven op en werd daardoor miljardair. Hij raakte later in opspraak door faillissementen van een deel van zijn bedrijven en wordt in India beschuldigd van fraude. Mallya zelf bevindt zich in het Verenigd Koninkrijk en vecht daar zijn uitlevering naar zijn thuisland aan.

De Indiase overheid legde vanwege witwassen beslag op een aantal bezittingen van Mallya, waaronder het belang in United Breweries. Heineken mocht dat overnemen zonder daarbij verplicht te worden om een bod op de resterende aandelen te doen.

Volgens de Indiase overheid hebben de banken die door Mallya's fraude zijn benadeeld na de verkoop 71,8 miljard roepie teruggekregen. Omgerekend is dat ongeveer 810 miljoen euro. Heineken maakte geen bedrag bekend voor de aankoop.

Meer uit Financieel

Werkgevers: reiskostenvergoeding kan niet overal zomaar omhoog

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers gaan waarschijnlijk niet allemaal hun reiskostenvergoedingen voor personeel verhogen als het kabinet de onbelaste kilometervergoeding opschroeft van 23 naar 25 cent. En als ze dat wel doen kan dat bij bedrijven ook ten koste gaan van de loonruimte, waarschuwt werkgeversvereniging AWVN maandag na onderzoek onder bijna vierhonderd over het algemeen grotere bedrijven.

47 minuten geleden
Bondskanselier Merz gaat crisisoverleg over brandstof houden

HANNOVER (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat crisisoverleg houden over de zekerheid van brandstofleveringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft Merz gezegd bij de opening van de grote industriële handelsbeurs Hannover Messe. Volgens Merz zal die bijeenkomst van de nationale veiligheidsraad in Berlijn zeer snel plaatsvinden.

57 minuten geleden
Olie weer duurder na nieuwe sluiting Straat van Hormuz door Iran

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen maandagochtend weer flink omhoog doordat Iran de Straat van Hormuz opnieuw heeft afgesloten. Ook gas werd weer duurder. Vrijdag doken de brandstofprijzen nog hard omlaag na de verklaring van Iran dat de belangrijke zeestraat weer was heropend voor de commerciële scheepvaart. De vaarroute is goed voor een vijfde van het wereldwijde olie- en gasvervoer.

59 minuten geleden
Tabaksaccijns leverde overheid vorig jaar 440 miljoen minder op

DEN HAAG (ANP) - De overheid kreeg vorig jaar minder inkomsten uit tabaksaccijns. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. In 2025 leverde de tabaksaccijns de schatkist 2,55 miljard euro op. Een jaar eerder was dat nog bijna 3 miljard euro.

2 uur geleden
Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

16 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

17 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

18 uur geleden