Heineken en Prosus in kleine kopgroep lagere AEX
AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken en techinvesteerder Prosus stonden donderdag in de kleine kopgroep van de AEX-index, die opnieuw verlies liet zien. De beurzen bleven in de greep van de recessievrees na een behoorlijke afzwakking van de economische activiteit in de eurozone. Ook verklaarde voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve eerder tegen het Amerikaanse Congres dat de snelle renteverhogingen een krimp kunnen veroorzaken in de grootste economie ter wereld.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent lager op 638,50 punten. De MidKap zakte 1,7 procent tot 906,95 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 1,1 procent. Uit cijfers van marktonderzoeker S&P Global bleek dat bedrijven in de eurozone worstelen met hoge inkoopkosten en personeelstekorten. Verder ondermijnt de hoge inflatie de koopkracht van huishoudens. De bedrijvigheid in het eurogebied nam daardoor in juni sterk af.
Londen daalde 0,3 procent. De activiteit in de Britse economie bleef in juni ongewijzigd ten opzichte van een maand eerder. Ook verwerkten de markten een renteverhoging in Noorwegen. Daar schroefde de centrale bank de rente op met een half procentpunt om de hoge inflatie te bestrijden. Het was de grootste verhoging in twintig jaar tijd. Daarnaast is in Duitsland de tweede fase van het driedelige noodplan rond de gasvoorziening ingaan, nu de leveringen van gas door Rusland worden verlaagd.
AkzoNobel
Heineken (plus 1,9 procent) profiteerde van een positief analistenrapport van Jefferies, waarin het koersdoel voor het aandeel werd verhoogd, en was koploper in de AEX. Prosus volgde met een plus van 1,3 procent dankzij sterke koerswinsten in de Chinese techsector, waarin het een groot belang heeft. Verffabrikant AkzoNobel en vastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield sloten de rij met minnen rond de 4 procent.
Accell bleef ongewijzigd. De groep investeerders onder leiding van het Amerikaanse KKR zegt genoeg steun van aandeelhouders te hebben voor de overname van de fietsenfabrikant. Het consortium is nu verzekerd van ruim 85 procent van alle aandelen van de eigenaar van fietsenmerken als Batavus en Sparta, waarmee ze de overname kunnen doorzetten. Vivoryon werd een vijfde meer waard. Het Duitse biotechnologiebedrijf verklaarde positieve onderzoeksresultaten te hebben ontvangen van zijn behandelingen tegen Alzheimer.
De euro was 1,0504 dollar waard, tegen 1,0592 dollar een dag eerder. De prijs voor een vat Amerikaanse olie zakte 1,9 procent tot 104,13 dollar. Brentolie kostte ook 1,9 procent minder, op 109,65 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vliegverkeer op veertig grote Amerikaanse luchthavens moet worden beperkt om de shutdown in de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy heeft de opdracht gegeven het aantal vluchten vanaf vrijdag met 10 procent te verminderen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De rust keerde woensdag terug op Amerikaanse aandelenbeurzen, na eerdere onrust en zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen. De graadmeters in New York toonden weer enig herstel na de koersverliezen van dinsdag. Onder meer diverse chipfabrikanten, die het zwaarst werden getroffen door de recente verkoopgolf, zagen hun beurswaarde weer aandikken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.
3 uur geledenCHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt meerdere banken, waaronder ABN AMRO, vanwege mogelijke overtreding van internationale sancties door een Iraanse oliemagnaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De oliemagnaat zou dit hebben kunnen doen door gebruik te maken van meerdere banken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers waren opgetogen over de kwartaalupdate die informatieleverancier Wolters Kluwer gaf. Chipbedrijven in de AEX behoorden tot de verliezers.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse regering treft voorbereidingen om webwinkel Shein tijdelijk te blokkeren, maakt het ministerie van Financiƫn in Parijs bekend. De maatregel volgt op grote ophef die het afgelopen weekend ontstond toen op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel. De Franse regering is van plan Shein in de ban te doen totdat "het platform aan de autoriteiten laat zien dat al zijn inhoud voldoet aan onze wet- en regelgeving".
9 uur geleden