Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heineken en Prosus in kleine kopgroep lagere AEX

Heineken en Prosus in kleine kopgroep lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken en techinvesteerder Prosus stonden donderdag in de kleine kopgroep van de AEX-index, die opnieuw verlies liet zien. De beurzen bleven in de greep van de recessievrees na een behoorlijke afzwakking van de economische activiteit in de eurozone. Ook verklaarde voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve eerder tegen het Amerikaanse Congres dat de snelle renteverhogingen een krimp kunnen veroorzaken in de grootste economie ter wereld.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent lager op 638,50 punten. De MidKap zakte 1,7 procent tot 906,95 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 1,1 procent. Uit cijfers van marktonderzoeker S&P Global bleek dat bedrijven in de eurozone worstelen met hoge inkoopkosten en personeelstekorten. Verder ondermijnt de hoge inflatie de koopkracht van huishoudens. De bedrijvigheid in het eurogebied nam daardoor in juni sterk af.

Londen daalde 0,3 procent. De activiteit in de Britse economie bleef in juni ongewijzigd ten opzichte van een maand eerder. Ook verwerkten de markten een renteverhoging in Noorwegen. Daar schroefde de centrale bank de rente op met een half procentpunt om de hoge inflatie te bestrijden. Het was de grootste verhoging in twintig jaar tijd. Daarnaast is in Duitsland de tweede fase van het driedelige noodplan rond de gasvoorziening ingaan, nu de leveringen van gas door Rusland worden verlaagd.

AkzoNobel

Heineken (plus 1,9 procent) profiteerde van een positief analistenrapport van Jefferies, waarin het koersdoel voor het aandeel werd verhoogd, en was koploper in de AEX. Prosus volgde met een plus van 1,3 procent dankzij sterke koerswinsten in de Chinese techsector, waarin het een groot belang heeft. Verffabrikant AkzoNobel en vastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield sloten de rij met minnen rond de 4 procent.

Accell bleef ongewijzigd. De groep investeerders onder leiding van het Amerikaanse KKR zegt genoeg steun van aandeelhouders te hebben voor de overname van de fietsenfabrikant. Het consortium is nu verzekerd van ruim 85 procent van alle aandelen van de eigenaar van fietsenmerken als Batavus en Sparta, waarmee ze de overname kunnen doorzetten. Vivoryon werd een vijfde meer waard. Het Duitse biotechnologiebedrijf verklaarde positieve onderzoeksresultaten te hebben ontvangen van zijn behandelingen tegen Alzheimer.

De euro was 1,0504 dollar waard, tegen 1,0592 dollar een dag eerder. De prijs voor een vat Amerikaanse olie zakte 1,9 procent tot 104,13 dollar. Brentolie kostte ook 1,9 procent minder, op 109,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bedrijven roepen EU op tot afbouw van afhankelijkheid olie en gas

BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.

7 uur geleden
FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

11 uur geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

14 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

15 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

16 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

18 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

22 uur geleden