Heineken en FNV op de valreep akkoord over cao
DEN BOSCH (ANP) - Heineken en vakbond FNV zijn op de valreep tot een principeakkoord over een nieuwe cao gekomen. De bierbrouwer stelde net voor het aflopen van een ultimatum op maandag voor om de lonen zowel dit jaar als volgend jaar met 3,75 procent te verhogen. De afspraken moeten nog de goedkeuring krijgen van de FNV-achterban.
Het nieuwe vergelijk is een flinke verbetering, vindt de grootste vakbond van Nederland. Het oorspronkelijke loonbod van Heineken was slechts 2 procent per jaar, aldus FNV. De vakbond zette zelf in op een jaarlijkse loonsverhoging van 4 procent en dreigde met stakingsacties rond carnaval. Heineken vindt het eigen loonbod ruim vergeleken met andere cao's in de sector.
Naast hogere lonen is Heineken ook bereid een zwareberoepenregeling in de nieuwe cao op te nemen. Dat was een belangrijke eis voor FNV. De regeling stelt oudere medewerkers in staat om minder uren te werken zonder al te veel salaris in te leveren. Verder zijn alle verslechteringen van arbeidsvoorwaarden van tafel, meldde de vakbond.
De nieuwe cao geldt voor 2500 mensen. Naast de brouwerijen van Heineken in Den Bosch en Zoeterwoude, vallen daar ook frisdrankfabriek Vrumona en bierbrouwerij Brand onder.
Meer uit Financieel
PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft vorig jaar een recordomzet behaald. Topman Theo Baartmans spreekt van "financieel het meest succesvolle jaar in de lange geschiedenis" van Boskalis. Een jaar geleden had het Papendrechtse bedrijf ook een recordjaar.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - TomTom-topman Harold Goddijn vertrekt volgende maand als bestuursvoorzitter bij de navigatiedienstverlener. Hij is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen, meldt TomTom. Goddijn was in 1991 een van de oprichters van TomTom en leidt het bedrijf sinds 2001.
24 minuten geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië veerden donderdag op na de zware koersverliezen van de afgelopen dagen door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De Europese en Amerikaanse aandelenmarkten lieten woensdag ook al wat herstel zien, mede dankzij enige stabilisatie van de olieprijzen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese regering mikt voor dit jaar op een groei van de economie tussen de 4,5 en 5 procent. Die doelstelling ligt op het laagste niveau sinds 1991. China heeft te maken met een reeks economische uitdagingen, waaronder problemen op de omvangrijke vastgoedmarkt en zwakkere consumentenbestedingen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
13 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
13 uur geleden