Heineken bouwt nieuw onderzoekscentrum in Zoeterwoude
ZOETERWOUDE (ANP) - Heineken gaat een nieuw centrum voor onderzoek en ontwikkeling (R&D) bouwen in Zoeterwoude. De bierbrouwer investeert 45 miljoen euro in het zogeheten Dr. H.P. Heineken Centre, dat medio 2025 wordt geopend. In het centrum zullen bestaande producten en processen worden verbeterd en ook nieuwe producten worden ontwikkeld.
De nieuwe faciliteit, die kantoren, laboratoria, een sample-servicecentrum en afdelingen voor sensorisch onderzoek en verpakkingsontwikkeling bevat, speelt een belangrijke rol in de innovatie- en groeistrategie van de brouwer. In de faciliteit zullen medewerkers uit twaalf landen werken aan biermerken zoals Heineken, Desperados en Amstel. Volgens een woordvoerster van Heineken levert de nieuwe faciliteit geen extra banen op en gaan de bestaande R&D-medewerkers over naar het nieuwe centrum.
De keuze voor Zoeterwoude als locatie voor het R&D Centre onderstreept volgens topman Dolf van den Brink de verbondenheid van Heineken met Nederland en draagt bij aan het behoud van de positie van Nederland als koploper in voedingstechnologie. Volgens de topman zijn in Zoeterwoude eerder al onder meer Heineken 0.0 en het professionele biertapsysteem 'Draught Keg' ontwikkeld. Ook het horizontale fermentatiesysteem dat voor de kenmerkende smaak van Heineken zorgt, komt daar vandaan.
Extra impuls
De samenwerking met de Technische Universiteit Delft, waar de brouwer een speciaal Heineken-laboratorium heeft gevestigd en investeert in biotechnologisch onderzoek, krijgt in de nieuwe faciliteit ook een extra impuls. Studenten zullen er de kans krijgen om bij te dragen aan innovatieve projecten.
Het R&D Centre is vernoemd naar Dr. Henry Pierre Heineken, die als doctor in de scheikunde veel kwaliteitsverbeteringen en innovatieve ideeën ontwikkelde en implementeerde. Henry Pierre was in 1914 de eerste directieopvolger van Heineken-oprichter Gerard Adriaan Heineken en diens vrouw Mary Tindal.
Meer uit Financieel
ROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.
3 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.
5 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".
9 uur geleden