Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heineken bouwt nieuw onderzoekscentrum in Zoeterwoude

Heineken bouwt nieuw onderzoekscentrum in Zoeterwoude

ZOETERWOUDE (ANP) - Heineken gaat een nieuw centrum voor onderzoek en ontwikkeling (R&D) bouwen in Zoeterwoude. De bierbrouwer investeert 45 miljoen euro in het zogeheten Dr. H.P. Heineken Centre, dat medio 2025 wordt geopend. In het centrum zullen bestaande producten en processen worden verbeterd en ook nieuwe producten worden ontwikkeld.

De nieuwe faciliteit, die kantoren, laboratoria, een sample-servicecentrum en afdelingen voor sensorisch onderzoek en verpakkingsontwikkeling bevat, speelt een belangrijke rol in de innovatie- en groeistrategie van de brouwer. In de faciliteit zullen medewerkers uit twaalf landen werken aan biermerken zoals Heineken, Desperados en Amstel. Volgens een woordvoerster van Heineken levert de nieuwe faciliteit geen extra banen op en gaan de bestaande R&D-medewerkers over naar het nieuwe centrum.

De keuze voor Zoeterwoude als locatie voor het R&D Centre onderstreept volgens topman Dolf van den Brink de verbondenheid van Heineken met Nederland en draagt bij aan het behoud van de positie van Nederland als koploper in voedingstechnologie. Volgens de topman zijn in Zoeterwoude eerder al onder meer Heineken 0.0 en het professionele biertapsysteem 'Draught Keg' ontwikkeld. Ook het horizontale fermentatiesysteem dat voor de kenmerkende smaak van Heineken zorgt, komt daar vandaan.

Extra impuls

De samenwerking met de Technische Universiteit Delft, waar de brouwer een speciaal Heineken-laboratorium heeft gevestigd en investeert in biotechnologisch onderzoek, krijgt in de nieuwe faciliteit ook een extra impuls. Studenten zullen er de kans krijgen om bij te dragen aan innovatieve projecten.

Het R&D Centre is vernoemd naar Dr. Henry Pierre Heineken, die als doctor in de scheikunde veel kwaliteitsverbeteringen en innovatieve ideeën ontwikkelde en implementeerde. Henry Pierre was in 1914 de eerste directieopvolger van Heineken-oprichter Gerard Adriaan Heineken en diens vrouw Mary Tindal.

Meer uit Financieel

Mogelijk miljarden buitgemaakt bij hack cryptobeurs Binance

ABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.

1 uur geleden
Meer omzet en winst Starbucks, resultaten herstelplan zichtbaar

SEATTLE (ANP) - Starbucks heeft afgelopen boekjaar meer omzet en winst geboekt dan een jaar geleden. Dat meldt de koffieketen in zijn meest recente cijfers. Het herstelplan dat topman Brian Niccol sinds zijn aanstelling twee jaar geleden uitvoert, lijkt daarmee te werken. "Het begon als een herstelplan, maar is nu ons groeiplan", aldus de topman.

6 uur geleden
Clouddivisie Amazon groeit hard, uitgaven stijgen ook snel

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.

7 uur geleden
Google-moeder Alphabet keldert op beurs na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.

7 uur geleden
Vakbonden en werkgevers blijven in gesprek over cao streekvervoer

UTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.

9 uur geleden
Universal Music Group verdient meer aan abonnementen

HILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG), 's werelds grootste muziekconcern, heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. Daarbij profiteerde het bedrijf dat artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt vooral van meer opbrengsten uit betaalde streamingabonnementen. Deze omzet steeg harder dan in het voorgaande kwartaal.

9 uur geleden
Commissarissen Audi extra bijeen over optreden topman bij Trump

INGOLSTADT (ANP) - De raad van commissarissen van autofabrikant Audi komt vrijdag extra bijeen om het te hebben over de geplande fabriek in de Verenigde Staten en het bekritiseerde optreden van topman Gernot Döllner bij de bekendmaking. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van ingewijden.

10 uur geleden