Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heineken bouwt nieuw onderzoekscentrum in Zoeterwoude

Heineken bouwt nieuw onderzoekscentrum in Zoeterwoude

ZOETERWOUDE (ANP) - Heineken gaat een nieuw centrum voor onderzoek en ontwikkeling (R&D) bouwen in Zoeterwoude. De bierbrouwer investeert 45 miljoen euro in het zogeheten Dr. H.P. Heineken Centre, dat medio 2025 wordt geopend. In het centrum zullen bestaande producten en processen worden verbeterd en ook nieuwe producten worden ontwikkeld.

De nieuwe faciliteit, die kantoren, laboratoria, een sample-servicecentrum en afdelingen voor sensorisch onderzoek en verpakkingsontwikkeling bevat, speelt een belangrijke rol in de innovatie- en groeistrategie van de brouwer. In de faciliteit zullen medewerkers uit twaalf landen werken aan biermerken zoals Heineken, Desperados en Amstel. Volgens een woordvoerster van Heineken levert de nieuwe faciliteit geen extra banen op en gaan de bestaande R&D-medewerkers over naar het nieuwe centrum.

De keuze voor Zoeterwoude als locatie voor het R&D Centre onderstreept volgens topman Dolf van den Brink de verbondenheid van Heineken met Nederland en draagt bij aan het behoud van de positie van Nederland als koploper in voedingstechnologie. Volgens de topman zijn in Zoeterwoude eerder al onder meer Heineken 0.0 en het professionele biertapsysteem 'Draught Keg' ontwikkeld. Ook het horizontale fermentatiesysteem dat voor de kenmerkende smaak van Heineken zorgt, komt daar vandaan.

Extra impuls

De samenwerking met de Technische Universiteit Delft, waar de brouwer een speciaal Heineken-laboratorium heeft gevestigd en investeert in biotechnologisch onderzoek, krijgt in de nieuwe faciliteit ook een extra impuls. Studenten zullen er de kans krijgen om bij te dragen aan innovatieve projecten.

Het R&D Centre is vernoemd naar Dr. Henry Pierre Heineken, die als doctor in de scheikunde veel kwaliteitsverbeteringen en innovatieve ideeën ontwikkelde en implementeerde. Henry Pierre was in 1914 de eerste directieopvolger van Heineken-oprichter Gerard Adriaan Heineken en diens vrouw Mary Tindal.

Meer uit Financieel

IJsfabrikant Magnum flink hoger op Damrak door overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.

37 minuten geleden
Half miljoen minder reizigers via Frankfurt Airport door acties

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.

59 minuten geleden
Stellantis sluit deal met Dongfeng voor productie Jeeps in China

WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.

3 uur geleden
VAE versnelt bouw oliepijpleiding om Straat van Hormuz te mijden

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.

3 uur geleden
Luxeconcern LVMH verkoopt merk Marc Jacobs aan eigenaar G-Star

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.

4 uur geleden
AEX-index begint lager in afwachting resultaten top Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

4 uur geleden
Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

5 uur geleden