Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heineken bouwt nieuw onderzoekscentrum in Zoeterwoude

Heineken bouwt nieuw onderzoekscentrum in Zoeterwoude

ZOETERWOUDE (ANP) - Heineken gaat een nieuw centrum voor onderzoek en ontwikkeling (R&D) bouwen in Zoeterwoude. De bierbrouwer investeert 45 miljoen euro in het zogeheten Dr. H.P. Heineken Centre, dat medio 2025 wordt geopend. In het centrum zullen bestaande producten en processen worden verbeterd en ook nieuwe producten worden ontwikkeld.

De nieuwe faciliteit, die kantoren, laboratoria, een sample-servicecentrum en afdelingen voor sensorisch onderzoek en verpakkingsontwikkeling bevat, speelt een belangrijke rol in de innovatie- en groeistrategie van de brouwer. In de faciliteit zullen medewerkers uit twaalf landen werken aan biermerken zoals Heineken, Desperados en Amstel. Volgens een woordvoerster van Heineken levert de nieuwe faciliteit geen extra banen op en gaan de bestaande R&D-medewerkers over naar het nieuwe centrum.

De keuze voor Zoeterwoude als locatie voor het R&D Centre onderstreept volgens topman Dolf van den Brink de verbondenheid van Heineken met Nederland en draagt bij aan het behoud van de positie van Nederland als koploper in voedingstechnologie. Volgens de topman zijn in Zoeterwoude eerder al onder meer Heineken 0.0 en het professionele biertapsysteem 'Draught Keg' ontwikkeld. Ook het horizontale fermentatiesysteem dat voor de kenmerkende smaak van Heineken zorgt, komt daar vandaan.

Extra impuls

De samenwerking met de Technische Universiteit Delft, waar de brouwer een speciaal Heineken-laboratorium heeft gevestigd en investeert in biotechnologisch onderzoek, krijgt in de nieuwe faciliteit ook een extra impuls. Studenten zullen er de kans krijgen om bij te dragen aan innovatieve projecten.

Het R&D Centre is vernoemd naar Dr. Henry Pierre Heineken, die als doctor in de scheikunde veel kwaliteitsverbeteringen en innovatieve ideeën ontwikkelde en implementeerde. Henry Pierre was in 1914 de eerste directieopvolger van Heineken-oprichter Gerard Adriaan Heineken en diens vrouw Mary Tindal.

Meer uit Financieel

China wil veel meer elektrische vrachtwagens op markt

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid wil dat er veel meer elektrisch aangedreven zware vrachtwagens op de markt worden gebracht. Het ministerie van Transport presenteerde zaterdag een doelstelling dat 40 procent van de nieuwe trucks die in 2030 op de markt komen elektrisch is. Het zou dan gaan om een vloot van meer dan 1,6 miljoen elektrisch aangedreven heavy-duty trucks.

5 minuten geleden
FT: soepelere regels rond thuiswerk bij Goldman en JPMorgan om WK

NEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en JPMorgan Chase versoepelen tijdelijk de regels rond thuiswerken van personeel in verband met het WK voetbal dat deels in de Verenigde Staten wordt gehouden. Werknemers kunnen namelijk veel hinder ondervinden om op het werk te komen door drukte in het openbaar vervoer op speeldagen in het New York New Jersey Stadium, aldus zakenkrant Financial Times. Zij mogen op die dagen dan thuiswerken van de banken.

2 uur geleden
Italiaanse minister Tajani bekritiseert renteverhoging ECB

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft kritiek op de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) tegen de hoge inflatie in de eurozone. Volgens Tajani is "niemand gebaat" bij een hogere rente omdat daardoor de leenkosten voor huishoudens en bedrijven stijgen en de economie wordt afgeremd.

3 uur geleden
VS geven groen licht voor miljardenovername Warner door Paramount

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is akkoord met de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt het ministerie in een verklaring.

9 uur geleden
Politico: ministerie VS keurt overname Warner door Paramount goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft via zijn antitrustafdeling akkoord gegeven voor de geplande miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt Politico op basis van ingewijden. De goedkeuring maakt volgens de nieuwssite de weg vrij voor de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns om samen te gaan.

13 uur geleden
SpaceX eindigt eerste handelsdag op Wall Street 19 procent hoger

NEW YORK (ANP) - SpaceX is de eerste handelsdag op de aandelenbeurs in New York hoger geëindigd. Het aandeel steeg vrijdag ruim 19 procent tot bijna 161 dollar, tegen een introductieprijs van 135 dollar per aandeel. De beursgang van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk was de grootste ooit, waarbij het bedrijf 75 miljard dollar ophaalde.

13 uur geleden
Oekraïne krijgt geld van IMF ondanks uitblijvende hervormingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds leent nog eens bijna 700 miljoen dollar aan Oekraïne, hoewel het land niet heeft voldaan aan de geëiste belastinghervormingen. Het IMF en de regering in Kyiv hebben een akkoord bereikt dat nog moet worden goedgekeurd door het bestuur van het IMF.

15 uur geleden