Heineken bouwt nieuw onderzoekscentrum in Zoeterwoude
ZOETERWOUDE (ANP) - Heineken gaat een nieuw centrum voor onderzoek en ontwikkeling (R&D) bouwen in Zoeterwoude. De bierbrouwer investeert 45 miljoen euro in het zogeheten Dr. H.P. Heineken Centre, dat medio 2025 wordt geopend. In het centrum zullen bestaande producten en processen worden verbeterd en ook nieuwe producten worden ontwikkeld.
De nieuwe faciliteit, die kantoren, laboratoria, een sample-servicecentrum en afdelingen voor sensorisch onderzoek en verpakkingsontwikkeling bevat, speelt een belangrijke rol in de innovatie- en groeistrategie van de brouwer. In de faciliteit zullen medewerkers uit twaalf landen werken aan biermerken zoals Heineken, Desperados en Amstel. Volgens een woordvoerster van Heineken levert de nieuwe faciliteit geen extra banen op en gaan de bestaande R&D-medewerkers over naar het nieuwe centrum.
De keuze voor Zoeterwoude als locatie voor het R&D Centre onderstreept volgens topman Dolf van den Brink de verbondenheid van Heineken met Nederland en draagt bij aan het behoud van de positie van Nederland als koploper in voedingstechnologie. Volgens de topman zijn in Zoeterwoude eerder al onder meer Heineken 0.0 en het professionele biertapsysteem 'Draught Keg' ontwikkeld. Ook het horizontale fermentatiesysteem dat voor de kenmerkende smaak van Heineken zorgt, komt daar vandaan.
Extra impuls
De samenwerking met de Technische Universiteit Delft, waar de brouwer een speciaal Heineken-laboratorium heeft gevestigd en investeert in biotechnologisch onderzoek, krijgt in de nieuwe faciliteit ook een extra impuls. Studenten zullen er de kans krijgen om bij te dragen aan innovatieve projecten.
Het R&D Centre is vernoemd naar Dr. Henry Pierre Heineken, die als doctor in de scheikunde veel kwaliteitsverbeteringen en innovatieve ideeën ontwikkelde en implementeerde. Henry Pierre was in 1914 de eerste directieopvolger van Heineken-oprichter Gerard Adriaan Heineken en diens vrouw Mary Tindal.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
15 uur geleden