Heineken bij koplopers op hoger Damrak na verkoop frisdranktak
AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag in de kopgroep geëindigd van de hogere AEX-index op het Damrak. Beleggers beloonden de beslissing van de bierbrouwer om de tak achter merken als Royal Club, Sisi, Sourcy en Vitamin Water te verkopen. Het Deense Royal Unibrew heeft 300 miljoen euro betaald voor de Nederlandse producent met de naam Vrumona. Het Heineken-aandeel sloot 2 procent hoger.
De AEX-index begon de tweede helft van het jaar met een plus van 0,3 procent tot 776,44 punten. De MidKap klom 0,9 procent tot 904,33 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden juist met een maximum van 0,5 procent. Een sterker dan verwachte krimp van de industrie van de eurozone in juni had weinig impact op de beurshandel. Wall Street begint de week verder met een halve handelsdag vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag. Op dinsdag 4 juli blijven de Amerikaanse beurzen de hele dag dicht.
Naast Heineken deden de banken ABN AMRO (plus 2,2 procent) en ING (plus 1,6 procent) en verzekeraar Aegon (plus 1,9 procent) goede zaken. Shell, dat vrijdag met een handelsupdate komt, steeg 1,3 procent en lijkt daarmee weinig last te hebben van de beschuldiging van activistengroep Global Witness dat het olie- en gasconcern nog altijd handelt in Russisch gas.
Wolters Kluwer
Informatieleverancier Wolters Kluwer en chipbedrijf Besi waren de grootste dalers in de AEX, met minnen tot 1,7 procent. DSM-Firmenich daalde een fractie. Het speciaalchemiebedrijf heeft de overname van het Franse Adare Biome afgerond.
In de MidKap stonden Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway en verlichtingsbedrijf Signify bovenaan, met winsten tot dik 3 procent. Staalmaker Aperam toonde met een plus van 3,6 procent herstel van het koersverlies van vrijdag. Flitshandelaar Flow Traders, die vrijdag waarschuwde voor moeilijke marktomstandigheden, ging verder omlaag en zakte 1,9 procent.
De euro was 1,0912 dollar waard, tegen 1,0913 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 71,66 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 75,20 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.
5 minuten geledenATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.
5 uur geleden