Heineken bij koplopers op hoger Damrak na verkoop frisdranktak
AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag in de kopgroep geëindigd van de hogere AEX-index op het Damrak. Beleggers beloonden de beslissing van de bierbrouwer om de tak achter merken als Royal Club, Sisi, Sourcy en Vitamin Water te verkopen. Het Deense Royal Unibrew heeft 300 miljoen euro betaald voor de Nederlandse producent met de naam Vrumona. Het Heineken-aandeel sloot 2 procent hoger.
De AEX-index begon de tweede helft van het jaar met een plus van 0,3 procent tot 776,44 punten. De MidKap klom 0,9 procent tot 904,33 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden juist met een maximum van 0,5 procent. Een sterker dan verwachte krimp van de industrie van de eurozone in juni had weinig impact op de beurshandel. Wall Street begint de week verder met een halve handelsdag vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag. Op dinsdag 4 juli blijven de Amerikaanse beurzen de hele dag dicht.
Naast Heineken deden de banken ABN AMRO (plus 2,2 procent) en ING (plus 1,6 procent) en verzekeraar Aegon (plus 1,9 procent) goede zaken. Shell, dat vrijdag met een handelsupdate komt, steeg 1,3 procent en lijkt daarmee weinig last te hebben van de beschuldiging van activistengroep Global Witness dat het olie- en gasconcern nog altijd handelt in Russisch gas.
Wolters Kluwer
Informatieleverancier Wolters Kluwer en chipbedrijf Besi waren de grootste dalers in de AEX, met minnen tot 1,7 procent. DSM-Firmenich daalde een fractie. Het speciaalchemiebedrijf heeft de overname van het Franse Adare Biome afgerond.
In de MidKap stonden Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway en verlichtingsbedrijf Signify bovenaan, met winsten tot dik 3 procent. Staalmaker Aperam toonde met een plus van 3,6 procent herstel van het koersverlies van vrijdag. Flitshandelaar Flow Traders, die vrijdag waarschuwde voor moeilijke marktomstandigheden, ging verder omlaag en zakte 1,9 procent.
De euro was 1,0912 dollar waard, tegen 1,0913 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 71,66 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 75,20 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - In de Perzische Golf bevinden zich op dit moment "enige tientallen" schepen onder Nederlandse vlag. Dat meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR), die de ontwikkelingen in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran "nauwgezet" volgt. "De gevolgen voor de scheepvaart zijn op dit moment nog niet in te schatten", zegt Cathelijne Bouwkamp, adviseur op maritiem recht en security bij de organisatie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) heeft een waarschuwing uitgestuurd voor schepen in de zeeën rond Iran. De organisatie, die advies en coördinatie biedt op het gebied van maritieme veiligheid, stelt dat zeevarenden op moeten letten door de militaire activiteit in de regio.
1 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - De aanvallen op Iran van zaterdag nopen oliekartel OPEC+ mogelijk om de oliekraan extra open te draaien. OPEC+ zal de mogelijkheid van een grotere verhoging van de olieproductie overwegen wanneer belangrijke leden zondag bijeenkomen, meldt persbureau Bloomberg op basis van een van de afgevaardigden bij de organisatie.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen verspreid over de wereld schrappen zaterdag vluchten naar het Midden-Oosten om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. KLM schrapte bijvoorbeeld een vlucht naar Tel Aviv. Andere grote maatschappijen kwamen met soortgelijke maatregelen.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren zijn dit jaar gemiddeld 5,3 procent meer kwijt aan onroerendezaakbelasting (ozb), maar in sommige gemeenten kan de stijging oplopen tot tientallen procenten. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse woonlastenonderzoek van Vereniging Eigen Huis (VEH) onder Nederlandse gemeenten. De belangenorganisatie maakt zich grote zorgen over de komende jaren.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn scherp in waarde gedaald nadat Israël zaterdag aankondigde een preventieve aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Volgens gegevens van cryptodatabase CoinGecko is in de directe nasleep van het nieuws ongeveer 128 miljard dollar aan marktwaarde op de cryptomarkt weggevaagd.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zijn vlucht naar Tel Aviv van zaterdagochtend om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Dat heeft een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij zaterdagochtend laten weten. Mogelijk hebben de aanvallen nog meer consequenties voor het vluchtschema van KLM, maar dat is de maatschappij nog in kaart aan het brengen.
5 uur geleden