Heineken bij koplopers op hoger Damrak na verkoop frisdranktak
AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag in de kopgroep geëindigd van de hogere AEX-index op het Damrak. Beleggers beloonden de beslissing van de bierbrouwer om de tak achter merken als Royal Club, Sisi, Sourcy en Vitamin Water te verkopen. Het Deense Royal Unibrew heeft 300 miljoen euro betaald voor de Nederlandse producent met de naam Vrumona. Het Heineken-aandeel sloot 2 procent hoger.
De AEX-index begon de tweede helft van het jaar met een plus van 0,3 procent tot 776,44 punten. De MidKap klom 0,9 procent tot 904,33 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden juist met een maximum van 0,5 procent. Een sterker dan verwachte krimp van de industrie van de eurozone in juni had weinig impact op de beurshandel. Wall Street begint de week verder met een halve handelsdag vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag. Op dinsdag 4 juli blijven de Amerikaanse beurzen de hele dag dicht.
Naast Heineken deden de banken ABN AMRO (plus 2,2 procent) en ING (plus 1,6 procent) en verzekeraar Aegon (plus 1,9 procent) goede zaken. Shell, dat vrijdag met een handelsupdate komt, steeg 1,3 procent en lijkt daarmee weinig last te hebben van de beschuldiging van activistengroep Global Witness dat het olie- en gasconcern nog altijd handelt in Russisch gas.
Wolters Kluwer
Informatieleverancier Wolters Kluwer en chipbedrijf Besi waren de grootste dalers in de AEX, met minnen tot 1,7 procent. DSM-Firmenich daalde een fractie. Het speciaalchemiebedrijf heeft de overname van het Franse Adare Biome afgerond.
In de MidKap stonden Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway en verlichtingsbedrijf Signify bovenaan, met winsten tot dik 3 procent. Staalmaker Aperam toonde met een plus van 3,6 procent herstel van het koersverlies van vrijdag. Flitshandelaar Flow Traders, die vrijdag waarschuwde voor moeilijke marktomstandigheden, ging verder omlaag en zakte 1,9 procent.
De euro was 1,0912 dollar waard, tegen 1,0913 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 71,66 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 75,20 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
9 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
10 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
11 uur geleden