Hein Schumacher na iets meer dan 1,5 jaar weg als topman Unilever
LONDEN (ANP) - De Nederlander Hein Schumacher stopt in maart als topman van Unilever, maakte het bedrijf achter merken als Axe en Knorr dinsdag bekend. Hij wordt opgevolgd door de huidige financieel topman van het Britse concern, Fernando Fernandez. Schumacher was nog niet lang de hoogste baas bij Unilever. Hij begon in juli 2023 aan die klus.
Volgens Unilever-voorzitter Ian Meakins is de raad van bestuur van het bedrijf tevreden over de resultaten van het afgelopen jaar, maar "er is veel meer te doen om de best mogelijke resultaten te behalen". Hij stelt dat Fernandez sinds zijn aantreden als hoogste financiƫle baas veel indruk heeft gemaakt.
"Het bestuur heeft veel vertrouwen in zijn vermogen om een bestuursteam van hoog niveau te leiden en de voordelen van het groei-actieplan met urgentie te realiseren", meldt Meakins over Fernandez. De Argentijn zou daarmee ook moeten zorgen voor meer waarde van het bedrijf voor aandeelhouders, staat in het bericht.
Gescheiden beursnoteringen
Schumacher, die overkwam van zuivelconcern FrieslandCampina, had als taak de prestaties van Unilever te verbeteren. Hij trad aan nadat Nelson Peltz, een activistische aandeelhouder en lid van de raad van bestuur, stevige kritiek had op het beleid van zijn voorganger Alan Jope. Die zou de verzameling merken van Unilever zo ver hebben laten groeien dat het bedrijf zich niet genoeg kon concentreren op de best presterende merken.
Schumacher besloot tot het afsplitsen van merken en onderdelen van Unilever. Zo krijgt de ijsdivisie waar Ola en Magnum onder vallen een aparte beursnotering en krijgen de merken Unox en Conimex een nieuwe eigenaar. Onder Schumacher kondigde Unilever ook een reorganisatie aan waarbij ongeveer 7500 kantoorbanen verloren gingen.
Opvolger: werken aan toekomstbestendige merkenportefeuille
Het afzwakken van de duurzaamheidsdoelen van Unilever op het gebied van plastic, bossen en leefbare lonen bij leveranciers leidde ook tot kritiek van de milieubeweging. Schumacher verdedigde die ingrepen door te stellen dat de doelen realistischer waren geworden dan onder ambitieuze voorgangers.
Fernandez had voordat hij financieel topman was van Unilever de leiding over de divisie voor 'schoonheid en welzijn', waar bijvoorbeeld shampoos en huidverzorgingsmiddelen onder vallen. Dit was de voorbije jaren een van de snelst groeiende onderdelen van het bedrijf. De toekomstige topman kondigt aan te willen werken aan een "toekomstbestendige" merkenportefeuille die voor verdere groei zorgt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creƫren.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
11 uur geleden