Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heijnen verwacht meer vertraagde treinen vanwege werkzaamheden

Heijnen verwacht meer vertraagde treinen vanwege werkzaamheden

DEN HAAG (ANP) - De komende jaren wordt het onder andere vanwege werkzaamheden moeilijk voor de NS om treinen altijd op tijd te laten rijden. Die verwachting spreekt staatssecretaris Vivianne Heijnen (Infrastructuur) uit in de nieuwe zogeheten hoofdrailnetconcessie. Hierin staat beschreven onder welke voorwaarden NS het grootste deel van de spoorlijnen mag gebruiken in de jaren 2025 tot en met 2033.

De bewindsvrouw schrijft dat ze verwacht dat de "punctualiteit" en de "kwaliteit van de verbindingen" de komende jaren onder druk zullen staan. Als oorzaak noemt ze onder meer de verbouwingen van Amsterdam Centraal en bij station Amsterdam Zuid. Andere mogelijke veroorzakers van vertragingen zijn de introductie van het Europese treinbeveiligingssysteem ERTMS en de nieuwe Airportsprinter die reizigers van Amsterdam Centraal naar Schiphol moet brengen.

De meeste details van de plannen zijn eind vorige week al gelekt naar de pers. Zo mag de NS de kaartjes in twee stappen 7 procent meer verhogen dan gebruikelijk toegestaan is. Bovendien heeft Heijnen aan de NS gevraagd om een plan voor duurdere prijzen tijdens spitsuren uit de werken. Deze zal vervolgens worden voorgelegd aan de Tweede Kamer. Daarnaast verliest de NS het alleenrecht op spoorverbindingen richting internationale bestemmingen als Londen, Parijs en Berlijn.

Meer uit Politiek

Rechtse partijen: geen strengere boerenregels dan moet van EU

VEENENDAAL (ANP) - Politieke partijen BBB, VVD, SGP en FvD willen dat landelijke regels niet strenger zijn dan wat de Europese richtlijnen voorschrijven. Dat spreken ze uit tijdens een debat over het platteland, doelend op eisen voor natuur en klimaat waar boeren rekening mee moeten houden.

5 uur geleden
Rechts lokt discussie uit over criminelen met twee paspoorten

DEN HAAG (ANP) - Criminelen met een dubbel paspoort die zijn veroordeeld voor een zwaar delict, mogen wat de rechtse partijen VVD en JA21 betreft het land uit worden gezet. Dat gaat D66, GroenLinks en CDA te ver, werd duidelijk bij het misdaaddebat van PowNed op Radio 1. Songül Mutluer van GroenLinks-PvdA vindt dat "niet fair, gevaarlijk, niet rechtsstatelijk".

5 uur geleden
Timmermans wil zwevende kiezers overhalen met zorgstandpunt

UTRECHT (ANP) - Frans Timmermans wil zwevende kiezers overhalen door te benadrukken dat GroenLinks-PvdA de "enige grote partij is die niet bezuinigt op zorg". Dat zei de lijsttrekker op campagne in Utrecht.

10 uur geleden
Man (18) voor snelrechter om doodsbedreigingen lijsttrekkers

DEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige man uit Leiden moet zich maandag voor de snelrechter verantwoorden voor het sturen van doodsbedreigingen aan twee lijsttrekkers. Dat meldt het Openbaar Ministerie vrijdag. Vanwege de privacy van de politici zegt het OM niet om wie het gaat.

11 uur geleden
Yeşilgöz: organisaties moeten staat met eigen geld aanklagen

DEN HAAG (ANP) - Organisaties die de staat aanklagen, moeten dat niet met overheidsgeld doen, vindt VVD-leider Dilan Yeşilgöz. "We zeggen tegen geen enkele organisatie: je mag geen zaak aanspannen", zei ze bij Sven Op 1. "Dat mag. Maar doe het dan met de private middelen die je hebt opgehaald."

13 uur geleden
Yeşilgöz: schokkend dat D66 boerkaverbod niet steunt

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz vindt het "schokkend" dat D66 een uitbreiding van het boerkaverbod niet steunt. Dat zei ze in het NOS Radio 1 Journaal. "Dit past niet in een liberale samenleving, past niet in een seculiere samenleving."

18 uur geleden
Ouwehand zegt ook interview met NU.nl af

DEN HAAG (ANP) - Partijleider Esther Ouwehand (Partij voor de Dieren) gaat ook niet naar haar interview met NU.nl. De site zou haar vrijdag spreken, maar "na veel contact heeft de PvdD het interview op vrijdag afgezegd". Het is niet gelukt om een andere afspraak te maken.

19 uur geleden