Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heijnen verwacht meer vertraagde treinen vanwege werkzaamheden

Heijnen verwacht meer vertraagde treinen vanwege werkzaamheden

DEN HAAG (ANP) - De komende jaren wordt het onder andere vanwege werkzaamheden moeilijk voor de NS om treinen altijd op tijd te laten rijden. Die verwachting spreekt staatssecretaris Vivianne Heijnen (Infrastructuur) uit in de nieuwe zogeheten hoofdrailnetconcessie. Hierin staat beschreven onder welke voorwaarden NS het grootste deel van de spoorlijnen mag gebruiken in de jaren 2025 tot en met 2033.

De bewindsvrouw schrijft dat ze verwacht dat de "punctualiteit" en de "kwaliteit van de verbindingen" de komende jaren onder druk zullen staan. Als oorzaak noemt ze onder meer de verbouwingen van Amsterdam Centraal en bij station Amsterdam Zuid. Andere mogelijke veroorzakers van vertragingen zijn de introductie van het Europese treinbeveiligingssysteem ERTMS en de nieuwe Airportsprinter die reizigers van Amsterdam Centraal naar Schiphol moet brengen.

De meeste details van de plannen zijn eind vorige week al gelekt naar de pers. Zo mag de NS de kaartjes in twee stappen 7 procent meer verhogen dan gebruikelijk toegestaan is. Bovendien heeft Heijnen aan de NS gevraagd om een plan voor duurdere prijzen tijdens spitsuren uit de werken. Deze zal vervolgens worden voorgelegd aan de Tweede Kamer. Daarnaast verliest de NS het alleenrecht op spoorverbindingen richting internationale bestemmingen als Londen, Parijs en Berlijn.

Meer uit Politiek

CU en SGP vragen D66 om 'zelfbeheersing' met onderwijsvrijheid

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie en de SGP vroegen D66-leider Rob Jetten woensdag bij het debat over de formatie om "zelfbeheersing" met onderwijsvrijheid. Hierover is dinsdag opnieuw discussie ontstaan, nadat een Kamermeerderheid en ook D66 voor een motie van de VVD hadden gestemd, tot onvrede van de christelijke partijen. Hierin werd opgeroepen om het grondrecht om onderwijs te geven dat aansluit bij de eigen levensbeschouwing, nooit ten koste te laten gaan van de gelijke behandeling van leerlingen.

16 uur geleden
Wilders valt Jetten aan op politieke keuzes zorg en uitkeringen

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders bekritiseerde in het debat over de formatie de keuzes die D66 en CDA hebben gemaakt in hun formatiestuk. Wilders hekelt tegenover D66-leider Rob Jetten dat de partijen voorsorteren op bezuinigingen op de zorg en sociale zekerheid.

16 uur geleden
Ton van Nimwegen nieuwe partijvoorzitter van VVD

DEN HAAG (ANP) - Ton van Nimwegen is de nieuwe partijvoorzitter van de VVD. Het hoofdbestuur had hem vorige maand voorgedragen als opvolger van Eric Wetzels. Woensdag was de deadline voor andere kandidaten om zich te melden, maar die waren er niet. Daarom is Van Nimwegen meteen partijvoorzitter, meldt de partij.

17 uur geleden
Formatiefase met D66, VVD en CDA duurt tot 30 januari

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en CDA nemen tot 30 januari de tijd voor de volgende fase van de formatie. Dat staat in de motie die D66 woensdag gaat indienen in het debat over de kabinetsformatie, bevestigt een woordvoerder van D66 na berichtgeving door De Telegraaf.

17 uur geleden
Kamer wil dat kabinet nog niet besluit over Lelystad Airport

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het huidige demissionaire kabinet geen besluit neemt over het openen van Lelystad Airport voor burgerluchtvaart. Een motie van GroenLinks-PvdA met dat verzoek is ondertekend door een Kamermeerderheid.

18 uur geleden
Kamer vindt kabinet te stil over spanningen in Cariben

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt het demissionaire kabinet te stil als het gaat om de spanningen in de Cariben. Partijen vinden de informatievoorziening aan Aruba, CuraƧao en Bonaire onvoldoende, maar ook aan de Kamer zelf.

1 dag geleden
Van Weel wil aanvallen VS op drugsboten niet veroordelen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat de Amerikaanse aanvallen op vermeende drugsboten uit Venezuela niet veroordelen. Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) zei dinsdagavond in een debat in de Tweede Kamer over de spanningen in de Cariben nog niet zo ver te willen gaan.

1 dag geleden